Zavrieť

Porady

Nezamestnany absolvent vs

Dobry den,
dnes uplynuli 3 mesiace od datumu mojej statnej skusky, som absolventka vs, nezamestnana, aktivne hladajuca pracu. mam 26r ,byvam s rodicmi, otec je momentalne zial nezamestnany, mama ma cisty prijem 223e. vedeli by ste mi poradit, ci by som mala narok na nejaku formu socialnej podpory od statu, ci prispevok v hmotnej nudzi, na byvanie atd. ....dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zaevidovala si sa po vykonaní štátnej skúšky na urade práce (do 7 kal.dní) ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    member1 Pozri príspevok
    ano, dostal isme pisomne instrukcie zo skoly co treba urobit a kde sa zaregistrovat
    vzhladom na tvoj vek (dovršila si už 25 rokov), máš nárok na dávku v hmotnej núdzi. Neposudzuješ sa už spolu sa rodičmi , ale samostatne. Požiadala si o ňu ?

    Spomínaš dobu evidencie 3 mesiace, máš záujem o príspevok na podnikanie, alebo vykonávanie absolventskej praxe ?

    member1 je offline (nepripojený) member1

    member1
    docitala som sa, ze po 3 mesiacoch vznika narok na prispevok na podnikanie, absolventska prax sa moze vykonavat len do 25 rokov......dakujem za radu, takze nie prispevok na byvanie ale bol by narok na davku v hmotnej nudzi?az zbytocne nepojdem iritovat zamestnancov na socialnu poistovnu

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    member1 Pozri príspevok
    docitala som sa, ze po 3 mesiacoch vznika narok na prispevok na podnikanie, absolventska prax sa moze vykonavat len do 25 rokov......dakujem za radu, takze nie prispevok na byvanie ale bol by narok na davku v hmotnej nudzi?az zbytocne nepojdem iritovat zamestnancov na socialnu poistovnu
    o dávku v hmotnej núdzi si mohla požiadať hneď pri zaradení do evidencie. Avšak vybavuje sa na inom oddeleni UP ako evidencia uchádzačov. Ak nebývaš s rodičmi, máš nárok aj na príspevok na bývanie. Viac info tu :

    http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=225

    Na soc.poisťovni sa vybavuje dávka v nezamestnanosti, na ktorú nárok nemáš, ak si si neplatila dobrovolné poistenie v nezamestnanosti.

    Nezamestnany absolvent vs

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.