Zavrieť

Porady

práca opatrovateľky-vrátenie odvodov

Vedel by mi, prosím, niekto poradiť?
Keď som začínala ako opatr. v AT na živnosť, platila som si nejaký čas (neznalá situácie) odvody aj v AT aj na SK (mám aj slov.živnosť). potom mi bolo doporučené dať žiadosť o posúdenie, kde budem platiť. V AT mi to stopli,tak si platím len na SK.
Otázka: Môžem požadovať u niektorej strany o vrátenie sumy odvodov?
Díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    xeva je offline (nepripojený) xeva

    xeva
    Na rozhodnutí o určení príslušnosti k právnym predpisom SR je uvedený dátum, od kedy platí. Od tohoto dátumu požiadaj krátkym listom SVA o vrátenie platieb poistného, s vysvetlením situácie. Ak rodina berie Förderung, treba ju informovať , aby sa opravili skutočnosti, uvedené v žiadosti o jeho vyplácanie. Kópiu E 101 zasiela SP na SVA, informuj sa, či ju dostali, ak nie, zašli tam jedno vyhotovenie.

    alencek je offline (nepripojený) alencek

    alencek
    xeva Pozri príspevok
    Na rozhodnutí o určení príslušnosti k právnym predpisom SR je uvedený dátum, od kedy platí. Od tohoto dátumu požiadaj krátkym listom SVA o vrátenie platieb poistného, s vysvetlením situácie. Ak rodina berie Förderung, treba ju informovať , aby sa opravili skutočnosti, uvedené v žiadosti o jeho vyplácanie. Kópiu E 101 zasiela SP na SVA, informuj sa, či ju dostali, ak nie, zašli tam jedno vyhotovenie.
    Ďakujem za odpoveď.
    Mám tomu rozumieť, že keď opatrovateľka na rak. živnosť neplatí odvody v AT, rodina nedostane na babku peniaze?

    práca opatrovateľky-vrátenie odvodov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.