Zavrieť

Porady

nieco zo zakonnika prace

dobrý deň chcel by som sa opýtať ze keď ja ako zamestnanec spôsobím zamestnávateľovi finančnu škodu za ktoru mozem a on my povie ze my to da ku nahrade tak co môže vlastne urobiť a ako sa môžem braniť ja
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ked je to skoda, za ktoru mozes, mas jedinu moznost - skodu uhradit. A este mozes byt rad, ak ta zamestnavatel nezazaluje a nevyhodi.

    martin-nik je offline (nepripojený) martin-nik

    martin-nik
    noale ak je to visoka skoda nemozem patit vdetko a inac on musi byt poisteny proti skodam

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak bola skoda neumyselna, podla stareho zakonnika prace zamestnavatel moze vymahat do vysky trojnasobku mesacneho platu. Ak to bolo umyselne, je to trestny cin.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    durisovad Pozri príspevok
    Ak bola skoda neumyselna, podla stareho zakonnika prace zamestnavatel moze vymahat do vysky trojnasobku mesacneho platu. Ak to bolo umyselne, je to trestny cin.
    nie náhodou 4-násobok priemerného platu?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    martin-nik Pozri príspevok
    noale ak je to visoka skoda nemozem patit vdetko a inac on musi byt poisteny proti skodam
    on je poistený proti škodám, ktoré spôsobí on. Proti škodám, ktoré spôsobíš Ty, máš byť poistený Ty....

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    martin-nik Pozri príspevok
    noale ak je to visoka skoda nemozem patit vdetko a inac on musi byt poisteny proti skodam
    aj ty môžeš byť poistený proti škodám spôsobeným zamestnávateľovi

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    martin-nik Pozri príspevok
    ale ja som to urobil ne umyselne ta nech ma radcej vihodi ale platiť napr 90000 KČ
    on ťa kľudne môže zinkasovať a aj tak vyhodiť.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    aj keby Ťa vyhodil, náhradu škody od Teba má právo vymáhať. Na vyhodenie však potrebuje iný dôvod, toto nie je dôvod na ukončenie PP. Je úplne irelevantné, či spôsobená škoda bola spôsobená umyselne alebo nie, keď si za ňu zodpovedný, musíš platiť. V ZP je jeden taký paragraf, že máš konať tak, aby si škode zabránil a nie aby si ju spôsobil. Skús napísať, čo si urobil, ako tá škoda vznikla...takto všeobecne je ťažko niečo radiť. A ešte medziotázka škoda je v KČ, robíš v českej firme, alebo v Čecháš v slovenskej firme? Máš PZ podľa slovenských alebo českých zákonov?

    martin-nik je offline (nepripojený) martin-nik

    martin-nik
    a kolko aka poistka stoji proti skodam a naco vsetko sa stahuje a co ket dskoda je vissia ako moja poistk aplati

    martin-nik je offline (nepripojený) martin-nik

    martin-nik
    a skoda zle som zavesil tlmice oni sa nedolakovali tak sa museli rozrezať a vihodiť škoda kolo 90000 kč len ci ozaj taka skoda vznikla

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    martin-nik Pozri príspevok
    a kolko aka poistka stoji proti skodam a naco vsetko sa stahuje a co ket dskoda je vissia ako moja poistk aplati
    to si musíš obehnúť komerčné poisťovne (skoro všetky to ponúkajú), oni Ti povedia, čo to stojí, aj čo je z toho kryté a do akej výšky. Ale teraz je už na to čo sa stalo uzavrieť poistku neskoro, "dozadu" Ťa nikto nepoistí...

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    martin-nik Pozri príspevok
    a skoda zle som zavesil tlmice oni sa nedolakovali tak sa museli rozrezať a vihodiť škoda kolo 90000 kč len ci ozaj taka skoda vznikla
    martin-nik Pozri príspevok
    nemam poistku robim v cechcahc za cesku agenturu
    určite bez riadnej škodovej komisie, Ti nič strhávať nemôžu. No a to do akej výšky, netuším, české zákony nepoznám. skús si nájsť obdobnú stránku v Čechách a popýtaj sa tam...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.