Zavrieť

Porady

Cestná daň

Ahojte,ako sa počíta cestná daň?Som szco auto mám v majetku firmy.Daná sadzba sa má vydeliť počtom dní ktoré budem auto používať?Aked ho používam 365 dní v roku?Ako to vlastne mám vypočítať správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Podľa mňa musíš zaplatiť celoročnú daň. V prípade, že by si s používaním auta na podnikanie skončila, požiadaš o zrušenie a vrátenie preplatku. To, že budeš niektoré dni auto používať a niektoré nie na toto nemá vplyv. Ak ho máš v majetku, a používaš hoci aj občas, musíš za toto obdobie platiť. Na začiatku roka platíš celú sumu, iba ak by si dopredu vedela, že napríklad budeš auto používať iba napr.prvé tri mesiace. Vtedy to vyznačíš v priznaní a alikvotnú časť (daň:365xpočet dní užívania) zaplatíš.
    Okrem toho, volá sa to už daň z motorových vozidiel.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Daň z motorového vozidla sa platí na celý rok vopred,ak ťa to bude baviť po jednotlivých dňoch vyraďovať a zaraďovať do majetku a s tým spojené podávanie daňového priznania a odhlasovanie môžeš to skúsiť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Katarína Horská
    Ahojte,ako sa počíta cestná daň?Som szco auto mám v majetku firmy.Daná sadzba sa má vydeliť počtom dní ktoré budem auto používať?Aked ho používam 365 dní v roku?Ako to vlastne mám vypočítať správne?
    Daň z MV na rok 2006, platíme v plnej výške, ak sa v priebehu roka niečo zmení, sme povinní do 15 dní to oznámiť správcovi dane. Napr.predáme, potom sa počíta daň len do toho dátumu a tam už nastupuje počítanie dane na dni a možnosť vrátenia pomernej časti zaplatenej dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.