Zavrieť

Porady

preloženie elektrickeho bedenia

prekladal uz niekto z vas elektricke vedenie ktore ide momentalne stredom stavebneho pozemka? co to vsetko obnasa a co by ma to vyslo. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    No teda ja si vôbec neviem predstaviť STAVEBNÝ POZEMOK v strede ktorého stojí funkčný elektrický stĺp, stavebne to riešia v arabských krajinách tak, že dom postavia po obvode ich stavebného pozemku všetky okná do vnútra a v strede majú nádvorie napr. aj s fontánou. Čo by na to susedia a slovenský stavebný úrad neviem.

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    DrPepper Pozri príspevok
    prekladal uz niekto z vas elektricke vedenie ktore ide momentalne stredom stavebneho pozemka? co to vsetko obnasa a co by ma to vyslo. dakujem
    1, vzdušné ? (kábel)
    2, NN ? VN ?
    3, dĺžka pozemku


    4, Je ho rozumne kam preložiť ??????????????????????????????

    kezeso je offline (nepripojený) kezeso

    obchodník kezeso
    Ja mám podobný problém. Na pozemkoch dva stĺpy VN vedenia. Prekládka stojí cca 11000€, projekt 1100€. Musíš zájsť do elektrárni a tam ti konkrétny pracovník pre tvoju oblasť poradí. Projekt robí napr. Enermont Nitra
    Ešte dodám, že známi mali na pozemku stĺp NN a prekládka vyšla na cca 3300€.
    Asi som ťa nepotešil.

    DrPepper je offline (nepripojený) DrPepper

    DrPepper
    lubko6394 Pozri príspevok
    No teda ja si vôbec neviem predstaviť STAVEBNÝ POZEMOK v strede ktorého stojí funkčný elektrický stĺp, stavebne to riešia v arabských krajinách tak, že dom postavia po obvode ich stavebného pozemku všetky okná do vnútra a v strede majú nádvorie napr. aj s fontánou. Čo by na to susedia a slovenský stavebný úrad neviem.
    ja som nevravel ze mam stlp v strede pozemku len ze cez neho vedie el. vedenie ale diky

    kezeso je offline (nepripojený) kezeso

    obchodník kezeso
    Toto si prečítaj

    Ak je na vašom pozemku stĺp vysokého napätia, určitá časť pozemku sa nachádza v ochrannom pásme nadzemného elektrického vedenia. Ochranné pásma sú podľa ustanovenia § 36 zákona č. 656/2004 Z. z. o energetike a o zmene niektorých zákonov zriadené na ochranu zariadení elektrizačnej sústavy. Ochranné pásmo je priestor v bezprostrednej blízkosti zariadenia elektrizačnej sústavy, ktorý je určený na zabezpečenie spoľahlivej a plynulej prevádzky a na zabezpečenie ochrany života a zdravia osôb a ochrany majetku.

    Ochranné pásmo nadzemného elektrického vedenia je vymedzené zvislými rovinami po oboch stranách vedenia vo vodorovnej vzdialenosti meranej kolmo na vedenie od krajného vodiča a táto vzdialenosť je:
    a) 10 m pri napätí od 1 kV do 35 kV vrátane pre vodiče bez izolácie; v súvislých lesných priesekoch 7 m,
    b) 4 m pri napätí od 1 kV do 35 kV vrátane pre vodiče so základnou izoláciou; v súvislých lesných priesekoch 2 m,
    c) 1 m pri napätí od 1 kV do 35 kV vrátane pre závesné káblové vedenie,
    d) 15 m pri napätí od 35 kV do 110 kV vrátane,
    e) 20 m pri napätí od 110 kV do 220 kV vrátane,
    f) 25 m pri napätí od 220 kV do 400 kV vrátane,
    g) 35 m nad 400 kV,
    h) ochranné pásmo závesného káblového vedenia s napätím od 35 kV do 110 kV vrátane je 2 m od krajného vodiča na každú stranu.

    Veľkosť ochranného pásma, ktoré sa vzťahuje na váš pozemok, si môžete preveriť u príslušného správcu elektrickej siete.

    Podľa ustanovenia § 36 ods. 4 spomínaného zákona v ochrannom pásme vonkajšieho nadzemného elektrického vedenia a pod elektrickým vedením je zakázané:
    a) zriaďovať stavby, konštrukcie a skládky,
    b) vysádzať a pestovať trvalé porasty s výškou presahujúcou 3 m,
    c) vysádzať a pestovať trvalé porasty s výškou presahujúcou 3 m vo vzdialenosti do 2 m od krajného vodiča vzdušného vedenia s jednoduchou izoláciou,
    d) uskladňovať ľahko horľavé alebo výbušné látky,
    e) vykonávať činnosti ohrozujúce bezpečnosť osôb a majetku,
    f) vykonávať činnosti ohrozujúce elektrické vedenie a bezpečnosť a spoľahlivosť prevádzky sústavy.

    Pre vlastníka pozemku z ustanovenia § 36 ods. 6 vyplýva povinnosť umožniť prevádzkovateľovi vonkajšieho nadzemného elektrického vedenia prístup a príjazd k vedeniu a na ten účel umožniť prevádzkovateľovi vonkajšieho nadzemného elektrického vedenia udržiavať voľný pruh pozemkov (bezlesie) v šírke 4 m po oboch stranách vonkajšieho nadzemného elektrického vedenia. Táto vzdialenosť sa vymedzuje od dotyku kolmice spustenej z vonkajšej strany nadzemného elektrického vedenia na vodorovnú rovinu ukotvenia podperného bodu.Výnimky z ochranných pásiem môže v odôvodnených prípadoch povoliť stavebný úrad na základe stanoviska prevádzkovateľa prenosovej sústavy alebo distribučnej sústavy.
    odpovedala p.Beňová v inej diskusii
    ana.sk dobry den. chceme stavat dom.Na pozemku je momentalne dom,ktory sa bude asnovat je v dezolatnom stave.Problem je v tom ,ze na dome je alektricky stlp, vie mi niekto poradid ako sa dohodnut s elektrikarmi o prekladke el.stlpa?dakujem

    preloženie elektrickeho bedenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.