Zavrieť

Porady

vypoved dohodou

Chcela by som sa opýtať, či môže zamestnávateľ dať zamestnancovi podpísať výpoveď dohodou v čase jeho PN - zamestnanec súhlasí. Bude to platné alebo či sa do toho nemôže nejak obuť sociálna poisťovňa, keďže je dotyčný už dlhodobo PN? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Je to platné,
    ak s tým zamestnanec súhlasil. A nejedná sa o výpoved dohodou ale o ukončenie PP dohodou.
    Nikto sa do toho nemôže obuť. Dohoda je predsa obojstranná.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    lubika4 Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať, či môže zamestnávateľ dať zamestnancovi podpísať výpoveď dohodou v čase jeho PN - zamestnanec súhlasí. Bude to platné alebo či sa do toho nemôže nejak obuť sociálna poisťovňa, keďže je dotyčný už dlhodobo PN? Ďakujem.
    Dohoda všetko istí. Keď zamestnanec podpíše skončenie pracovného pomeru dohodou, je to O.K.

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    lubika4 Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať, či môže zamestnávateľ dať zamestnancovi podpísať výpoveď dohodou v čase jeho PN - zamestnanec súhlasí. Bude to platné alebo či sa do toho nemôže nejak obuť sociálna poisťovňa, keďže je dotyčný už dlhodobo PN? Ďakujem.
    Len či bude súhlasiť ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak zam-eľ dá podpísať čokoľvek zam-covi a ten to podpíše, tak vyjadruje svoj súhlas. Preto v tomto konkrétnom prípade nemôže ísť o výpoveď, ani o výpoveď dohodou, ale ide o dohodu o ukončení PP. Zam-ec podpisom prejaví súhlas. Ak odmietne podpísať, je to jeho slobodné rozhodnutie a dohoda sa nespečatí - neexistuje. PP bude trvať naďalej.

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    Gina Er Pozri príspevok
    kto?
    šak ten chorý

    (a bol by blbý podpísať, ak mu nedajú aspoň 4 mesačné odstupné)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.