Zavrieť

Porady

DOHODA O VYKONÁNÍ PRÁCE

Dobrý deň.
1.8. som nastúpil do svojho prvého zamestnania a dostal som zmluvu na princípe Dohody o vykonaní práce.
Tým som teda dostával určitú mzdu, a zároveň moji rodičia dostali za mňa prídavky, kedže som na úrade evidovaný ešte nebol a do 31.8. som bol vlastne ešte študent strednej školy.
Šéf vravel, že sa mám ísť hlásiť na úrad práce, ale že do roboty budem chodiť ešte stále, a teraz na tri mesiace mi nechá tú Dohodu a potom mi dá normálnu zmluvu na dobu neurčitú.
Vraví, že so sebou mám vziať ofotenú tú zmluvu a predložiť ju tam, no rodičia zároveň vravia, aby som nevravel, že som už v auguste pracoval, pretože by museli vrátiť tie peniaze, ktoré za mňa v auguste dostali. Šéf vravel, že ja sa mám ísť normálne hlásiť na úrad,a on ma z tamaď stiahne, alebo také niečo...
Ako to vlastne je? Je možné pracovať, aj keď budem hlásený na úrade, či aké sú tie podmienky Dohody o vykonaní práce?
Vďaka.
Naposledy upravil trebisovcan : 05.09.11 at 10:37
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

trebisovcan Pozri príspevok
Dobrý deň.
1.8. som nastúpil do svojho prvého zamestnania a dostal som zmluvu na princípe Dohody o vykonaní práce.
Tým som teda dostával určitú mzdu, a zároveň moji rodičia dostali za mňa prídavky, kedže som na úrade evidovaný ešte nebol a do 31.8. som bol vlastne ešte študent strednej školy.
Šéf vravel, že sa mám ísť hlásiť na úrad práce, ale že do roboty budem chodiť ešte stále, a teraz na tri mesiace mi nechá tú Dohodu a potom mi dá normálnu zmluvu na dobu neurčitú.
Vraví, že so sebou mám vziať ofotenú tú zmluvu a predložiť ju tam, no rodičia zároveň vravia, aby som nevravel, že som už v auguste pracoval, pretože by museli vrátiť tie peniaze, ktoré za mňa v auguste dostali. Šéf vravel, že ja sa mám ísť normálne hlásiť na úrad,a on ma z tamaď stiahne, alebo také niečo...
Ako to vlastne je? Je možné pracovať, aj keď budem hlásený na úrade, či aké sú tie podmienky Dohody o vykonaní práce?
Vďaka.
Je možné byť evidovaný na UP a súčasne pracovať na dohodu. Ale tvoj príjem z dohody nesmie presiahnuť stanovenú sumu a dohodu musíš nahlásiť pred začiatkom výkonu práce. 2.9. si pracoval ? Ak ano, na UP sa prihlás až od zajtrajšieho dňa (nie spätne od 1.9., aj keď ešte neuplynulo 7 dní), lebo za nesplnenie tejto oznamovacej povinnosti ťa vyradia. Dnes odnes na UP dohodu.

Za 5 dní si ale musíš potom doplatiť zdr.poistenie ako samoplatitel.

Prácu na dohodu v auguste nerieš, mal si štatút študenta. Ak si nemal prac.zmluvu a nebol evidovaný na UP, rodičia majú nárok na prídavok na dieťa aj daňový bonus.
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

trebisovcan Pozri príspevok
Dobrý deň.
1.8. som nastúpil do svojho prvého zamestnania a dostal som zmluvu na princípe Dohody o vykonaní práce.
Tým som teda dostával určitú mzdu, a zároveň moji rodičia dostali za mňa prídavky, kedže som na úrade evidovaný ešte nebol a do 31.8. som bol vlastne ešte študent strednej školy.
Šéf vravel, že sa mám ísť hlásiť na úrad práce, ale že do roboty budem chodiť ešte stále, a teraz na tri mesiace mi nechá tú Dohodu a potom mi dá normálnu zmluvu na dobu neurčitú.
Vraví, že so sebou mám vziať ofotenú tú zmluvu a predložiť ju tam, no rodičia zároveň vravia, aby som nevravel, že som už v auguste pracoval, pretože by museli vrátiť tie peniaze, ktoré za mňa v auguste dostali. Šéf vravel, že ja sa mám ísť normálne hlásiť na úrad,a on ma z tamaď stiahne, alebo také niečo...
Ako to vlastne je? Je možné pracovať, aj keď budem hlásený na úrade, či aké sú tie podmienky Dohody o vykonaní práce?
Vďaka.
Spätne sa na ÚP zaevidovať nemôžeš. Najskôr to môžeš urobiť až teraz v septembir. Ak budeš tri mesiace dohodár, musíš si dať pozor na max. príjem 139,90 € na dohodu, aby ťa nevyradili. Kedže si v 8. nebol v evidencii, žiadne peniaze ÚP vrátiť nemusíš.
4 0
trebisovcan trebisovcan

trebisovcan je offline (nepripojený) trebisovcan

veronikasad Pozri príspevok
Je možné byť evidovaný na UP a súčasne pracovať na dohodu. Ale tvoj príjem z dohody nesmie presiahnuť stanovenú sumu a dohodu musíš nahlásiť pred začiatkom výkonu práce. 2.9. si pracoval ? Ak ano, na UP sa prihlás až od zajtrajšieho dňa (nie spätne od 1.9., aj keď ešte neuplynulo 7 dní), lebo za nesplnenie tejto oznamovacej povinnosti ťa vyradia. Dnes odnes na UP dohodu.

Za 5 dní si ale musíš potom doplatiť zdr.poistenie ako samoplatitel.
Aká je tá stanovená suma, ktorú nesmie presiahnuť moja mzda?
2.9. som pracoval, áno...čiže dnes keď si pôjdem po papiere, mám ím dať ofotenú dohodu, papiere doma vyplním, zajtra ich tam odnesiem, a bude všetko v poriadku?
Koľko to činí? To zdravotné poistenie?

Tweety Pozri príspevok
Spätne sa na ÚP zaevidovať nemôžeš. Najskôr to môžeš urobiť až teraz v septembir. Ak budeš tri mesiace dohodár, musíš si dať pozor na max. príjem na dohodu,aby ťa nevyradili. Kedže si v 8. nebol v evidencii, žiadne peniaze ÚP vrátiť nemusíš.
Koľko je teda ten maximálny príjem? Pretože dostávam o čosi viac, ako mama...ktorá má síce posťahované aj z minimálky a tak...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

trebisovcan Pozri príspevok
Aká je tá stanovená suma, ktorú nesmie presiahnuť moja mzda?
2.9. som pracoval, áno...čiže dnes keď si pôjdem po papiere, mám ím dať ofotenú dohodu, papiere doma vyplním, zajtra ich tam odnesiem, a bude všetko v poriadku?
Koľko to činí? To zdravotné poistenie?



Koľko je teda ten maximálny príjem? Pretože dostávam o čosi viac, ako mama...ktorá má síce posťahované aj z minimálky a tak...
MAx. príjem som napísala, je mesačne 139,90€.
2 0
trebisovcan trebisovcan

trebisovcan je offline (nepripojený) trebisovcan

Tweety Pozri príspevok
MAx. príjem som napísala, je mesačne 139,90€.
Aha...akosi som si to nevšimol, divné..
Hmmm...Tak to nevyhovuje teda, ja zarábam o "čosi" viac...čo s tým teda?
Však oni mi ani nemajú ako zistiť mzdu, že?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

trebisovcan Pozri príspevok
Aha...akosi som si to nevšimol, divné..
Hmmm...Tak to nevyhovuje teda, ja zarábam o "čosi" viac...čo s tým teda?
Však oni mi ani nemajú ako zistiť mzdu, že?
Majú, majú, každý mesiac im totiž musíš priniesť od mzdárky potvrdenie o tvojej vyplatenej odmene z dohody. A rovnako to bude aj vo výkaze do SP.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

trebisovcan Pozri príspevok
Aha...akosi som si to nevšimol, divné..
Hmmm...Tak to nevyhovuje teda, ja zarábam o "čosi" viac...čo s tým teda?
Však oni mi ani nemajú ako zistiť mzdu, že?
nemôžeš zarobiť viac, príjem sa nahlasuje cez mesačný výkaz do sociálnej poisťovne a UP je so SP prepojený. Vyradia ťa spätne z evidencie.
3 0
trebisovcan trebisovcan

trebisovcan je offline (nepripojený) trebisovcan

Tweety Pozri príspevok
Majú, majú, každý mesiac im totiž musíš priniesť od mzdárky potvrdenie o tvojej vyplatenej odmene z dohody.
Ahaa...a ak nedostávam výplatnú pásku alebo akési potvrdenie?

veronikasad Pozri príspevok
nemôžeš zarobiť viac, príjem sa nahlasuje cez mesačný výkaz do sociálnej poisťovne a UP je so SP prepojený. Vyradia ťa spätne z evidencie.
No, tak teraz už fakt neviem, čo s tým...pôjdem sa hlásiť na úrad, nakoľko ma z evidencie aj tak vyradia?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

trebisovcan Pozri príspevok
Ahaa...a ak nedostávam výplatnú pásku alebo akési potvrdenie?
Na UP dostaneš tlačivo, ktoré mesačne musíš vyplnené predkladať. Ak ti ho hneď nedajú, pýtaj si ho sám.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

trebisovcan Pozri príspevok
Ahaa...a ak nedostávam výplatnú pásku alebo akési potvrdenie?
VP musíš od zamestnáv. dostať, a rovnako Ti vypíšu aj potvrdenie o vyplatenej odmene, to tlačivko dostaneš na ÚP.
2 0
trebisovcan trebisovcan

trebisovcan je offline (nepripojený) trebisovcan

Dajme teda tomu, že dnes tam odnesiem zmluvu, teda tú Dohodu o vykonaní práce, na ktorej je dátum uzatvorenia 1.8., dnes dôjde šéf, oboznámim ho s reakciami na tému a zajtra sa tam mám ísť hlásiť s vysvedčeniami, papiermi, ktoré dnes zároveň dostanem a ostatné tlačivá až na konci mesiaca...správne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

trebisovcan Pozri príspevok
Dajme teda tomu, že dnes tam odnesiem zmluvu, teda tú Dohodu o vykonaní práce, na ktorej je dátum uzatvorenia 1.8., dnes dôjde šéf, oboznámim ho s reakciami na tému a zajtra sa tam mám ísť hlásiť s vysvedčeniami, papiermi, ktoré dnes zároveň dostanem a ostatné tlačivá až na konci mesiaca...správne?
Pôjdeš sa zaevidovať na ÚP, donesieš aj dohodu. Ak sa máš hlásiť( u zamestnáv.) aj s vysvedčeniami, to už uzavrieš PP na PZ? Pretože ak áno, z ÚP budeš vyradený, nemôžeš aj pracovať na PZ aj byť v evidencii uchádzačov.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Vysvedčenia asi nesie na UP
0 0
trebisovcan trebisovcan

trebisovcan je offline (nepripojený) trebisovcan

Tweety Pozri príspevok
Pôjdeš sa zaevidovať na ÚP, donesieš aj dohodu. Ak sa máš hlásiť( u zamestnáv.) aj s vysvedčeniami, to už uzavrieš PP na PZ? Pretože ak áno, z ÚP budeš vyradený, nemôžeš aj pracovať na PZ aj byť v evidencii uchádzačov.
No, ale evidovať sa budem až zajtra, nie? Ako mi tu už bolo "povedané"...
(zamestnávateľ moje vysvedčenia má)
A do trvalého pracovného pomeru ma vezme po ďalších troch mesiacoch dohody, tie budem mať zároveň ako skúšobnú dobu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

trebisovcan Pozri príspevok
No, ale evidovať sa budem až zajtra, nie? Ako mi tu už bolo "povedané"...
(zamestnávateľ moje vysvedčenia má)
A do trvalého pracovného pomeru ma vezme po ďalších troch mesiacoch dohody, tie budem mať zároveň ako skúšobnú dobu.
Ok, tak zajtra. Takže potom už PP bude bez SD, tak?
1 0
trebisovcan trebisovcan

trebisovcan je offline (nepripojený) trebisovcan

Tweety Pozri príspevok
Ok, tak zajtra. Takže potom už PP bude bez SD, tak?
Bez starobného dôchodku? No to ja neviem...
Viem len toľko, že budem ešte tri mesiace robiť na dohodu a potom dostanem zmluvu, no zatiaľ mám byť aj evidovaný na úrade.

veronikasad Pozri príspevok
Vysvedčenia asi nesie na UP
Nie, tie mám aj so zmluvou, resp. dohodou na predajni.

//
kn-alka Pozri príspevok
SD nie je v tomto prípade starobný dôchodok ale skúšobná doba.
Aha, vďaka za upozornenie
Áno, tri mesiace budem mať dohodu, ktorá bude zároveň skúšobnou dobou, a potom už najpravdepodobnejšie normálny pracovný pomer.
Naposledy upravil trebisovcan : 05.09.11 at 06:42
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
SD nie je v tomto prípade starobný dôchodok ale skúšobná doba.
1 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Takže zhrňme si to:
od 01.08.2011 máš uzatvorenú dohodu o vykonaní práce, ktorá naďalej trvá. V auguste máš štatút študenta, môžeš pracovať na základe dohody, je to v poriadku. Teraz v septembri čo najskôr nabehni na úrad práce(ešte dnes), zober so sebou aj existujúci dohodu. Ak však máš na dohode napísanú odmenu za prácu viac ako 139.90 €, tak ťa tuším ani nezaevidujú. Ale treba ísť, uvidíš.
Ak ťa zaevidujú, na konci mesiaca dostaneš tlačivo, alebo si ho môžeš vypýtať už teraz, na ktorom ti zamestnávateľ potvrdí, koľko si zarobil za mesiac. Ak to bude menej ako 139,90, ostaneš ďalej v evidncii, ak viac, z evidencie ťa vyradia a musíš si sám zaplatiť zdravotnú poisťovňu (46,06 €/mesiac). Keď ťa zamestnávateľ zamestná na pracovnú zmluvu, tú zanesieš na úrad práce, oni ťa vyradia a ty budeš normálne zamestnaný.
3 0
trebisovcan trebisovcan

trebisovcan je offline (nepripojený) trebisovcan

kn-alka Pozri príspevok
Takže zhrňme si to:
od 01.08.2011 máš uzatvorenú dohodu o vykonaní práce, ktorá naďalej trvá. V auguste máš štatút študenta, môžeš pracovať na základe dohody, je to v poriadku. Teraz v septembri čo najskôr nabehni na úrad práce(ešte dnes), zober so sebou aj existujúci dohodu. Ak však máš na dohode napísanú odmenu za prácu viac ako 139.90 €, tak ťa tuším ani nezaevidujú. Ale treba ísť, uvidíš.
Ak ťa zaevidujú, na konci mesiaca dostaneš tlačivo, alebo si ho môžeš vypýtať už teraz, na ktorom ti zamestnávateľ potvrdí, koľko si zarobil za mesiac. Ak to bude menej ako 139,90, ostaneš ďalej v evidncii, ak viac, z evidencie ťa vyradia a musíš si sám zaplatiť zdravotnú poisťovňu (46,06 €/mesiac). Keď ťa zamestnávateľ zamestná na pracovnú zmluvu, tú zanesieš na úrad práce, oni ťa vyradia a ty budeš normálne zamestnaný.
Mám napísané na dohode, koľko dostávam na hodinu a je tam aj počet hodín, ktoré odpracujem na mesiac. Čiže sa to asi ráta ako tá mzda, že?
50€ mesačne štátu za to, že sa mi nič nestane? ah jaj...
Ale pekné vysvetlenie-zhrnutie, vďaka ;-)
Naposledy upravil trebisovcan : 05.09.11 at 07:12
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
koľko presne máš uvedené na dohode?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať