Zavrieť

Porady

Prestup od jedného zamestnávateľa k druhému

Ahojte poraďáci! chcem sa vás opýtať nie som v tejto mzdovej tematike veľmi zbehlá-mám priateľa, ktorý prestupuje od jedného zamestnávateľa k druhému. U jedného končí dňom 31.08.2011(jeho posledný deň v práci) a u druhého začína až 05.09.2011. Moja otázka je čo vlastne s tými 5-mi dňami medzi 31. a 05-tym septembrom? Má sa zaregistrovať na úrade práce alebo niečo podobné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Monka 7 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci! chcem sa vás opýtať nie som v tejto mzdovej tematike veľmi zbehlá-mám priateľa, ktorý prestupuje od jedného zamestnávateľa k druhému. U jedného končí dňom 31.08.2011(jeho posledný deň v práci) a u druhého začína až 05.09.2011. Moja otázka je čo vlastne s tými 5-mi dňami medzi 31. a 05-tym septembrom? Má sa zaregistrovať na úrade práce alebo niečo podobné?
    Dá. ALebo sa prihlási do ZP ako samoplatiteľ.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    buď sa zaregistruje na úrad práce, alebo tých pár dní bude samoplatiteľ, musí sa na to obdobie prihlásiť do zdrav.poisťovne a doplatiť zdravotné poistenie

    Monka 7 je offline (nepripojený) Monka 7

    Monka 7
    Dobre ak by teda sa chcel prihlásiť ako samoplatiteľ-potrebuje nejaké tlačivo...kde by som ho mala hľadať? a do Sociálnej poisťovni nemusí podať také tlačivo len do zdravotnej?ďakujem

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Monka 7 Pozri príspevok
    Dobre ak by teda sa chcel prihlásiť ako samoplatiteľ-potrebuje nejaké tlačivo...kde by som ho mala hľadať? a do Sociálnej poisťovni nemusí podať také tlačivo len do zdravotnej?ďakujem
    Zalezi v ktorej zdravotnej poistovni je prihlaseny. ZP ma tlaciva na stranke.

    Do Sociálnej poistovne sa nemusi prihlasovat.

    Ak by bol VSZP, tak je to toto tlacivo:
    http://www.vszp.sk/files/tlaciva/new...plnitelne2.pdf

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    do sociálnej nie, len ak by chcel dobrovoľne sa poistiť.
    V akej je zdravotnej poisťovni? každá má vlastné tlačivá

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Monka 7 Pozri príspevok
    Dobre ak by teda sa chcel prihlásiť ako samoplatiteľ-potrebuje nejaké tlačivo...kde by som ho mala hľadať? a do Sociálnej poisťovni nemusí podať také tlačivo len do zdravotnej?ďakujem
    na stranke svojej zdravotnej poistovne

    ale ja by som sla aj na tych par dni na urad prace sa zahlasit

    Monka 7 je offline (nepripojený) Monka 7

    Monka 7
    Poistený je v Dôvere. Idem sa pozrieť na stránku. Ďakujem vám všetkým veľmi pekne

    Prestup od jedného zamestnávateľa k druhému

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.