Zavrieť

Porady

Osadenie vonkajších parapetov.

Zateplujú nám bytový dom a chcem sa spýtať na osadenie,či majú byť krytky na parapete pod špaletou alebo môžu byť umiestnené napr. aj s 1cm odchýlkou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    Presne toto som riešil aj ja. Tu je odborné stanovisko + foto ako to nemalo byť.
    A tiež stanovisko súdneho znalca+ fotografia ako to má vyzerať správne.

    http://www.antar.sk/kniha2/clanok18.htm

    Dobrý deň,
    z fotografií je jasné, že dodávateľ použil parapety, ktoré sa kupujú vo výrobe a zvyčajne sa dodávajú spolu s oknami. Jedná sa o parapety, ktoré sú na koncoch ukončené koncovými profilmi, ktoré slúžia na doraz tepelnej izolácie zo zasteplenia ostenia - zateplenie bokov okien až po plastový profil. Zvyčajne sa bok zatepluje EPS hr. 20 až 30 mm a z toho dôvodu sa používajú tieto špeciálne koncovky, ktoré slúžia súčasne aj k tomu, aby fasádna úprava nebola priamo v styku s parapetným plechom a aby nedochádzalo k nežiaducemu vlhnutiu práve v mieste styku parapet-fasáda. Plastový profil má byť zapustený do ostenia v prípade zateplovania vonkajších špaliet. Z priložených fotiek je zrejma neodbornosť inštalácie parapetu.
    Čo sa týka tmelenia - aká je životnosť tmelu, ktorý bude trvale vystavený účinkom vody na dosť veľkej ploche? Ak vám dodávateľ dá záruku aj na tento detail , tak potom zodpovednosť je na ňom. Ale ja osobne by som túto záruku neposkytol.
    Ak by ste chceli vymeniť parapet za nový(klampiarsky prvok vyrábaný v dielni), musel by byť parapet vyhnutý tak isto ako pri okne aj na bokoch a spoj utesnený (keď už sa nedal pod fasádnu úpravu). Jednalo by sa o podtmelenie škáry širokej cca 2 - 3 mm oproti terajšiemu stavu, ktorý je cca 1 cm. Ale tento detail je lepší ako detail, ktorý máte zrealizovaný teraz. Najlepšie by však bolo, keby firma v rámci záručnej opravy, resp. v procese preberania a odovzdávania diela zateplila špalety v zmysle predloženého projektu. Ak sa to dá, asi by som trval na výmene parapetného plechu.
    Obrázok 041.jpg  
    Obrázok 043.jpg  
    1/1

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    1 cm odchýlka je čo?Medzera medzi parapetom a špaletou?V akej rovine,vertikálnej čo horizontálnej?Je špaleta nepritiahnutá k parapetu alebo parapet je krátky?
    Parapet je krátky a medzera je vyplnená silikonom,vraj nejakým mliekom(asi materským:-)) a má tam ísť nejaké zrno(čo nevieme,čo je...asi pre prípadné sliepky)Parapetné krytky nie sú zapustené.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Toto je presne ten problém,keď materiál na stavbu objednáva človek,ktorý o tom nemá ani potuchy alebo alebo len si myslí,že tomu rozumie.Preto si všetko objednávam na stavby sám a viem,že mám všetko v poriadku už pri nákupe alebo preberaní tovaru.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    doktor01 Pozri príspevok
    Presne toto som riešil aj ja. Tu je odborné stanovisko + foto ako to nemalo byť.
    A tiež stanovisko súdneho znalca+ fotografia ako to má vyzerať správne.

    http://www.antar.sk/kniha2/clanok18.htm

    Dobrý deň,
    z fotografií je jasné, že dodávateľ použil parapety, ktoré sa kupujú vo výrobe a zvyčajne sa dodávajú spolu s oknami. Jedná sa o parapety, ktoré sú na koncoch ukončené koncovými profilmi, ktoré slúžia na doraz tepelnej izolácie zo zasteplenia ostenia - zateplenie bokov okien až po plastový profil. Zvyčajne sa bok zatepluje EPS hr. 20 až 30 mm a z toho dôvodu sa používajú tieto špeciálne koncovky, ktoré slúžia súčasne aj k tomu, aby fasádna úprava nebola priamo v styku s parapetným plechom a aby nedochádzalo k nežiaducemu vlhnutiu práve v mieste styku parapet-fasáda. Plastový profil má byť zapustený do ostenia v prípade zateplovania vonkajších špaliet. Z priložených fotiek je zrejma neodbornosť inštalácie parapetu.
    Čo sa týka tmelenia - aká je životnosť tmelu, ktorý bude trvale vystavený účinkom vody na dosť veľkej ploche? Ak vám dodávateľ dá záruku aj na tento detail , tak potom zodpovednosť je na ňom. Ale ja osobne by som túto záruku neposkytol.
    Ak by ste chceli vymeniť parapet za nový(klampiarsky prvok vyrábaný v dielni), musel by byť parapet vyhnutý tak isto ako pri okne aj na bokoch a spoj utesnený (keď už sa nedal pod fasádnu úpravu). Jednalo by sa o podtmelenie škáry širokej cca 2 - 3 mm oproti terajšiemu stavu, ktorý je cca 1 cm. Ale tento detail je lepší ako detail, ktorý máte zrealizovaný teraz. Najlepšie by však bolo, keby firma v rámci záručnej opravy, resp. v procese preberania a odovzdávania diela zateplila špalety v zmysle predloženého projektu. Ak sa to dá, asi by som trval na výmene parapetného plechu.
    Presne takto to ma byt a nijak inak.

    Osadenie vonkajších parapetov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.