Zavrieť

Porady

Windows Movie Maker-veľkosť filmu a prehrávanie v iných PC

Ahojte poraďáci!
Urobila som s jednotlivých videí stiahnutých z fotoaparátu film v programe
Windows Movie Maker.Je to asi 23 minútový film , ale má 4,44GB. Je to asi veľké. Videa boli vo formáte MP4-aj tie boli veľké. V závislosti asi od dĺžky videa aj 120 MB. Chcela by som sa spýtať,
-či takýto film bude hrať po napálení na DVD vo všetkých PC
-či netreba previesť tento film do iného súboru- a ak áno do akého
(možno sa tým aj zmenší objem)
Pre mňa je veľmi dôležité aby film hral vo všetkých PC.

Ďakujem za rady. Zlata
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Vlado40 Pozri príspevok
    Urob z toho DVD video.
    Díky za radu. Ale ako by som to mala urobiť? JA som už niečo urobila, ale neviem či to bude hrať aj v inom PC. Použila som Format
    Factory a klikla som na video a dala som to do suboru "AVI"

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    *.AVI je len kontajner (obálka) - dôležité je, aby obsah bol vo formáte,prijateľnom pre ostatné počítače [a aj mnohé prehrávače] (obraz vo formáte mpeg4- divx, xvid, wmv, zvuk vo formáte ac52, mp3). Toto sa pri prevodoch do *.avi v konvertoroch dá nastaviť. Potom bude výsledný produkt *****.avi a ten bude mať napr. video vo formáte DivX a zvuk vo formáte mp3) - je to niečo ako papierová obálka a v nej fotka (obraz) a list (zvuk).

    MilanH je offline (nepripojený) MilanH

    MilanH
    23 min 4.4 giga? Sak to aj keby bolo vo Full Extra Mega HD by tolko nemalo. To si mohla nechat v tom mp4. Po nainstalovani kodekov alobo pouziti vhodneho prehravaca to prehra na kazdom PC. A dnes uz MP4 prehravaju aj niektore stolove prehravace.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ja prerábam video cez NERO Vision do formátu DVD ,ktoré prehrá každý DVD prehrávač.Prehrávanie v inom PC by nemalo byť žiadný problém.

    Windows Movie Maker-veľkosť filmu a prehrávanie v iných PC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.