Zavrieť

Porady

Grafika procesora či Nvidia GT550M

Dobrý deň mám taký problém , pri niektorých hrách konkrétne The Witcher 2 mi hra seká neznesiteľne .. pri zvýšení detailov alebo rozlíšenia .. dá sa to hrať iba na low detailoch a ešte aj to musím zmanšiť rozlíšenie, moje optimalne je 1920x1080 .. parametre NB sú : Intel Core i7 2630QM , Nvdia Geforce 550M 2GB,RAM 6GB.HDD:640GB
nemyslím si že mám slabé parametre a preto mi to seká,myslím si že pracuje iba grafika procesora ktora je tam zabudovaná Intel HD grafics..prosím poradte či to može byť ono a keď hej ako zapnem aby pracovala iba tá Geforcka ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timer3 je offline (nepripojený) Timer3

    Timer3
    Eh na notebooku mas integrovanu grafiku a len tu jednu, procesor je ina vec. Ta integrovana grafika to je ta Geforce 550M. A proste mozes splnat poziadavky, ale hra ti nepojde koli tomu, ze ta grafika nie je taka ista vykonna ako do normalneho PC, ale pohral by som sa s ovladacmi na kartu. Mas najnovsie ? Skusal si niektore nastavenia, napriklad vypnut AA (antialiasing) uplne a podobne ?

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    MatoXVI Pozri príspevok
    Dobrý deň mám taký problém , pri niektorých hrách konkrétne The Witcher 2 mi hra seká neznesiteľne .. pri zvýšení detailov alebo rozlíšenia .. dá sa to hrať iba na low detailoch a ešte aj to musím zmanšiť rozlíšenie, moje optimalne je 1920x1080 .. parametre NB sú : Intel Core i7 2630QM , Nvdia Geforce 550M 2GB,RAM 6GB.HDD:640GB
    nemyslím si že mám slabé parametre a preto mi to seká,myslím si že pracuje iba grafika procesora ktora je tam zabudovaná Intel HD grafics..prosím poradte či to može byť ono a keď hej ako zapnem aby pracovala iba tá Geforcka ďakujem
    http://extrahardware.cnews.cz/na-jak...ssassins-kings
    Doporučené konfigurace


    Procesor: čtyřjádrový Intel nebo AMD
    RAM: 3 GB pod Windows XP, 4 GB v případě Vista/7
    Grafická karta: GeForce GTX 260 1 GB nebo Radeon HD 4850 1 GB
    Místo na disku: 16 GB
    No podla toho, čo som si teraz pozrel, tak sa CPU javí ako 4 jadrovy. RAM je ok, hadam aj grafika. A skus znižiť rozlišenie, či sa to nezlepší?

    MatoXVI je offline (nepripojený) MatoXVI

    MatoXVI
    Timer3 Pozri príspevok
    Eh na notebooku mas integrovanu grafiku a len tu jednu, procesor je ina vec. Ta integrovana grafika to je ta Geforce 550M. A proste mozes splnat poziadavky, ale hra ti nepojde koli tomu, ze ta grafika nie je taka ista vykonna ako do normalneho PC, ale pohral by som sa s ovladacmi na kartu. Mas najnovsie ? Skusal si niektore nastavenia, napriklad vypnut AA (antialiasing) uplne a podobne ?
    Notebook podporuje OPTIMUS na doske je integrovana grafa Intel HD grafics akú ma pamať to netuším ale v notebooku je ešte externá Geforce GT550M s 2GB pamate.Graficke karty by sa mali prepínať samé podľa využitia či si to žiada.Napr ako som už spomínal The Witcher 2 niektoré hry to podla mna vyhodnotí ako slabé na zátaž.a pracuje iba integrovaná ..

    MatoXVI je offline (nepripojený) MatoXVI

    MatoXVI
    duves Pozri príspevok
    http://extrahardware.cnews.cz/na-jak...ssassins-kings


    No podla toho, čo som si teraz pozrel, tak sa CPU javí ako 4 jadrovy. RAM je ok, hadam aj grafika. A skus znižiť rozlišenie, či sa to nezlepší?
    áno procesor je 4 jadrový . Predom som vedel že túto hru si na tomto Full HD rozlíšení aký notebook podporuje nezahrám s nejakými vyhovujúcimi detailami.Problém je v tom že hra seká aj pri znížení rozlíšenia na 1330x768.. a detaili musím mať na nízke..aby hra išla plynulo.. no ten obraz niečo strašne je to kockaté..ak zvýšim detaily na stredné alebo vyššie hra už nejde plynulo a obraz sa pri pohyboch rozmazáva skúsim stiahnuť FRAPS a napísať sem na kolko FPS pri daných detailoch hra fičí . BTW ovladače mám najnovšie..a ešte chcem dodať iné hry ako napr. Assassins Creed Brotherhood,NFS world,Nfs Shift,Mafia 2, všetko full aj rozlíšenie plynulosť všetko super..

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    MatoXVI Pozri príspevok
    Ovladače mám od Nvdie najnovšie až taký amatér nie som ^^
    To je niekedy problém,niekedy sú staršie ovládače zo stránky výrobcu NTB lepšie.Či si "až taký amatér" alebo nie,mne je to jedno.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    pohrab sa trochu v ovladacoch nvidie, niekde v nastaveniach optimusu sa daju aj manualne nastavit aplikacie kedy sa ma prepnut grafika (pridat tam spustaci subor hry)

    MatoXVI je offline (nepripojený) MatoXVI

    MatoXVI
    to je práve to ,v tom som sa hrabal našiel som hru The Withcer 2 chcelo to spúštací .exe súbor lenže to práve Witchera spúštam cez launcher ale pokúsim sa v tom ešte pohrať.ďakujem za radu

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    exe by tiez malo niekde byt, skus ho dat vyhladat, skoda ze niesom doma, na stolnom to mam nainstalovane, skus pozriet adresar bin
    inak v pripade ze to mas kupene a instalovane cez steam tak je ten subor niekde v program files/steam ....

    MatoXVI je offline (nepripojený) MatoXVI

    MatoXVI
    už to mám detaily na Ultra rozlíšenie síce len 1366x768 ale stým nič nenarobím grafika parádna už teraz ;-)

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    MatoXVI Pozri príspevok
    už to mám detaily na Ultra rozlíšenie síce len 1366x768 ale stým nič nenarobím grafika parádna už teraz ;-)
    Nič v zlom, ale vid odpoved č.3. Takže dobry den stará mama!

    pitash je offline (nepripojený) pitash

    pitash
    skus kliknut v pravom dolnom rohu na baterku a prepni na balanced..s tou grafikou a tym procesorom na NB nemoze byt ziadne sekanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.