Zavrieť

Porady

Ako vystavim fakturu pri velkoobchodnom predaji?

Ahojte. Predavam tovar cez internet konečným zákazníkom. Tovar si sama nakupujem v zahraničí. Idem ho predať aj do jedného kamenného obchodu- čiže ako veľkoobchod.
Ako mám vystaviť faktúru? Mám cenník, kde za tovar dostanem xx euro. Tak aj vystavujem fakturu...napriklad : tričko, mnozstvo, suma za 1 ks, celkova suma.
Môžem do faktúry uviesť inú cenu za ten istý tovar- lebo je samozrejme nižšia ako bežne? Treba to nejako vyznačiť, že predávam tú istú vec pre ďalší predaj - veľkoobchod? Stačí uviesť napr. tričko-veľkoobchod aby bolo jasne, prečo je cena nižšia? alebo je lepšie poskytnúť z tovaru pre velkoodberatela zľavu?

Je nato nejaky predpis? alebo proste len predam ten tovar za nizsiu sumu a iba uvediem do faktury ico a dic odberatela a je to proste moja vec preco ju niekomu predam za tolko a inemu za tolko (aj ked toto sa mi nezda )?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako vystavim fakturu pri velkoobchodnom predaji?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.