Zavrieť

Porady

Drevodom od Syntec SK s.r.o./Syntec Slovakia s.r.o.

Mám veľmi zlú skúsenosť s firmou Syntec SK s.r.o., od ktorej sme si dali postaviť drevodom na kľúč. Preto by som chcela upozorniť na veľkú opatrnosť pri jednaní s touto firmou, pokiaľ by ste sa rozhodli s ňou stavať a investovať do bývania. Dúfam, že tie stresy skončia odovzdaním diela a že už nikdy nebudem musieť s nimi komunikovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    2011 je offline (nepripojený) 2011

    2011
    Chcela by som ešte upresniť, že ide hlavne o zlú komunikáciu a vyslovene podrazácke správanie. Kvalitu stavby zatiaľ nemôžem posúdiť, kedže ešte nebývame. Ale chyby už nájdem aj tam. O tom ale konateľka nemieni diskutovať, nedvíha telefón, neodpovedá na maily,...

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Chyby sa dajú posúdiť aj bez bývania,ale ak je stavba pre Vás nedostupná,tak može byť neskoro....

    2011 je offline (nepripojený) 2011

    2011
    2011 Pozri príspevok
    Mám veľmi zlú skúsenosť s firmou Syntec SK s.r.o., od ktorej sme si dali postaviť drevodom na kľúč. Preto by som chcela upozorniť na veľkú opatrnosť pri jednaní s touto firmou, pokiaľ by ste sa rozhodli s ňou stavať a investovať do bývania. Dúfam, že tie stresy skončia odovzdaním diela a že už nikdy nebudem musieť s nimi komunikovať.


    Boli sme upozornení nemenovanou osobou o riešení našich príspevkov na firmu Syntec (ikeď stránka porada.sk slúži na odovzdanie skúseností a názorov) Preto sme sa rozhodli...beriem späť svoje negatívne názory na firmu Syntec z Nitry, všetko bolo super a každý nech si spraví názor sám...

    Syntec je offline (nepripojený) Syntec

    Syntec
    Dobrý deň. Som konateľkou spoločnosti Syntec SK s.r.o. Dlho som zvažovala či vôbec reagovať na obvinenia pani 2011, čiže pani Oľgy J., no nakoniec po dlhej dobe a na naliehanie našich spokojných zákazníkov som sa rozhodla predsa napísať aj náš pohľad, pohľad tej druhej strany. Keďže pani 2011 je jediní náš zákazník s ktorým sme mali problém nebolo ťažké zistiť, komu som až tak nesadla. To, že s pani 2011 nebudeme chodiť spolu na kávu a na spoločné dovolenky je nad slnko jasné asi každému. Aj keď jej pripomienky na moju osobu ma ranili, je to jej názor a bohužiaľ nemôžem byť každému sympatická, avšak odmietam jej obvinenia na spoločnosť Syntec SK s.r.o., ktoré sú zavádzajúce a nepravdivé. Preto som sa rozhodla držať sa len faktov.
    Čo sa týka doby výstavby – doba výstavby domu je zmluvne garantovaná na 4 mesiace, v prípade, že realizujeme aj základovú dosku, ako v jej prípade, táto doba sa predlžuje na 5 mesiacov. O tomto fakte boli od začiatku informovaní a mali aj v zmluve 5 mesačnú dobu výstavby. V ich prípade termín začatia prác, resp. odovzdanie staveniska bolo 11.4.2011 a presne o 150 kalendárnych dní, dňa 7.9.2011 bola stavba dokončená a odovzdaná. – Termín dodržaný na 100%.
    Názor pani 2011: „ceny na kľúč v ponuke sú len veľmi orientačné, nám sa to dosť navýšilo, i keď sme nevyberali žiadny luxus.“ – Oproti nášmu štandardu si vybrali a cena obsahovala navyše : základovú dosku, garáž 22,5m2, všetky prípojky ( elektrika, plyn, voda vrátane vodomernej šachty, kanalizácia vrátane revíznej kanalizačnej šachty) a napojenie domu na siete, okrem toho si vybrali vyšší rad strešnej krytiny, iné kľučky (cca 3x drahšie ako štandard), iné interiérové dvere , realizáciu komína, batérie, kde umývadlová stojí vyše 350,-€ a vaňová vyše 500,-€/ks (takže len batérie stály vyše 1 200,-€), nadštandardné obklady, dlažby a plávajúce podlahy, atď. nehovoriac o cca 110km vzdialenosti stavby od Nitry. A toto všetko navýšilo našu orientačnú cenu ( z roku 2009) uvádzanú na internete o 25 432,-€ vrátane DPH. Za 149m2 zastavanej plochy mali v zmluve cenu výstavby domu vrátane všetkého hore uvedeného nadštandardu 95 419,-€ vrátane DPH. Priemerná cena za m2 domu vrátane sieti a základov vyšla 640,-€ !?
    Názor pani 2011: „Ak sa chcete vyhnúť nečakanému predražovaniu stavby „ - Celková cena výstavby sa zvýšila oproti zmluve o 922,56€ pričom sme odrátali aj mínusovú položku, ktorá vznikla zmenou ich požiadaviek počas výstavby v hodnote 867,-€, čiže oproti zmluvnej cene navyše zaplatili 55,56€. Zmena vznikla doobjednaní m zásuviek, zmenou výšky obkladov v kúpeľni aj WC ( čiže sme museli objednať viac obkladov, lepidla, práca navyše ...) dodatočne objednané listely, atď. Pri odovzdaní domu som im dala aj revíznu správu od komína v hodnote 40€, ako prejav mojej dobrej vôle, ktorá nebola súčasťou zmluvy, takže reálne navýšenie ceny bola 15,56€.
    Názor pani 2011: „Naše stretnutia sú veľmi zriedkavé (za celý čas cca 4 mesiace len 2x)“ - Od podpísania zmluvy som sa s pani 2011 osobne stretla až pri odovzdávaní stavby, aj keď som osobne na každej stavbe min. 1x týždenne. S jej manželom sme sa ohľadom stavby stretávali, ale pani 2011 sa ani raz nezúčastnila na našom stretnutí . V prípade, že bolo potrebné o niečom rozhodnúť musel pán manžel všetko komunikovať po telefóne hoci bolo vopred známe a dohodnuté stretnutie a dôvod stretnutia. Preto sa mi to zdá byť trošku absurdné, že mi vyčíta zriedkavosť našich stretnutí. Zatiaľ s každým zákazníkom sme sa stretávali pri rôznych etapách výstavby a dovolím si povedať často, keď však nie je záujem o stretnutie ja nikoho nútiť nebudem a ani nemôžem.
    Názor pani 2011: „Veľakrát ide aj o veci, ktoré už boli dopredu dohodnuté a z neznámeho dôvodu bez nášho vedomia riešené ináč.“ – O jednej jedinej veci viem, z čoho vznikol problém. V pôvodnej projektovej dokumentácii bola vaňová batéria na krátkej strane vane, náš vodár - kúrenár dal automaticky vaňovú batériu na dlhú stranu vane, keďže blízko vane je kotol, aby nevznikol ani náhodou problém pri vstávaní z vane z bezpečnostných dôvodov. Pani 2011 však absolútne odmietla túto verziu a nezaujímali ju bezpečnostné predpisy ani normy a na vlastné riziko požiadala o zmenu, ktorú sme na naše náklady zrealizovali. O žiadnych iných zmenách neviem a o žiadnych ústupkoch z ich strany tiež nie.
    Všetky tieto informácie viem podložiť dokumentáciou ( fotky, zmluvy, protokoly, ....) a vedela by som ešte veľmi dlho a rozsiahlo reagovať na ďalšie jej nepravdivé obvinenia.
    Napriek tomu všetkému , pani 2011 želám veľa príjemných chvíľ v jej dome a súhlasím s ňou „ každý nech si spraví vlastný názor“.
    Zároveň sa chcem poďakovať našim zákazníkom, ktorí neuverili jej ohováraniu, dôverovali nám, podržali nás a dnes sú spokojní s našou prácou a s ktorými nemáme komunikačné ani iné problémy.

    Drevodom od Syntec SK s.r.o./Syntec Slovakia s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.