Zavrieť

Porady

ASUS or DELL

Ahojte, takže sa rozhodujem medzi 2 NTB tak by som Vás chcel poprosiť o radu prípadne názor alebo skúsenosť, ktorý a prečo.

P.S. reči typu že neviem čo s peniazmi si nechajte ja viem prečo som si vybal také mašiny....

ASUS
Code:
http://www.alza.sk/asus-n73sv-tz543x-d254183.htm

DELL
Code:
http://www.sysnet.sk/dell-inspiron-n7110-i7-2630qm-200g-173-hd-led-nv-2gb-4gb-640gb-dvdrw-wl-bt-cam-w7hp64bitmui-swich/
by som povedal že ten DELL je základ a ten ASUS je len vylepšený model so somarinakmi navyše no len rozdiel v nich je dosť velký 2x väčšia pamäť aj HDD, grafiky podobné, je "len" o 100€ drahší. Ja myslím do budúcna a je dobré mať teraz namakané parametre aby som nemusel o pár rokov riešiť že dačo mi nestačí....
Ide o to že mám pocit že ASUS nieje dobre no kvalitne spravený a že za pár rokov sa mi doslova rozpadne....a toto mi bráni pri jeho kúpe...
Naposledy upravil Scot2 : 29.08.11 at 18:18
Usporiadat
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Takze este si to nekupil
Necakal si ze sa ozvem prave ja, co ?
http://www.porada.sk/t174164-dell-or-sony.html
Moja rada ostava stale ta ista
bye
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Scot2 Scot2

Scot2 je offline (nepripojený) Scot2

čakal som hlavne teba nekúpil som preto lebo peniaze som získal až teraz....
Inak by ma zaujímalo aj ASUS má tú službu že v prípade poruchy prídu ku mne domov?
0 0
ladon ladon

ladon je offline (nepripojený) ladon

caff,
neviem o tom ze by Asus mal taku sluzbu ako DELL (Next bussines day). Neviem otvorit ten link na DELL ale nasiel som taky isty rozdiel tam mas napriklad aj vo WIN 7 (Asus-profi , DELL -Home premium), zalezi na tom co chces. DELL ma nizssie rozlisenie displeja, slabsiu grafiku, 50% ramky a mensi HDD ... ale myslim ze tieto rozdiely vidis...a za 100E navyse je u asusu podla mna podstatne viac muziky siel by som skor do toho Asusu, zarucene ti po HW stranke nejaku dobu vydrzi.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ladon Pozri príspevok
caff,
neviem o tom ze by Asus mal taku sluzbu ako DELL (Next bussines day). Neviem otvorit ten link na DELL ale nasiel som taky isty rozdiel tam mas napriklad aj vo WIN 7 (Asus-profi , DELL -Home premium), zalezi na tom co chces. DELL ma nizssie rozlisenie displeja, slabsiu grafiku, 50% ramky a mensi HDD ... ale myslim ze tieto rozdiely vidis...a za 100E navyse je u asusu podla mna podstatne viac muziky siel by som skor do toho Asusu, zarucene ti po HW stranke nejaku dobu vydrzi.
ASUS som už mal ..........aj Trabanta ...

Servis Dell

Spolčnosť Dell rieši servisuje produkty priamo u zákaznika najbližší pracovný deň od nahlásenia chyby t.j. servis Next Bussines Day. Zákazník nahlási svoju servisnú požiadavku telefonický na čísle 02 57508303. Servisný technik Dellu bude riešiť opravu po dodhode priamo u zákaznika. V prípade oprávnenej záručnej chyby všetky náklady na opravu zariadenia hradí spoločnosť Dell.


Servis Dell poskytuje priamu podporu pre koncových zákaznikov pre notebooky, LCD, počítače a iné zariadenia.

Prípade riešenie chyby je potrebné konzultovať telefonicky na nižšie uvedených kontaktoch. Pre rýchlejšie vyriešenie je potrebné uviesť sériové číslo resp. servisný TAG uvedený na zariadení. Servis nezodpovedá za uložené dáta preto odporúčame systém pravidelne zálohovať. Podľa možnosti odporúčame notebooky alebo počítače pred servisovaním preinštalovať do pôvodného stavu.



V prípade ak je problém spôsobený softwaerovým problémom, vírusom alebo inou mimo záručnou chybou, servis môže účtovať adekvátnu čiastku za reinštaláciu systému alebo servisnú cenu za diagnostiku a opravu v zmysle záručných podmienok. V prípade oprávnenej záručnej chyby všetky náklady na dopravu a opravu zariadenia hradí spoločnosť Dell.



Postup nahlásenia opravy:

Zariednie Dell nie je potrebné posielať do servisu. Reklamáciu stačí nahlásiť telefonicky na dole uvedenom čísle. Po nahlásení chyby pripadne telefonickej konzultácií možnosti riešenia problému bude dohodnutá oprava priamo u zákaznika nasledujúci pracovný deň.





Autorizovaný servis pre SR:



Kontakt:

00421 02 57508303

00420 225 772 711



Servis a podpora online:
http://www.qcomp.sk/art.php?doc_id=46
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Nemá Asus autorizovaný záručný servis v Brne?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
sthruska Pozri príspevok
Nemá Asus autorizovaný záručný servis v Brne?
...Ostrava ...

Autorizovaný ASUS pozáručný servis pre Slovenskú republiku:

SIL Eastern Europe a.s.
Ostrava: Těšínská 1970/56, 710 00 Ostrava - Slezská Ostrava,
Tel.: +420 596 253 677, 596 253 670
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

sthruska Pozri príspevok
Nemá Asus autorizovaný záručný servis v Brne?
V Ostrave...ale to je jedno.

V pripade reklamacie si na ich stranke stiahnes tlacivo, vypises.
NB ti pridu zobrat domov,aj dovezu zdarma.
Jednanie je bezproblemove,akurat to trva trochu viac dni ako Dell-u.
1 0
Scot2 Scot2

Scot2 je offline (nepripojený) Scot2

viem že ASUS má lepšie parametre no len či to nieje na úkor prehrievania alebo kvality spracovania, takto ide mi o kvalitu NTB ASUS neviem či má niekto od nich NTB a kolko ho má lebo sa mi dostalo do uší že material nestojí za vela...
inak torchu O.T. ktorý win7 je lepší? profi či home? a mám 100% garanciu že na alza.sk píšu pravdivo o výrobku?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Mám doma 5-ročný ASUS a žiadný problém.Mám doma aj ročný ASUS a na tom bol pre mňa malý problém ,a to že občas zvykol na 30 sekúnd zamrznúť a potom išiel akoby nič.Problém bol v HDD ,tak som ho vymenil za iný a ten pôvodný používam ako externý,pretože nemá žiadnú vadu .Reklamovať takúto závadu nemá význam ,pretože to v servise nemusí robiť a môžu sa vyhovoriť na chybu softvéru...
Čo sa môže pokaziť sa aj pokazí ,záleži kedy.
Rozdiely Win7 :
http://windows.microsoft.com/sk-SK/w...oducts/compare
0 0
Scot2 Scot2

Scot2 je offline (nepripojený) Scot2

aha no ďakujem, takže značka je to dobrá a odfláknutej roboty sa báť nemusím či? inak tú stránku poznám a tam tlačia kaleráby do hlavy ako všade, zaujímal by ma názor bežných používateľov....
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Ak budeš vykonávať bežnú prácu a nepotrebuješ extra veci v sieti, tak Ti úplne stačí home. Mám oba v práci a žiaden rozdiel.
Obe mašiny sú pracovné. Žiadne hry.

Ešte jedna vec. Na home nespustíš virtuálny PC pre wXP či ako sa to presne volá.

Ak chceš programovať a experimentovať tak vyššiu verziu.
0 0
Scot2 Scot2

Scot2 je offline (nepripojený) Scot2

aha takže ten profi ma navrh hej? hádam som sa dobre rozhodol a budem spokojný aj s kvalitou...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Scot2 Pozri príspevok
viem že ASUS má lepšie parametre no len či to nieje na úkor prehrievania alebo kvality spracovania, takto ide mi o kvalitu NTB ASUS neviem či má niekto od nich NTB a kolko ho má lebo sa mi dostalo do uší že material nestojí za vela...
inak torchu O.T. ktorý win7 je lepší? profi či home? a mám 100% garanciu že na alza.sk píšu pravdivo o výrobku?
Ako vravím ...mal som ASUSa...
Teraz mám DELLko ...

Ak mám porovnávať , tak čo sa týka toho prehrievania , ASUS mi mohol zároveň slúžiť aj ako ohrievač ...neskutočne išiel ventilátor do otáčok , vždy bežal ...
Čo som sa sa informoval , vraj to bolo zapríčinené procesorom AMD .
RAM som mal sprvoti 1 GB , samozrejme sprvoti mi vtedy stačilo , no potom som to zdvihol na 4 GB , aj to bolo málo ...nestíhala mašina niekedy ..
Nakoniec už ani nereagoval na zapnutie , na diagnostike bolo zistené , že základová doska skončila ...
Ešte dobre , že HHD mi ostal celý ...teraz ho používam ako externý a zároveň slúži ako záloha . Z neho aj otváram tie svoje súbory ...

Môj DELL má INTEL , RAM 4 GB s možnosťou na dvojnásobok ...
HDD mám len na potrebné programy , zvyšok viď vyššie ...externé 2ks

Celkový dojem z porovnávania je ten , že už len ten DELL by som aj v budúcnosti ...
1 0
Scot2 Scot2

Scot2 je offline (nepripojený) Scot2

no len vieš ty si mal skúsenosti so starým šrotom a potom s pekným delom tak preto sa ti zdá že ASUS za vela nestojí....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Scot2 Pozri príspevok
no len vieš ty si mal skúsenosti so starým šrotom a potom s pekným delom tak preto sa ti zdá že ASUS za vela nestojí....
...tak Ti poviem .....
Čo je to ???...ten šrot ???

Dnes , zajtra pôjdeš do obchodu ...kúpiš ASUS , DELL , HP , TOSHIBA .....atď ...
Prídeš domov , zapneš mašinu a predsa len trochu sa do múdrej knižôčky pozrieš ...
Nabehne operačný zatiaľ , nahodíš tam to niečo svoje ...

Na druhý deň bude už mašina stará ...

Pokiaľ mašinku používaš ako bežnú vec , nefachčíš na vývojoch toho alebo onoho , tak aj ten starý šrot postačuje ...
Keby mne ten ASUS nekľakol , tiež by som do novej mašiny nešiel , nakoľko len tá základovka by ma vyšla na cca 300 € ...nemalo význam , radšej som novú mašinu kúpil ...
0 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

No čo som čítala diskusie, kde prispievali aj ľudia robiaci v pc servisoch, tak notebooky Asus sú dosť kazové.
Ale na druhej strane, väčšinou si značku Asus kupujú ľudia preto, že potrebujú čo najlacnejší notebook, teda tie skúsenosti sú hlavne s najlacnejšími modelmi, toto vyzerá byť vyšší model, tak ťažko povedať.
Napríklad netbooky má Asus dobré, na tie sú všade len pozitívne reakcie a takisto mám jeden už rok a pol a nemám sa na čo sťažovať.
Takže ťažko poradiť, ja by som si na tvojom mieste vybrala niečo medzi týmito dvomi modelmi, teda aby to malo trochu lepšie parametre ako Dell, ale nemusel by byť až tak výkonný ako ten Asus.
0 0
Timer3 Timer3

Timer3 je offline (nepripojený) Timer3

Ja mam Asus uz 4 roky a jedine som mal problemy s USB portmi, par krat aj padol, bateriu som malo vyuzival, ale furt vydrzi hodinu, je robustny, jediny problem po par rokoch mam ked, dam napojit 2-3 veci na USB naraz tak to nejak mrzne, inak som spokojny, co sa tyka referencii, tak ten ASUS ma lepsiu grafiku, hardisk a celkovo je to lepsi notebook, no miesto porovnavania znaciek by som si precital recenzie priamo na dany model, lebo kazdy znacka ma slabsie a silnejsie modely.
0 0
Scot2 Scot2

Scot2 je offline (nepripojený) Scot2

dobre vravíte a k veci a hodne záleží aj od správania sa k produktu od užívateľa

misstka vravíš nájsť niečo medzi, vieš aké je to ťažké? a ja značkám ako HP, ACER, TOSHIBA moc neverím....tento aj tak zlacnili z 1200 takže tak.... a dobre vravíš pri nižších modeloch to je nanič ale pri týchto novinkách by to malo byť asi dobre...brat má tiež i7 ASUS kúpil pred 3 rokami a dnes v pohode ide ako nič stačí aj na dobu a nebol ani pokazený, to on si moc veci neváži ešte k tomu.... no tak to vyzerá že som sa rozhodol pre ten ASUS už len si prečítam nejaké zmluvy, podmienky a tak... viete poradiť na aké chytáky si dať pozor?
0 0
Timer3 Timer3

Timer3 je offline (nepripojený) Timer3

Ten Dell :

http://www.notebookcheck.net/Review-...k.52324.0.html

Rating

Dell Inspiron 17R (N7110)
04/27/2011 v2
Workmanship 82%
Keyboard 78%
Mouse 88%
Connectivity 76%
Weight 67%
Battery 79%
Display 68%
Games Performance 82%
Application Performance 89%
Temperature 86%
Noise 80%
Impression 80%
Average 80%
80%

Multimedia *
Weighted Average
* Weighted Average Multimedia Notebook:
Workmanship 8%, Keyboard 8%, Mouse 6%, Connectivity 8%, Weight 6%, Battery 8%, Display 10%, Games Performance 10%, Application Performance 10%, Temperature 8%, Noise 8%, Impression 10%


Asus :http://www.notebookcheck.net/Review-...k.54248.0.html

Asus N73SV-V1G-TY282V
05/20/2011 v2
Workmanship 94%
Keyboard 72%
Mouse 80%
Connectivity 76%
Weight 64%
Battery 78%
Display 68%
Games Performance 84%
Application Performance 89%
Temperature 95%
Noise 92%
Impression 85%
Average 81%
82%

Multimedia *
Weighted Average
* Weighted Average Multimedia Notebook:
Workmanship 8%, Keyboard 8%, Mouse 6%, Connectivity 8%, Weight 6%, Battery 8%, Display 10%, Games Performance 10%, Application Performance 10%, Temperature 8%, Noise 8%, Impression 10%
0 0
Timer3 Timer3

Timer3 je offline (nepripojený) Timer3

Ten Dell :

http://www.notebookcheck.net/Review-...k.52324.0.html

Rating

Dell Inspiron 17R (N7110)
04/27/2011 v2
Workmanship 82%
Keyboard 78%
Mouse 88%
Connectivity 76%
Weight 67%
Battery 79%
Display 68%
Games Performance 82%
Application Performance 89%
Temperature 86%
Noise 80%
Impression 80%
Average 80%
80%

Multimedia *
Weighted Average
* Weighted Average Multimedia Notebook:
Workmanship 8%, Keyboard 8%, Mouse 6%, Connectivity 8%, Weight 6%, Battery 8%, Display 10%, Games Performance 10%, Application Performance 10%, Temperature 8%, Noise 8%, Impression 10%


Asus :http://www.notebookcheck.net/Review-...k.54248.0.html

Asus N73SV-V1G-TY282V
05/20/2011 v2
Workmanship 94%
Keyboard 72%
Mouse 80%
Connectivity 76%
Weight 64%
Battery 78%
Display 68%
Games Performance 84%
Application Performance 89%
Temperature 95%
Noise 92%
Impression 85%
Average 81%
82%

Multimedia *
Weighted Average
* Weighted Average Multimedia Notebook:
Workmanship 8%, Keyboard 8%, Mouse 6%, Connectivity 8%, Weight 6%, Battery 8%, Display 10%, Games Performance 10%, Application Performance 10%, Temperature 8%, Noise 8%, Impression 10%
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať