Zavrieť

Porady

vypočítať odvody

Ahojte,

kto mi pomôže vypočítať odvody a vlastne celú výplatu, ak mám hrubú mzdu 550 eur a dovolenku som mala 6,5 dňa ???

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Netráp sa s ručným počítaním výplat. Stiahni si demoverziu mzdového SW, napr. z KROSu

    http://www.kros.sk/11046#subory

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Anka Ha Pozri príspevok
    Ahojte,

    kto mi pomôže vypočítať odvody a vlastne celú výplatu, ak mám hrubú mzdu 550 eur a dovolenku som mala 6,5 dňa ???

    Ďakujem
    a priemer na dovolenku za predch.štvrťrok ? Ručne, alebo v mzdovom SW ?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Bez výplat za predchádzajúci kvartál Ti to nikto presne nevypočíta. Lebo dovolenka je platená priemerom za predošlí kvartál. Čiže z výplat za apríl, máj, jún.

    Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

    Anka Ha
    veronikasad Pozri príspevok
    a priemer na dovolenku za predch.štvrťrok ? Ručne, alebo v mzdovom SW ?
    ručne...a priemer fúha? to ako zistím???

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Anka Ha Pozri príspevok
    ručne...a priemer fúha? to ako zistím???
    spočítaj si hrubú mzdu bez náhrad za dovolenku, sviatok za 04-06/11 a vydel počtom odpracovaných hodín.

    Aký máš týždenný fond prac.času ?

    Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

    Anka Ha
    veronikasad Pozri príspevok
    spočítaj si hrubú mzdu bez náhrad za dovolenku, sviatok za 04-06/11 a vydel počtom odpracovaných hodín.

    Aký máš týždenný fond prac.času ?
    tú dovolenku tých 6,5 dňa čerpám ešte z minulého roka...a čerpala som ju v júli ..minulé mesiace som robila každý deň tak teraz neviem či môžem to brať ako vy ste napísali za mesiac 04-06

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Anka Ha Pozri príspevok
    tú dovolenku tých 6,5 dňa čerpám ešte z minulého roka...a čerpala som ju v júli ..minulé mesiace som robila každý deň tak teraz neviem či môžem to brať ako vy ste napísali za mesiac 04-06
    dovolenku vždy preplácaš priemerom za predch. kal.štvrťrok.
    Spočítaj si teda mzdu a vydel počtom odpracovaných hodín. Doplň týždenný fond prac.času.

    Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

    Anka Ha
    Xanti Pozri príspevok
    Bez výplat za predchádzajúci kvartál Ti to nikto presne nevypočíta. Lebo dovolenka je platená priemerom za predošlí kvartál. Čiže z výplat za apríl, máj, jún.
    hrubá mzda bola v každom mesiaci 550 eur a v apríli odpracovaných 152 hodín (2 dni sviatky počítané ako normálny deň ale neivem či sa započítavajú do hodín) , v máji 176 a v júni 176 hodín

    Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

    Anka Ha
    veronikasad Pozri príspevok
    dovolenku vždy preplácaš priemerom za predch. kal.štvrťrok.
    Spočítaj si teda mzdu a vydel počtom odpracovaných hodín. Doplň týždenný fond prac.času.
    ok to je mi jasné ale mám ešte otázku v apríli boli 2 sviatky a u mňa sa počítajú ako normálny deň, že nedostávam náhradu za sviatok ale je preplácaný ako keby normálny deň...tak potom mám aj tie 2 dni počítať do odpracovaných hodín alebo nie???

    a týždenný fond pracovaného času??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.