Zavrieť

Porady

výška venca ?

zdravím, koľko by mohla byť výška venca pod krovom a aký priemer armátury by mal ísť do vnútra ? v projekte mám 0,5 m výšku venca a oceľové prúty priemer 14mm a strmienky 8 mm vysoké 0,2mm. počet oceľových prútov 4 x. Dom je 12 x 12 metrov bez stredovej nosnej priečky a navruhnutý na samonosný väznikový krov. Dom je z tehly 44 Ti Porotherm. Zdá sa mi to prehnané. vďaka za reakcie.
Usporiadat
matusstefan matusstefan

matusstefan je offline (nepripojený) matusstefan

Spravte to podla projektu, bude to najlepsie. Projektant urcite vedel, preco to tak navrhol. Pripadne sa ho na to opytajte.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
chmura1 chmura1

chmura1 je offline (nepripojený) chmura1

zatial co mi projektant navrhol, tak mam pocit ze je vsetko predimnezovane asi 3x, a nasiel som tam aj par chyb, aked mu aj zavolam, tak mam pocit ze nevie oco ide...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

To sa bez vykresov neda povedat, ale bezne dimenzie to nie su.
0 0
chmura1 chmura1

chmura1 je offline (nepripojený) chmura1

no ved to, ze to normalny rozmer to nie je. len tak pre obraz, do zakladov mi nakazal dat 20 az 25 /tvrdost/ beton. roxory do zakladov 12mm, apod... vykres mozem poslat na mail, dakujem.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

mate k tomu aj textovu spravu s vypoctom? tam by sme mohli najst nejake dovody preco to tam je. + tie vykresy
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

cim drahsia realizacia tam viac penazi pre architekta?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

alltracboy Pozri príspevok
cim drahsia realizacia tam viac penazi pre architekta?
To je somarina, to uz dnes neplati. Cenova ponuka na projekt sa dava dopredu a cena diela sa stanovuje statisticky, poznas este len rozmery domu a zhruba o co sa ma jednat. Skor by som povedal, ze bud tam je nejaky problem, alebo je projektant pokakany. Navyse architekt nosnu konstrukciu neprojektuje.
0 0
chmura1 chmura1

chmura1 je offline (nepripojený) chmura1

no, textovku mam len sprievodnu spravu a textovu cast, to co je v projekte domu cast architektura. a potom mam zvlast statiku dokument. aby sme boli v obraze, projekt mi robil statik, ale je to znamy, vravel ze moze robit aj architekturu do nejaky m2. obvodove mury mam nosne, konkretne dva mury, kde som kopal aj 60 cm siroke zaklady... co sa mi zda byt tiez prehnane. vdaka za reakcie. ale skor by som povedal, ze je projektant pokakany... moj nazor
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ved poslite tu statiku na mail, jeho meno vymazte, aby to nebolo blbe
0 0
chmura1 chmura1

chmura1 je offline (nepripojený) chmura1

aha, ako to mam poslat... ? komu, mail ?
0 0
matusstefan matusstefan

matusstefan je offline (nepripojený) matusstefan

chmura1 Pozri príspevok
no, textovku mam len sprievodnu spravu a textovu cast, to co je v projekte domu cast architektura. a potom mam zvlast statiku dokument. aby sme boli v obraze, projekt mi robil statik, ale je to znamy, vravel ze moze robit aj architekturu do nejaky m2. obvodove mury mam nosne, konkretne dva mury, kde som kopal aj 60 cm siroke zaklady... co sa mi zda byt tiez prehnane. vdaka za reakcie. ale skor by som povedal, ze je projektant pokakany... moj nazor
My mame 70 cm siroke zaklady, a tiez sme tam davali 12mm roxory. Do prekladov nad otvormi sli 14mm roxory. V strede v nosnom mure mame otvor pre dvojkridlove dvere, a tam mame 50cm-vy preklad. Vsetko podla projektu. Nech je dom troska predimenzovany, ako poddimenzovany. Ked uz zabetonujete roxory, potom ich uz nemozete vymenit za hrubsie.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

No..pokial to budete robit rucne, tak nakyblovat veniec vysky 50cm bude normalne kulturisticky trening material moc drahsi nebude, len ruky budu boliet
0 0
chmura1 chmura1

chmura1 je offline (nepripojený) chmura1

ved to, ze kulturisticky trening, ale chcem to davat pumpou.... no neviem, este sa mi stale nepodarilo najst druheho statika...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Netreba hned hladat druheho. Treba toto s nim prekonzultovat, pripadne prekonzultovat este s druhym.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
ciners Pozri príspevok
Netreba hned hladat druheho. Treba toto s nim prekonzultovat, pripadne prekonzultovat este s druhym.
Statika sa najlepšie konzultuje na nete.Je to ten ideálny priestor.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
220870 Pozri príspevok
Statika sa najlepšie konzultuje na nete.Je to ten ideálny priestor.
A ešte keby tam dal dva roxory, tak cunami to určite odolá.
0 0
chmura1 chmura1

chmura1 je offline (nepripojený) chmura1

No veď práve, to tiež o niečom svedčí v tejto republike... stavebníci A a projektanti B... že, a mi K..... to môžme financovať. keby v tejto krajine nebolo 90% teoretikov, tak tu asi ani nemam dôvod písať...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

chmura1 Pozri príspevok
No veď práve, to tiež o niečom svedčí v tejto republike... stavebníci A a projektanti B... že, a mi K..... to môžme financovať. keby v tejto krajine nebolo 90% teoretikov, tak tu asi ani nemam dôvod písať...
A myslite si, ze kto vam tu dava rady? Stavitel 220870 a statik v podobe mna Akurat, ze bez faktury
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
chmura1 Pozri príspevok
No veď práve, to tiež o niečom svedčí v tejto republike... stavebníci A a projektanti B... že, a mi K..... to môžme financovať. keby v tejto krajine nebolo 90% teoretikov, tak tu asi ani nemam dôvod písať...
Vypýtaj si mail, prilož dokumentáciu a oni ti tú faktúru pošlú. Možno to budeš mať aj so zľavou.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

marjankaj Pozri príspevok
Vypýtaj si mail, prilož dokumentáciu a oni ti tú faktúru pošlú. Možno to budeš mať aj so zľavou.

No ja mam rad Spissku a tam bude asi velka dan
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať