Zavrieť

Porady

VŠ - vyplatia či nie?

Dobrý deň!

Chcela by som sa zamestnať v štátnej správe. Pracovná pozícia, na ktorú sa chcem prihlásiť nevyžaduje VŠ iba maturitu. Videla som výplaty, aké majú ludia pôsobiaci v štátnej správe. Chcela by som sa spytať na to, že či mám nárok na vyššiu výplatu kvôli VŠ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Platy v štátnej správe nie sú závislé od vzdelania, ale od pozície a od dĺžky praxe. Keď je raz na danú pozíciu predpísaná maturita, môžeš mať aj sedem doktorátov, v tabuľke neposkočíš nikde... Aj keby si robila upratovačku, mala by si rovnaký plat, ako ktorákoľvek iná upratovačka bez vzdelania.

    Brozske je offline (nepripojený) Brozske

    Brozske
    chápem, takže nemám šancu na to, aby som dostala vyššiu výplatu kvôli VŠ. chcela som to vedieť, lebo asi ma tam pozvú na pohovor, a chcela som si byť istá! Ďakujem za odpoveď!

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ..inak, držím palce na pohovore. Neviem, koľko Ti núkajú, ale keď nemáš nič lepšie, myslím, že lepší vrabec v hrsti, ako holub na streche. A určite dostaneš 3-mesačnú skúšobnú dobu a keď si zatiaľ nájdeš niečo lepšie, nie je problém ukončiť PP. Tak nech Ti všetko dobre dopadne :-)

    VŠ - vyplatia či nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.