Zavrieť

Porady

doprava 8 miestnym mikrobusom fiat dukato

potreboval by som poradit s dopravou popri zamestnani , som zamestnany vo vyrobe, chcel by som robit zajazdy mojim 8 miestnym mikrobusom napriklad polske trhy , transfer na letiska , vylety do rekreacii , rozvoz zamestnancov z firmi ,mam sa registrovat na zivnost a ako to funguje ci staci ked za mna zamestnavatel odvadza dane a odvody(z prace) a to co si zarobim je cisto moje (rozvoz ludi a tovaru do 3,5tony) predpoklad rocneho obratu cca 3000€uroz rozvozu a 4000€ zo zamestnania , dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    chcel by som robit zajazdy mojim 8 miestnym mikrobusom napriklad polske trhy , transfer na letiska , vylety do rekreacii , rozvoz zamestnancov z firmi ,mam sa registrovat na zivnost no to by si mal a ako to funguje ci staci ked za mna zamestnavatel odvadza dane a odvody(z prace) a to si ako predstavuješ, voziť ľudí, nechať si za to platiť a neodvádzať dane, ani poistné? Si myslíš, že keď sa niečo stane, že štát bude prihliadať na to, že zamestnávateľ platil, no ty si si zarábal bokovkou do vlastného vrecka? a to co si zarobim je cisto moje (rozvoz ludi a tovaru do 3,5tony) a čo takto platiť dane z ďalšej zárobkovej činnosti? Veď by si takto okrádal ostatných poctivých. Vraví sa tomu aj daňový únik.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Inak odvaha takúto otázku tu zverejniť.

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    Nehante ho, zrejme fakt nema predstavu ako to chodi.....ved sa slusne spytal, aby mu niekto poradil.

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    Ak nikdy nepodnikal, tak co sa cudujes?..... Kazdy je v niecom dobry, ale nie vo vsetkom.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tu nie je podstatné ani to, že nevie ako to "chodí" - skôr je podstatné jeho vyjadrenie
    to co si zarobim je cisto moje
    (i keď sa nájdu mnohí "tiežpodnikatelia", ktorí toto robia bežne).

    RAMONBB je offline (nepripojený) RAMONBB

    RAMONBB
    ide mi hlavne o to ze prijem do ????€ sa nezdanuje (teda niesom platca dph)prosim o radu zivnost doprava 8 miestnym mikrobusom , postup
    1 kupim auto fiat dukato 9 miest
    2 zaregistrujem zivnost preprava tovaru a osob do 3,5t/9 osob
    3.zaregistrujem pokladnu
    4, zacinam vozit (z bodu a do bodu b - vydam pokladnicny doklad)
    mna zaujima ako to ma riadne vyzerat podla zakona
    budem platit odvody , ?som zamestnanec inej firmy a to chcem robit vo volnom case , co vsetko mi n ato treba ,

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    RAMONBB Pozri príspevok
    ide mi hlavne o to ze prijem do ????€ sa nezdanuje (teda niesom platca dph)prosim o radu zivnost doprava 8 miestnym mikrobusom , postup
    1 kupim auto fiat dukato 9 miest
    2 zaregistrujem zivnost preprava tovaru a osob do 3,5t/9 osob
    3.zaregistrujem pokladnu
    4, zacinam vozit (z bodu a do bodu b - vydam pokladnicny doklad)
    mna zaujima ako to ma riadne vyzerat podla zakona
    budem platit odvody , ?som zamestnanec inej firmy a to chcem robit vo volnom case , co vsetko mi n ato treba ,
    Doporučujem nájsť si účtovníčku a ekonómku , ktorá bude pre teba veľmi dôležitá, pretože ťa povedie všetkým, vysvetlí a poradí. Budeš SZČO v súbehu s pracovným pomerom. Popozeraj podobné témy...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.