Zavrieť

Porady

Prahy, lišty, plávajúca podlaha

Prosím Vás napíšte mi kde sa dávajú lišty -prahy- keď sa robí plávajúca podlaha. Mne to namontoval jeden ešte zatiaľ nemenujem toho pána rovno pod dvere. Teraz sa dvere nedajú zatvoriť. Je jasne že sa musí píliť z dverí. Vy by ste mi ako poradili. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Keď sa zatvoria dvere,lišta by mala ostať vedľa dverového krídla.Tam by mal byť spoj 2 podláh,ak nie sú v oboch miestnostiach rovnaké.Možno ten,čo osádzal lištu chcel ten spoj len zamaskovať a ide to na úkor rezania dverí.

    Žužu3 je offline (nepripojený) Žužu3

    Žužu3
    Je to múdre dávať lištu pod dvere? Tento náš pán to asi nevie správne robiť. Len toľko som chcela aby si prečítal návod na použitie

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ak je spoj dvoch podláh alebo dilatácia,tak áno.Ak to nie je,tak by som ju nedával,no v chodbe to može zle vyzerať,keď jedny dvere majú lištu a iné nie.

    Žužu3 je offline (nepripojený) Žužu3

    Žužu3
    Ale prečo pod dvere. Mám 4 dvere, všade plávajúcu podlahu a lišty pod dverami. Nie každý by zvolil takéto riešenie . Musím hľadať ďalšieho človeka kto mi spíli s drevo trieskových dverí. Je to jednoduché?

    marecek123 je offline (nepripojený) marecek123

    marecek123
    Ja myslim,ze to urobil dobre.Prechodova lista ma byt pod dverami.Ako by to vyzeralo,ked stojite pred zatvorenymi dverami a vidite podlahu,listu a nedajboze aj kusok podlavy z izby za dverami.Preto sa lista dava pod dvere.Skuste dat podlozky na panty,mozno pomoze.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Tak som to nemyslel,skor tak,že je ju spopod dverí vidieť.Spodná hrana dverí dosadá k lište.

    addo77 je offline (nepripojený) addo77

    addo77
    Podla mna lista priamo pod dvere nie je nutnost, ja ked robim podlahu z jednej miestnosti do druhej prvym krokom je zatvorenie dveri a podla nich umiestnim listu ..na opacnu stranu otvarania (teda do izby, aby nebola lista vidiet z chodby) . Pokial to ide tak pod dvere. No rezanie/brusenie z dveri je bezna vec (ak tam nebol dostatocne vysoky prah) , kedze podlaha z foliou ma do 10 mm lista dalsie 3-5 mm a to sa podlozkami malokedy da zdvihnut.

    miklosh je offline (nepripojený) miklosh

    miklosh
    Dotyčný sa mal informovať, ako sa otvárajú dvere...a podľa toho ju umiestniť, ale tie dvere sa dajú ľahko upraviť...

    Prahy, lišty, plávajúca podlaha

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.