Zavrieť

Porady

Kúpa rodinného domu .

Dobrý deň, chcel by som kúpiť rodinný dom. Pozemok na ktorom stojí je navysporiadaný-nemá list vlastníctva. Môže byť uzatvorená kupná zmluva resp. dá sa tento dom odkúpiť samostatne-dajú mi na katastri po kúpe tohto domu bez pozemku list vlastníctva?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Kupit dom mozes,ale co dalej? Aby si tu po case nepisal, ze sa k nemu nemas ako dostat...tedy,ak nevlastnis lietadlo .

    Radsej dotlac majitelov domu, nech si to daju do poriadku,aby dom predali spolu aj s pozemkom.
    Ver, ze im sa to bude jednoduchsie vybavovat,ako neskor tebe. Uz ked budu mat dom predany,uz nebudu taki snazivi.

    Kupit dom "v lufte" je hlupost.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    odpoveď je ÁNO.
    na listne vlastníctva bude zapísaný čisto dom - teda stavba "bez pozemku".

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    danushka: "vyvlastnenie" už nie je možné, iba pokiaľ by to bolo vo verejnom záujme, čo nie je...

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    ak sa to "nedá" preniesť, ruky preč, bol som v podobnej situácii a zatiaľ nemám nič lebo som do toho nešiel...

    PS: "šetko sa dá" - používa to veľa ľudí a je to v konečnom dôsledku pravda, ale ja dodávam vždy ešte k tomu: "ale za akú cenu".
    - aby to nebola v konečnom dôsledku drahšia kúpa ako kúpa s už vysporiadaným pozemkom...
    Tak to mate pravdu "všetko sa dá" hlavne na slovensku, ja by som chcel ale vedieť čí sa to da podla zákona a právnych predpisov,ktoré platia na slovensku.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    dať sa to bude, ale už nikto nezaručí či to nebude trvať x-rokov a stáť "X xxx" alebo "XX xxx" /s prípadným odkupom časti pozemku/ eur. A tie nervy a čas ktoré nikto nezaplatí.
    možno ťa ohúrila cena, ale ak nie je pozemok vysporiadaný, cena býva o polovicu menšia ako trhová, takže nech ťa to "nepletie".

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Rýchlovka ...

    Ladislav Sun Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcel by som kúpiť rodinný dom.
    Pozemok na ktorom stojí je navysporiadaný-nemá list vlastníctva. Môže byť uzatvorená kupná zmluva
    Môže
    resp. dá sa tento dom odkúpiť samostatne

    -dajú mi na katastri po kúpe tohto domu bez pozemku list vlastníctva?
    Dajú
    Ladislav Sun Pozri príspevok
    Tak to mate pravdu "všetko sa dá" hlavne na slovensku
    Skús ...uvidíš
    , ja by som chcel ale vedieť čí sa to da podla zákona a právnych predpisov
    Dá ...ale neopováž sa na ne pýtať.....
    ,ktoré platia na slovensku.
    Ktoré ?????...........Slovensko
    čiže

    Dobrý deň, chcel by som kúpiť rodinný dom.
    nekupuj ............respektíve by to musel byť objekt , ktorý by za tú námahu stál ...
    Lebo keď už dom , tak komplet aj s pozemkom a nie so starosťami naviac......
    Ďakujem všetkým za odpovede a rady. Samozrejme že by som sa nad takouto kúpom domu bez pozemku vôbec neuvažoval.Jednoducho by som bol buď milionár a blázon,alebo nejaký asociál, ktorý nemá kde bývať a za výhodnú cenu kúpi tento dom aby mal kde bývať.Stále som však nedostal jasnú a výstižnú odpoveď - keď kúpim dom bez pozemku na ktorom stoji povolí mi kataster nehnuteľnosti vklad resp. vydá mi list vlastnictva? Prosím len odpovede v rámci zákona nie odpovede typu, keď zamastíš tak vybavíš všetko. Vopred Vám ešte ráz všetkým ďakujem.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Skús ešte odbehnúť na obecný úrad za starostom a opýtaj sa ho, ako by sa dal pozemok vysporiadať.

    Ak RD má súpisné číslo a jeho existencia je riadne označená na katasrálnom úrade, predpokladám, že existuje aj spôsob, ako pozemok pod domom a doposiaľ užívaný pozemok pri dome sa dá vyvlastniť legálnou cestou.
    Toto by som však pomohla riešiť budúcemu predávajúcemu.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    A ešte sa opýtaj na OÚ, či majiteľ RD platil dane za pozemok ktorý užíval, keďže vlastníctvo pozemku je nevysporiadané.

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    Poznám viaceré takéto prípady "predaj domu bez pozemku" a môžem jednoznačne povedať, že by som do toho nešiel, čaká Vás more starostí a istota pokojného bývania v nedohľadne.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Nandrolon Pozri príspevok
    danushka: "vyvlastnenie" už nie je možné, iba pokiaľ by to bolo vo verejnom záujme, čo nie je...
    Ďakujem Nadrolon , netušila som.

    A existuje vôbec spôsob, ako v takom prípade podniknúť kroky k získaniu takéhoto pozemku? Čisto teoreticky ma to zaujíma.

    Určite zadávateľ nie je sám na SK, čo má takýto problém. Na nete ľudia žiadajú rady ako aj napr. tu http://www.google.sk/url?sa=t&source...TWmtqS41oQfVBQ

    Mňa by zaujímalo, kto sa s týmto stretol v praxi a dotiahol to do úspešného konca pri momentálnej legislatíve.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    nemám tušenie, možno obrátiť sa na súd, teda pokiaľ to nie je nikoho napr. že všetci pomreli a prípadne ani neprebehli dedičské konania, ale to sa môže vliecť aj roky.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    buchač Pozri príspevok
    Rýchlovka ...


    Pozemok na ktorom stojí je navysporiadaný-nemá list vlastníctva. Môže byť uzatvorená kupná zmluva
    Môže
    resp. dá sa tento dom odkúpiť samostatne

    -dajú mi na katastri po kúpe tohto domu bez pozemku list vlastníctva?
    Dajú

    čiže


    nekupuj ............respektíve by to musel byť objekt , ktorý by za tú námahu stál ...
    Lebo keď už dom , tak komplet aj s pozemkom a nie so starosťami naviac......
    Rýchlovka č. 2.
    Ladislav Sun Pozri príspevok
    Ďakujem všetkým za odpovede a rady. Samozrejme že by som sa nad takouto kúpom domu bez pozemku vôbec neuvažoval.Jednoducho by som bol buď milionár a blázon
    ...alebo aj čítať pozabudol ......
    ,alebo nejaký asociál, ktorý nemá kde bývať a za výhodnú cenu kúpi tento dom aby mal kde bývať.Stále som však nedostal jasnú a výstižnú odpoveď - keď kúpim dom bez pozemku na ktorom stoji povolí mi kataster nehnuteľnosti vklad resp. vydá mi list vlastnictva?
    DOSTAL !!!
    Prosím len odpovede v rámci zákona

    https://www.katasterportal.sk/kapor/

    nie odpovede typu, keď zamastíš tak vybavíš všetko. Vopred Vám ešte ráz všetkým ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.