Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce

Prosím o pomoc s nasledovným:
Chceli by sme zamestnať osobu, ktorá už má 18 rokov, na dohodu o vykonaní práce. Povinnú školskú dochádzku má ukončenú, avšak ešte je žiakom 4. ročníka strednej školy. Má to nejaký vplyv na dohodu o vykonaní práce? Podľa § 11 ods. 2 ZP v tom nevidím problém, avšak nie som si celkom istá.
Za Vaše rady Vám vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Anula123 Pozri príspevok
    to je fakt
    ale môže byť aj na dohodu o vykonaní práce?, alebo musí byť na dohodu o brigádnickej práci študentov?
    Pekný deň prajem
    Pri Dohode o vykonaní práce ide len o jednorázovú činnosť.
    Takže, záleží, akú prácu bude u vás študent vykonávať.
    K Dohode o brigádnickej práci študentov je však potrebné doložiť doklad o štúdiu.
    Ak by ho nepredložil, môžete potom s ním uzatvoriť Dohodu o pracovnej činnosti (ak pôjde o opakovanú prácu).

    Anula123 je offline (nepripojený) Anula123

    Anula123
    to je fakt
    ale môže byť aj na dohodu o vykonaní práce?, alebo musí byť na dohodu o brigádnickej práci študentov?
    Pekný deň prajem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Anula123 Pozri príspevok
    to je fakt
    ale môže byť aj na dohodu o vykonaní práce?, alebo musí byť na dohodu o brigádnickej práci študentov?
    Pekný deň prajem
    môže byť aj dohoda o vykonaní práce, vtedy nepotrebuješ potvrdenie o návšteve školy. O výkon akej práce ide ?

    Anula123 je offline (nepripojený) Anula123

    Anula123
    Ďakujem za rady, išlo by o upratovanie priestorov našej firmy, tak na 8 hod. týždenne. Takže by sme sním uzatvorili dohodu o pracovnej činnosti alebo dohodu o brigádnickej práci študentov. Nechcelo sa mi to však komplikovať s potvrdením o návšteve školy, dohoda o pracovnej činnosti mi príde jednoduchšia.
    Ešte raz ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Anula123 Pozri príspevok
    Ďakujem za rady, išlo by o upratovanie priestorov našej firmy, tak na 8 hod. týždenne. Takže by sme sním uzatvorili dohodu o pracovnej činnosti alebo dohodu o brigádnickej práci študentov. Nechcelo sa mi to však komplikovať s potvrdením o návšteve školy, dohoda o pracovnej činnosti mi príde jednoduchšia.
    Ešte raz ďakujem
    Pokial sa výkonom práce zmestíš do 10 hod. týždenne, môžeš uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti.

    Dohoda o vykonaní práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.