Zavrieť

Porady

Odpisová skupina

Prosím pomôžte...
Do ktorej skupiny odpisovania sa má zaradiť:
- Kávovar 59 911 Sk bez DHP
- umývačka riadu 55490 Sk bez DHP
- plynový sporák 36700 Sk bez DHP
- Digestor 45 800 Sk bez DHP
A ešte užitkové vozidlo 1,59 ton, môže sa ospisovať v 1.skupine na 4 roky aj keď je leasing na 5 rokov?
Prosím pomôžte namám rada odpisy...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Prosím poradte do ktorej odpisovej skupiny patrí elektr. pec na pecenie pizze. Dakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Aďka30
    Prosím pomôžte...
    Do ktorej skupiny odpisovania sa má zaradiť:
    - Kávovar 59 911 Sk bez DHP
    - umývačka riadu 55490 Sk bez DHP
    - plynový sporák 36700 Sk bez DHP
    - Digestor 45 800 Sk bez DHP
    A ešte užitkové vozidlo 1,59 ton, môže sa ospisovať v 1.skupine na 4 roky aj keď je leasing na 5 rokov?
    Prosím pomôžte namám rada odpisy...

    2.odpisová skupina pol. 2-38 KP 29.7 - Prístroje pre domácnosť inde nedefinované , odpis 6 rokov

    Auto 1 odpsiová skupina - 4 roky

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Zita5
    2.odpisová skupina pol. 2-38 KP 29.7 - Prístroje pre domácnosť inde nedefinované , odpis 6 rokov

    Auto 1 odpsiová skupina - 4 roky
    Druhá časť nie je správne. Ide predsa o lízing a tam sú daňové odpisy mesačné na počet celých mesiacov prenájmu. Auto sa bude odpisovať 60 mesiacov.

    Pozor na ten digestor. Ide o zabudované predmety do stavby. Malo by byť technické zhodnotenie. Voľakedy k tomu vydalo MF SR usmernenie, ale nepamätám si kedy to bolo.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mudroš
    Druhá časť nie je správne. Ide predsa o lízing a tam sú daňové odpisy mesačné na počet celých mesiacov prenájmu. Auto sa bude odpisovať 60 mesiacov.

    Pozor na ten digestor. Ide o zabudované predmety do stavby. Malo by byť technické zhodnotenie. Voľakedy k tomu vydalo MF SR usmernenie, ale nepamätám si kedy to bolo.

    1/ Čo sa týka digestoru , chápala som ako k plynovému sporáku , normálne v domácnosti , nie zabudovanie k stavbe . Predstavujem si , že zriaďujú nejakú kuchynku .

    2/ K tomu autu som teraz v rozpakoch , tak to pozriem . Ale ďakujem

    Aďka30 je offline (nepripojený) Aďka30

    Aďka30
    Ide o zariadenie kuchyne v reštaurácii, budova nie je na firmu ale na osobu, ten digestor sa teda nedá odpisovať? Čo s tým mám robiť? Je to na jednej faktúre vyradim ho len do neovplyvňujucich nákladov?
    Monika Kováčová
    Podľa mňa sa digestor dá po skončení nájomného vzťahu demontovať a použiť ďalej v súvislosti s podnikaním. Ja by som to odpisovala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.