Zavrieť

Porady

odvody za "dohodárov"

Ahojte, hladal som, ale nenasiel, preto sa pytam: Zamestnavam 3 "dohodarov" na 2 mesiace. Vyplatim im dohodnutu mzdu. Moja otazka: ak sa nemylim, zaplatim za nich len dan a socialku. Ale kam to mam zaplatit? Ako som sa dopocul, Variabilny symbol je moje DIC, ale ak mam zamestnanca napriklad v Stropkove, dalsi je v Piestanoch? prosim o radu, vopred dakujem! AK mozem poprosit aj o nejaky jednoduchy vypocet, na "dohodu o vykonani prace" som dal 2000€ za 2 mesiace (vyplacam to po ciastkach, kolko odrobi, tolko dostane).
Este raz dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pozor, píšeš v minulom čase. To zn. že si už registrovaný ako firma = zamestnávateľ v SP, dostal si IČZ,
    prihlásil si dohodárov v SP a na účet príslušnej SP -kde si registrovaný, odvedieš odvody. Rovnako daň na DU.
    Ja mám tiež zam-ca z východu, ale firmu mám v BA, platím v BA.

    recete je offline (nepripojený) recete

    recete
    KEJKA Pozri príspevok
    pozor, píšeš v minulom čase. To zn. že si už registrovaný ako firma = zamestnávateľ v SP, dostal si IČZ,
    prihlásil si dohodárov v SP a na účet príslušnej SP -kde si registrovaný, odvedieš odvody. Rovnako daň na DU.
    Ja mám tiež zam-ca z východu, ale firmu mám v BA, platím v BA.


    ano, asi pred tyzdnom som im poslal prvu mzdu (dohoda je platna od 1.8.2011), teraz by som mal poslat dan zo mzdy a nieco socialke. Firmu mam v PK. Kde prosim viem zistit cislo uctu kam mam poslat € + nejaky konst.symbol? dik moc!
    Viem ze uctovnik ma registroval, ze budem mat 3 dohodarov. (teraz ho mam na dovce a nedviha tel

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ešte musíš mať prihlásených aj dohodárov.
    tak ak ti účtovník nerobí mzdy, tak chod na PK-SP, a tam si zisti to IČZ, zaroven zaregistruj dohodárov.
    Ak je to august, tak máš čas odvody odviesť aj v septembri.
    daň sa platí do 5 dní.
    č.účtov www.drsr.sk /pozor, na DU musíš byť tiež registrovaný na daň zo závislej činnosti/
    a SP na www.socpoist.sk
    alebo osobne ti to tiež povedia.

    odvody za "dohodárov"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.