Zavrieť

Porady

internetbanking

Dobrý deň,
dá sa zriadiť internetbanking aj z domu cez net? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ekonomka, Uctovnicka, Adobe Certifikovany Expert pre Photoshop, Illustrator, InDesign, Web background ...viac ada.gustafik@gmail.com
    Ahoj, väčšinou je treba ísť do banky... ale ZUNO má produkt, že zmluvu Ti prinesie kuriér, takže sa z domu pohnúť nemusíš.
    Hm, ja mám SLSP, a riešim internetbanking a paypal... resp. platbu cez net obyčajnou kartou... ale nejak mi to nejde...

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    babychris Pozri príspevok
    Hm, ja mám SLSP, a riešim internetbanking a paypal... resp. platbu cez net obyčajnou kartou... ale nejak mi to nejde...
    Čo je to obyčajná karta? Napíš typ.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    babychris Pozri príspevok
    SLSP bankomatová karta...
    karta nie je internet banking

    internet banking je ze robis platby priamo z uctu nie cez kartu


    a ako pisu na stranke slsp - treba ist do pobocky ak si chces zriadit internetbanking

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    platby za tovar pokiaľ viem sa riešia cez kreditnú kartu a na účely využívania IB je vydaná GRID karta

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Jednoducho: pre zriadenie IB (internetbanking) je potrebné navštíviť pobočku banky (banku), podpíše sa dodatok na zriadenie IB k zmluve o účte, dostaneš (doručia ti poštou - niektoré dajú na pobočke ihneď) prístupové meno a prístupové heslo k IB + tretí overovací prvok (jedine tak sa prihlásiš do IB - prípadne v niektorých bankách to dostaneš ihneď), potom sa pre vstup ešte overuje niekoľkými spôsobmi (GRID karta, SMS kód, token a pod.). Je to trojstupňová kontrola: meno, heslo, kód.
    Prístup na IB v prehliadači je šifrovaný (poznať to podľa adresného riadku, kde je https://..........).
    Niektoré banky okrem toho v záujme bezpečnosti zavádzajú tzv. dobu nečinnosti (približne 10 min.) - ak sa v tej dobe "nečinnosti" na stránke IB nič nedeje (nevykonáva sa nejaká akcia), stránka (IB) sa automaticky odpojí.
    Ekonomka, Uctovnicka, Adobe Certifikovany Expert pre Photoshop, Illustrator, InDesign, Web background ...viac ada.gustafik@gmail.com
    babychris Pozri príspevok
    Hm, ja mám SLSP, a riešim internetbanking a paypal... resp. platbu cez net obyčajnou kartou... ale nejak mi to nejde...
    Potrebuješ kreditnú kartu na tieto účely - platbu za tovar cez kartu online alebo na platbu cez paypal.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    ada.gustafik@gmail.com Pozri príspevok
    Potrebuješ kreditnú kartu na tieto účely - platbu za tovar cez kartu online alebo na platbu cez paypal.
    nie je pravda

    aj debetna karta moze mat povolene internetove platby
    Ekonomka, Uctovnicka, Adobe Certifikovany Expert pre Photoshop, Illustrator, InDesign, Web background ...viac ada.gustafik@gmail.com
    bodliak Pozri príspevok
    nie je pravda

    aj debetna karta moze mat povolene internetove platby
    Áno vybrané stránky môžu podporovať aj debetné karty, ale konkrétne na paypale som mala s debetkou ten istý problém a kreditku mi to zobralo v pohode...

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    ada.gustafik@gmail.com Pozri príspevok
    Áno vybrané stránky môžu podporovať aj debetné karty, ale konkrétne na paypale som mala s debetkou ten istý problém a kreditku mi to zobralo v pohode...
    myslim, ze ide skor o embosovanu kartu (VISA, Mastercard), ako kreditnu, kreditna karta je vlastne uver, ja mam debetnu embosovanu, a platim s nou cez net stale
    Ekonomka, Uctovnicka, Adobe Certifikovany Expert pre Photoshop, Illustrator, InDesign, Web background ...viac ada.gustafik@gmail.com
    myara Pozri príspevok
    myslim, ze ide skor o embosovanu kartu (VISA, Mastercard), ako kreditnu, kreditna karta je vlastne uver, ja mam debetnu embosovanu, a platim s nou cez net stale
    môže byť, priznám sa, že som neriešila aký bol reálne rozdiel medzi kartami, ale viem, že obe boli Visa... iba jedna debetná a druhá kreditná... ale určite tam nejaký rozdiel musel byť... možno tá debetná bola Visa Elektron... už si to nepamätám na 100%... viem iba, že kreditka vyriešila môj problém.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.