Zavrieť

Porady

subeh invalidity a PNky

Ahojte,

Je po novelizacii Zakonnika prace platnej od 09/11 mozny subeh plnej invalidity a PNky?
Ak napr mam plny invalidny a pracujem na ciastocny uvazok u zamestnavatela a kvoli operacii musim prerusit na nejake obdobie pracovny pomer.
Mozem ist na PNku alebo jednoducho prestanem chodit do zamestnania s tym ze mi plynie invalidita a zamestnavatel mi jednoducho obdobie ktore chybam neuhradi?

A ako by to bolo ak stratim moznost pracovat na ciastocny uvazok? Poberat davku v nezamestnanosti ako invalid zrejme nemozem?

Dakujem za Vase reakcie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    sunborn Pozri príspevok
    Ahojte,

    Je po novelizacii Zakonnika prace platnej od 09/11 mozny subeh plnej invalidity a PNky? zákonník práce toto nerieši.
    Takže od januára 2011 sa nič nezmenilo. Stále môžeš ísť na PN zo zamestnania, aj ked si plne invalidný.
    Ak napr mam plny invalidny a pracujem na ciastocny uvazok u zamestnavatela a kvoli operacii musim prerusit na nejake obdobie pracovny pomer. Ideš na PNku, donesieš podklady zamestnávateľovi a ak bude PN dlhšia ako 10 dní tak pošle podklady na SP.
    Mozem ist na PNku alebo jednoducho prestanem chodit do zamestnania s tym ze mi plynie invalidita a zamestnavatel mi jednoducho obdobie ktore chybam neuhradi? To by bola absencia, keby si nechodil do práce bez nejakého ospravedlnenia, ktorým je PN.

    A ako by to bolo ak stratim moznost pracovat na ciastocny uvazok? Vtedy nárok na PN platenú mať nebudeš. Lebo nemôžeš byť dobrovolne nemocensky poistený.
    Poberat davku v nezamestnanosti ako invalid zrejme nemozem? Nie nemôžeš, toto sa vylučuje s plným invalidným dôchodkom.

    Dakujem za Vase reakcie
    odpovede modrým.

    subeh invalidity a PNky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.