Zavrieť

Porady

slovák študujúci v ČR s brigádou na SR

Dobrý deň,
chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o pomoc a radu.

Sme nováčikovia v podnikaní a hlavne úplne neskúsení, čo sa týka miezd a personalistiky. Celú ekonomickú a účtovnú agendu máme vedenú interne a práve preto by som potrebovala poradiť ak viete. Chceme zamestnať nášho známeho ako IT managera na dohodu o brigádnickej práci študenta. Háčik vidím jedine v tom, že je študentom v Českej republike a tam počas akademického roka je zamestnaný v škole, kde je administrátorom siete alebo programuje web stránky na zákazku.
Chceli by sme predísť tomu aby nemusel platiť dane v ČR, tak logicky ma napadlo takéto riešenie (no možno to bude pre Vás nelogické, ale tak dúfam, že sa nemýlim
- spísali by sme dohodu o brigádnickej práci študenta s tým, že by sme mu nedali podpísať vyhlásenie a zrážali by sme mu daň, on by mohol v Česku podpísať vyhlásenie a oni by mu to nemuseli zdaňovať a tým pádom by v marci budúceho roka mohol na Slovensku podať daňové a pýtať si späť daň zrazenú zo mzdy, len čo s tými príjmami zo zahraničia? A stačí ak si podá daňové len na Slovensku?

Ďakujem vopred každej rade
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    username21199 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o pomoc a radu.

    Sme nováčikovia v podnikaní a hlavne úplne neskúsení, čo sa týka miezd a personalistiky. Celú ekonomickú a účtovnú agendu máme vedenú interne a práve preto by som potrebovala poradiť ak viete. Chceme zamestnať nášho známeho ako IT managera na dohodu o brigádnickej práci študenta. Háčik vidím jedine v tom, že je študentom v Českej republike a tam počas akademického roka je zamestnaný v škole, kde je administrátorom siete alebo programuje web stránky na zákazku.
    Chceli by sme predísť tomu aby nemusel platiť dane v ČR, tak logicky ma napadlo takéto riešenie (no možno to bude pre Vás nelogické, ale tak dúfam, že sa nemýlim
    - spísali by sme dohodu o brigádnickej práci študenta s tým, že by sme mu nedali podpísať vyhlásenie a zrážali by sme mu daň, on by mohol v Česku podpísať vyhlásenie a oni by mu to nemuseli zdaňovať a tým pádom by v marci budúceho roka mohol na Slovensku podať daňové a pýtať si späť daň zrazenú zo mzdy, len čo s tými príjmami zo zahraničia? A stačí ak si podá daňové len na Slovensku?

    Ďakujem vopred každej rade
    Áno, u nás si podá DP z tzv. celosvetových príjmov.( teda z ČR aj zo SR)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    username21199 Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved.

    Cize aj tie dane by mali byt v poriadku takto?
    Môže to takto byť.
    Tweety Pozri príspevok
    Áno, u nás si podá DP z tzv. celosvetových príjmov.( teda z ČR aj zo SR)

    Dakujem za odpoved.

    Cize aj tie dane by mali byt v poriadku takto?

    slovák študujúci v ČR s brigádou na SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.