Zavrieť

Porady

zemiaky prane ????

ahojte, potreboval by som poradit v jednej veci. Neviem nájsť žiadnu normu kde by bolo písané že zemiaky prané či sa môžu hned tepelne upravovat pražiť) alebo pred úpravou ešte umyť. To potrebujem na hygienu !!!
Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...no robila som zopár rokov aj pre firmu - veľkoobochod s ovocím a zeleninou a rozdiel v skladovaní zemiakov praných a nepraných nebol žiadny. Jediný rozdiel je ten, že tie prané sú čistejšie a kratšie vydržia - skôr začnú hniť, takže umývať určite, veď tie vrecia sa váľajú po takej istej špine v skladoch, ako aj tie neprané.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    1focus1 Pozri príspevok
    ahojte, potreboval by som poradit v jednej veci. Neviem nájsť žiadnu normu kde by bolo písané že zemiaky prané či sa môžu hned tepelne upravovat pražiť) alebo pred úpravou ešte umyť. To potrebujem na hygienu !!!
    Dakujem za odpovede
    mrkvu a ostatnu zeleninu tiez hadzes bez umytia rovno do hrnca?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    1Dara Pozri príspevok
    mrkvu a ostatnu zeleninu tiez hadzes bez umytia rovno do hrnca?

    zajtra je piatok, ideme sa k nemu najesť? pozývam

    1focus1 je offline (nepripojený) 1focus1

    1focus1
    súhlasím s tebou jasne že budem umývať ale ide o to : Hygiena mi bude schvalovať stánok a ide o to že mám len jedno umyvadlo. Ked uvediem že používam prané zemiaky tak či mi bude stačiť to jedno umyvadlo.

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    1focus1 Pozri príspevok
    súhlasím s tebou jasne že budem umývať ale ide o to : Hygiena mi bude schvalovať stánok a ide o to že mám len jedno umyvadlo. Ked uvediem že používam prané zemiaky tak či mi bude stačiť to jedno umyvadlo.
    a čo v tom stánku budeš robiť? rýchle občerstvenie? hygiena nechce umývadlo na čistenie zemiakov ale na to,aby si si tam umýval ruky....to chceš v tom stánku robiť hranolky alebo čo?

    1focus1 je offline (nepripojený) 1focus1

    1focus1
    takze ked tam mam jedno umyvadlo tak si tam mozem umyvat aj zemiaky a pouzivat to iste aj na umyvanie ruk ????
    Neobuju sa do toho ????

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    1focus1 Pozri príspevok
    takze ked tam mam jedno umyvadlo tak si tam mozem umyvat aj zemiaky a pouzivat to iste aj na umyvanie ruk ????
    Neobuju sa do toho ????
    tak toto Ti asi neprejde......síce neviem,ako je to v stánkoch.....ale na spracovanie musí byť iná miestnosť ako na predaj.....a zelenina sa nesmie spracovávať spolu s mäsom....prečo nevyužiješ hotové mrazené hranolky?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Gina Er Pozri príspevok
    tak toto Ti asi neprejde......síce neviem,ako je to v stánkoch.....ale na spracovanie musí byť iná miestnosť ako na predaj.....a zelenina sa nesmie spracovávať spolu s mäsom....prečo nevyužiješ hotové mrazené hranolky?
    ....no, lebo sú podstatne drahšie. Aj zemiaky sa dajú obstarať vo vákuovo balených sáčkoch pekne ošúpané, umyté, nakrájané na štvrťky, harnolky (aj nepredsmažené), ale je to drahé

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.