Zavrieť

Porady

oznámenie o skončení pracovného pomeru na dobu určitú

Ahojte. Chcem Vás poprosiť o vzor oznámenia o skončení pracovného pomeru na dobu určitú.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    1236Lenca Pozri príspevok
    Pardon, zabudla som to vysvetlit. Zamestnavatel chce oznamit zamestnancovi skoncenie prac pomeru uzavreteho na dobu urcitu. Aby ja som mala potvrdenie a aj zamestnanec na UPSVaR.
    Úplne stačí krátky list so znením:

    Vážený pán XY,


    Dovoľujeme si Vám oznámiť, že dňom ..... končí Vás pracovný pomer založený na základe pracovnej zmluvy zo dňa ..... uplynutím dohodnutej doby určitej v zmysle Zákonníka práce § 71 ods. 1. Váš pracovný pomer trval X rokov a Y mesiacov. Mzda za mesiac ..... (posledný pracovný mesiac) Vám bude vyplatená v zmysle odmeňovacieho poriadku (v súlade s pracovnou zmluvou) v riadnom výplatnom termíne.

    Ďakujeme za doterajšiu spoluprácu a prajeme veľa úspechov do budúcnosti.

    S pozdravom

    firma ZZ
    Naposledy upravil Chobot : 31.08.11 at 08:32

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Olgica, siska- za, vieraaaa, Tamila, avalik, katka 23, ivka70
    7
    siska- za Môžem sa opýtať ako napísať oznámenie o ukončení pracovného pomeru na dobu určitú v prípade zamestnanca mna, smerované spoločnosti? Mám zmluvu na dobu určitú do 31.3. a rada by som oznámila že týmto dňom u nich končím.... Ďakujem
    avalik otazky sa nedavaju do komentara, pozri dple etiketu porady

    nie si povinna nic oznamovat, PP ti konci dnom urcenym v PZ 31.3.

    suzliky je offline (nepripojený) suzliky

    suzliky
    katka 23 Pozri príspevok
    Dobrý večer,musí sa takéto oznámenie vystaviť, ak je prac.zmluva uzatvorená na dobu určitú ,alebo je to len na rozhodnutí zamestnávateľa ?
    Zákonník to nevyžaduje, ale je to lepšie vystaviť a doručiť pár dní dopredu, aby to mal zamestnanec čierne na bielom, že ho už ďalej nebudete zamesntávať (a že teda už nemá chodiť po danom dátume do práce) a ľudia to potrebujú aj keď sa chcú evidovať na UPSVAR.

    1236Lenca je offline (nepripojený) 1236Lenca

    1236Lenca
    Pardon, zabudla som to vysvetlit. Zamestnavatel chce oznamit zamestnancovi skoncenie prac pomeru uzavreteho na dobu urcitu. Aby ja som mala potvrdenie a aj zamestnanec na UPSVaR.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    také tlačivo neexistuje, ja používam dohodu o skončení prac.pomeru §60, len v texte dopíšem § 71

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    kn-alka Pozri príspevok
    také tlačivo neexistuje, ja používam dohodu o skončení prac.pomeru §60, len v texte dopíšem § 71
    toto by som nerobila, lebo o ziadnu dohodu nejde ....

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    teoreticky ide o dohodu: na začiatku PP sa dohodli, že bude na dobu určitú

    Inšpektorát práce nemal proti tomu nič, v texte je uvedené, že ide o § 71 ZP, to im stačí.

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    1236Lenca Pozri príspevok
    Pardon, zabudla som to vysvetlit. Zamestnavatel chce oznamit zamestnancovi skoncenie prac pomeru uzavreteho na dobu urcitu. Aby ja som mala potvrdenie a aj zamestnanec na UPSVaR.
    Dobrý večer,musí sa takéto oznámenie vystaviť, ak je prac.zmluva uzatvorená na dobu určitú ,alebo je to len na rozhodnutí zamestnávateľa ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.