Zavrieť

Porady

Mini notebook

Nazdar. Chcel by som si kupit mininotebook. Chcem ho pouzivat v skole ked potrebujem ist na net nieco pozriet, vybavit, a pozerat na nom filmy vo vlaku v HD kvalite. U vacsiny som nasiel graficku kartu ako integrovanu od Intelu. GMA a nejake ciselne oznacenie. U drahsich modelov mali uz radeony a nvidie. Je ta GMA od Intelu obstojna alebo mam radsej zainvestovat do drahsej ? Dakujem. Popripade poradte co by ste si Vy kupili.

P.S: prvorade je pre mna aby to nebola tazka krava. max 1,5kg okolo 1,1kg by bolo idealne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    video1983 Pozri príspevok
    co radsej nejaky "tablet" ?
    Neviem či na tablete by mohol pozerat film v HD kvalite..

    V kazdom pripade ak ho chces pouzivat vo vlaku, dolezita bude aj vydrz baterie. Neviem ci "video on board" v mininotebookoch zvladne film v HD kvalite - to nech sa vyjadria ini. Ale myslim ze menej zatazi bateriu ako nejaka vacsia grafika..

    video1983 je offline (nepripojený) video1983

    muž video1983
    Aigo N700: 7-palcový tablet s extrémnou výdržou a Full HD videom!

    Novinka je postavená na platforme NVIDIA Tegra 2, srdce N700 tvorí dvojjadrový procesor ARM Cortex A9 s taktom 1 GHz a 512 MB DDR2 RAM pamäte. Mutlidotykový LCD displej má uhlopriečku 7 palcov a rozlíšenie 800 x 480 pixlov. Na trhu by mali byť tri úrovne výbavy podľa vnútornej pamäte – 4, 16 a 32 GB. Na novinke nájdete aj USB a HDMI konektory, microSDHC slot a slot pre SIM kartu, stereo reproduktory, 3,5 mm audio konektor či dokonca 1,3 Mpx kameru! Samozrejmosťou je Wi-Fi a Bluetooth moduly. Otázne je zatiaľ zabudované GPS. A aby som nezabudol, N700 pracuje na známom OS Android 2.1. Toto miniatúrne monštrum by mala uživiť počas niekoľkých hodín práce 3 120 mAh batéria. S rozšírenou batériou by vraj Aigo N700 mal zvládnuť až 16 hodín prehrávania HD videa! Cena novinky je na ázijskom trhu odhadovaná na 300 USD čo je približne 214 €. Aj keby bola na našom trhu dvojnásobná bol by Aigo N700 vcelku kvalitným konkurentom pre Apple iPad, ktorému chýba množstvo funkcií tohto modelu (USB, HDMI, microSD slot...).


    a je ich kopec toto je len priklad

    mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

    mixal1
    asus eee transformer http://www.alza.sk/asus-eee-pad-tran...dy-d236320.htm

    ablet NVIDIA Tegra 2 1.0 GHz, Dotykový 10" 1280x800, RAM 1GB, SSD 16GB, WiFi, Bluetooth, 2x Webkamera 5 MPx + 1.2 MPx, GPS, HDMI, 24.4Wh Li-Pol baterie, Google Android 3.2


    rozlisenie ma vhodne na 720p, kedze na full hd potrebujes 1920*1080, ale zvladne aj to.

    ja som kupil za 380e, niet co riesit. lepsie ako notas. hry na tej dvojjadrovej nvidie idu ako na pc

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Full HD video je 1920*1080, dalsie formaty pre HD video mozu byt 1280*720, 1440*720 ... to uz ale samozrejme nie je full.
    Myslim si ze ti moze byt uplne jeno ci na 10" pozeras full hd alebo len pal 720*576
    Full HD sa vacsinou pozera na vacsich paneloch min. 32" a viac so zvukom AC3 napr. 5.1 aby si mal skutocne s filmu zazitok.
    Inak na HD filmy nie je potrebna silna grfika, ja mam v desktope HD radeon 4550 512MB a so zapnutou HW akceleraciou to zvlada Full HD excelentne. Ak nebudes mat silnu grafiku, tak HD video spracovava procesor (co samozrejme nie je najlepsia moznost)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.