Zavrieť

Porady

Priestor pre sliepky

Ahojte,
Chcem začať chovať sliepky (cca 6-8 ks) + 1 kohúta a idem im robiť kurník s výbehom.
viete mi poradiť aký veľký priestor (m2) je potrebný pre stredne ťažké sliepky?
Potrebujem vedieť koľko m2 na 1 sliepku treba na kurník a na výbeh. Viem že je to individuálne ale približne či je nejaký priemer.
Ďakujem všetkým za rady
Usporiadat
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

kukni tu....ale jedno Ti poviem aj ja,tam,kde sú sliepky,tam už viac tráva neporastie
http://www.google.sk/search?q=chov+s...ient=firefox-a
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ochar ochar

ochar je offline (nepripojený) ochar

to už som skúšal. popozeral som aj rôzne fóra no konkrétnu odpoveď som nenašiel. každý radí inak, preto hladám nejaké priemerné čísla.
a to že tráva nikdy neporastie nieje pravda. Ak je dostatočne veľká plocha ktorá sa mení, tráva stíha dorastať
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Gina Er Pozri príspevok
kukni tu....ale jedno Ti poviem aj ja,tam,kde sú sliepky,tam už viac tráva neporastie
http://www.google.sk/search?q=chov+s...ient=firefox-a
Trava mozno nie,ale napr. rajciny a papriky vyrastu do velkosti mensich melonov .../skoda, ze nemam odfotene /
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

preklikaj tu : http://www.matejovdvor.sk/poziadavky2.html
2 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

O nejakej norme pre slepačie chlievy som zatiaľ nepočul, dnes je humanizáciou tlačené, aby bol pre nich priestor čo najväčší. Niekedy viac, niekedy menej sliepok som choval na cca 4x 4 metroch + spanie v domčeku. Kedysi dávno- som choval sliepky v 3 poschodiach nad sebou, malý priestor, a nosili viac ako susedove z výbehu.
Ale hlavné ponaučenie - ak na plochu prší, tak aj veľký výbeh sa časom zmení na púšť a pri daždi na neprekonateľné blato. Preto sa snažte aspoň tak 1/3 zastrešiť, ale tak, aby zo strechy nestekala voda na výbeh.
0 0
ochar ochar

ochar je offline (nepripojený) ochar

Chcem im vyhradiť priestor 4x3m výbehu pre cca 6-8 sliepok + nejaký kurín 3x1m a neviem či im to bude stačiť.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

ochar Pozri príspevok
Chcem im vyhradiť priestor 4x3m výbehu pre cca 6-8 sliepok + nejaký kurín 3x1m a neviem či im to bude stačiť.
Pod strechu im daj na zimu niečo pilinovité a prah na
kurín - by som skôr tak 1,5x2 (výška aspoň 2,5 )
0 0
ochar ochar

ochar je offline (nepripojený) ochar

Ok, dakujem
snad ten výbeh bude dostatočný. Lebo čo som sa dočítal tak sa udáva 25m2 na sliepku čo sa mi zdá veľa. To by som musel dať na 8 sliepok 200m2
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Každá obec by mala vydať VZN o ochrane, chove a držaní zvierat, takže možno by si sa mohol aj v ňom dočítať, aké sú v danej obci podmienky na chov hydiny.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

ochar Pozri príspevok
Ok, dakujem
snad ten výbeh bude dostatočný. Lebo čo som sa dočítal tak sa udáva 25m2 na sliepku čo sa mi zdá veľa. To by som musel dať na 8 sliepok 200m2
Nebolo to náhodou 2,5 m2?
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
ochar Pozri príspevok
Ok, dakujem
snad ten výbeh bude dostatočný. Lebo čo som sa dočítal tak sa udáva 25m2 na sliepku čo sa mi zdá veľa. To by som musel dať na 8 sliepok 200m2
No podľa toho ako si predstavuješ výbeh. Ak tam má ostať akýtaký trávnik, tak sa mi to veľa nezdá, ale ak si predstavuješ udupanú hlinu skrášlenú tu a tam malými kópiami sopiek, tak im stačí aj menej.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

pre 9 ks hrabavej hydiny podľa mňa stačí tých 25 m2 výbehu... tráva aj tak v kurniku nikdy neporastie, lebo sliepky ju skonzumujú skôr ako stihne vyrašiť... no a keď sme už pri tom, v liahniach sú sliepky zavreté v mini klietkach kde sa ledva otočí a simulujú jej deň noc deň noc... aby znášala aj 2-3 vajcia denne a po 2-3 rokoch ju vyradia...
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Ice dive Pozri príspevok
pre 9 ks hrabavej hydiny podľa mňa stačí tých 25 m2 výbehu... tráva aj tak v kurniku nikdy neporastie, lebo sliepky ju skonzumujú skôr ako stihne vyrašiť... no a keď sme už pri tom, v liahniach sú sliepky zavreté v mini klietkach kde sa ledva otočí a simulujú jej deň noc deň noc... aby znášala aj 2-3 vajcia denne a po 2-3 rokoch ju vyradia...
ani v malom výbehu, lebo ju vypáli slepačí trus (aj do záhrady ho musíš miešať / riediť / alebo prekvasiť)
0 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

Holá zem, ktorá vyzerá ako vybetonovaná plocha je pri sliepkach len tam, kde je malá plocha pre ne. 12 m2 pre 6 až 8 sliepok nie je veľa. Skôr naopak.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

ochar Pozri príspevok
Ok, dakujem
snad ten výbeh bude dostatočný. Lebo čo som sa dočítal tak sa udáva 25m2 na sliepku čo sa mi zdá veľa. To by som musel dať na 8 sliepok 200m2
ak chceš aby ti tam ostala rásť tráva tak to veľa nie je. ak je ti to jedno, tak potom daj menšiu plochu, postupne ti ju vydzobú a trusom vypália.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Viem, že som mimo témy, no môj starý mi povedal pri čítaní tejto témy, že priestorom pre sliepky je kuchyňa... Jááj, skoro som ho zabila
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

To je teda tema.
0 0
ochar ochar

ochar je offline (nepripojený) ochar

ďakujem. časom výbeh rozšírim na 9x3m
a kurník bude dostatočne veľký 1,5x2m?
0 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

Kurník je dostatočne veľký.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Trochu mimo témy Dnes keď som videla túto tému (po prvý krát!) aj to len zo zvedavosti, kto je so mnou nočná sova. Po prečítaní zadanej témy ocharom, som si pomyslela, či si to nezadal gazda z " FARMY", lebo tam sa robil kurník aj s výbehom
ochar, prepáč mi prosím ...vážne! nechcela som tému zošmiešniť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať