Zavrieť

Porady

Pozastavené vyplácanie rodinných prídavkov na deti 8r a 10r.

Som už cca 1 rok právoplatne rozvedený a boli mi zverený aj obaja synovia.

Ex manželka sa však voči zvereniu detí odvolala /hneď po rozvode - v lehote/.

Od daľšieho mesiaca boli pozastavené rodinné prídavky a nedostávam ich dodnes /ani Ona/.

Je to už 10 mesiacov. Ani súd sa neozýva , ani sociálka .

Či je zverenie právoplatné trvale či dočasne , stav je dnes taký že deti sú u mňa ale rodinné visia na účte štátu.

Viete poradiť ako postupovať ?

Dohoda s EX o stiahnutí odvolania nepripadá do úvahy.

PS:jej odvolanie je postavené na právnických kľučkách o nepresnosti a zaujatosti súdu. To že deti sa jednoznačne vyjadrili že budú mamu navštevovať - ONA nechce pochopiť. Dokonca namietala aj to že boli deti súdom vypočuté .

ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Na UP by som sa opýtala,
    či si myslia, že prídavky sú pre teba? Alebo sú pre deti, deti žijú momentálne u teba, ak by aj súd rozhodol opačne, tak čas sa nevráti a nevrátia sa k matke pred 10 mesiacmi. Ak tak sa k matke dostanú po novom rozhodnutí súdu.
    Skúsila by som ísť na nich takto, a ešte by som napísala podnet na ministerstvo.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    j.sch Pozri príspevok
    vDAKA .

    Mne povedali na UP že musím mať právoplatné rozhodnutie súdu , a na súde odmietli oraziť rozhodnutie nakoľko nenadobudlo právoplatnosť podaním odvolania voči rozhodnutiu /o zverení detí /.

    Ani z voza , ani na Voz :-(
    Stiahni si z UP prihlášku, vypíš ju, prilož rodné listy detí a pošli doporučene na UP so sprievodným listom. Ak deti nie sú v detskom domove, ale riadne sa o ne staráš, je to predsa nezmysel. Pozri si zákon o prídavku na dieťa.

    http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?&id=382

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ak by boli deti plnoleté, tak by si mohli žiadať prídavky aby boli vyplácané na ich účet, tak čo UP vymýšľa ... podľa mňa konajú nezákonne.
    A asi by som im to dala pocítiť sťažnosťami.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bol si na UP osobne, prečo výplatu PnD pozastavili ? Kto poberal PnD pred rozvodom ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    § 9 Zákona o prídavku na dieťa

    Oprávnená osoba (=rodič nezaopatreného dieťaťa) si môže uplatnik nárok na PnD podaním písomnej žiadosti u platitela príslušného podľa trvalého pobytu oprávnenej osoby.
    Žiadosť obsahuje meno, priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, adresu trvalého alebo prechodného pobytu oprávnenej osoby a nezaopatreného dieťaťa. Na výzvu platiteľa oprávnená osoba doplní ďalšie údaje o svojej osobe, o druhej oprávnenej osobe alebo o nezaopatrenom dieťati, ktoré sú nevyhnutné na konanie o prídavku, Platiteľ osobné údaje môže spracúvať a sprístupňovať len na účel prídavku.

    j.sch je offline (nepripojený) j.sch

    Man j.sch
    vDAKA .

    Mne povedali na UP že musím mať právoplatné rozhodnutie súdu , a na súde odmietli oraziť rozhodnutie nakoľko nenadobudlo právoplatnosť podaním odvolania voči rozhodnutiu /o zverení detí /.

    Ani z voza , ani na Voz :-(

    j.sch je offline (nepripojený) j.sch

    Man j.sch
    predtým ona , ale keď som to chcel zmeniť na seba ... chceli právoplatné rozhodnutie súdu .. a to na súde odmietajú vydať lebo sa EX odvolala.

    j.sch je offline (nepripojený) j.sch

    Man j.sch
    Xanti Pozri príspevok
    Na UP by som sa opýtala,
    či si myslia, že prídavky sú pre teba? Alebo sú pre deti, deti žijú momentálne u teba, ak by aj súd rozhodol opačne, tak čas sa nevráti a nevrátia sa k matke pred 10 mesiacmi. Ak tak sa k matke dostanú po novom rozhodnutí súdu.
    Skúsila by som ísť na nich takto, a ešte by som napísala podnet na ministerstvo.
    aha ... napíšem Mihálovi cez Face sme si už písali ale to bolo vtedy pracovne.

    Vdaka

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    oprávnenou osobou je rodič dieťaťa ... Ešte pozor na § 15 Zánik nároku

    Nárok naPnD za kal.mesiac zaniká uplynutím šiestich mesiacov od posledného dňa v mesiaci, za ktorý PnD patril.

    Takže o časť nevyplatených PnD si už prišiel.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Veronika áno ja súhlasím,
    ale ak by plnoleté dieťa študovalo a uzavrelo manželstvo tak môže žiadať na seba prídavky.

    Naozaj podľa mňa UP koná nezákonne, lebo deti žijú u otca. A prídavky sú pre deti a nie pre otca alebo matku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.