Zavrieť

Porady

Rodinné prídavky, ak je manžel zamestnaný v ČR.

ako je to s rodinnymi pridavkami mame na nich narok tu na Slovensku ak som bola prepustena ale zamarodovala som v ochrannej lehote cize mam platenu marodku a manzel je zamestnany v CR?dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    sandra krivdova Pozri príspevok
    ako je to s rodinnymi pridavkami mame na nich narok tu na Slovensku ak som bola prepustena ale zamarodovala som v ochrannej lehote cize mam platenu marodku a manzel je zamestnany v CR?dik
    http://www.porada.sk/t176098-rodinne-pridavky.html

    beldine je offline (nepripojený) beldine

    beldine
    záleží kde bývaš tiež to vybavujem teda aspoň podobné a taktiež záleží kde má dieťa trvalý pobyt

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zo stránky UPSVaR :

    Koordinácia systémov sociálneho zabezpečenia

    Dňom 1. mája 2010 nadobudli účinnosť Nariadenie (ES) Európskeho parlamentu a Rady č. 883/2004 o koordinácii systémov sociálneho zabezpečenia, Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 987/2009, ktorým sa ustanovuje postup pre vykonávanie nariadenia (ES) č. 883/2004 a Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 988/2009, ktorým sa mení a dopĺňa Nariadenie (ES) č. 883/2004 o koordinácii systémov sociálneho zabezpečenia.

    Vstupom Slovenskej republiky do Európskej únie dňa 01.05.2004 sa zmenilo postavenie našich občanov vo vzťahu k možnosti ich pohybu v rámci štátov EÚ. Občan, ktorý je zamestnaný v inom členskom štáte alebo sa chystá zamestnať v inom členskom štáte a poberá na Slovensku rodinné dávky, je povinný čo najskôr o tom informovať príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorý je platiteľom rodinných dávok v Slovenskej republike. Pracovníci úradu poskytnú občanovi odborné poradenstvo o možnosti uplatniť si nárok na rodinné dávky v zahraničí v štáte zamestnania, poskytnú potrebné formuláre a v prípade potreby aj pomôžu s ich vyplnením. SED-y (resp. E-formuláre) slúžia na výmenu údajov a informácií v súvislosti so sociálnym zabezpečením dotknutých osôb medzi príslušnými inštitúciami členských štátov a sú k dispozícii na internetovej stráne Európskej komisie.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    sandra krivdova Pozri príspevok
    ako je to s rodinnymi pridavkami mame na nich narok tu na Slovensku ak som bola prepustena ale zamarodovala som v ochrannej lehote cize mam platenu marodku a manzel je zamestnany v CR?dik
    Pre budúcnosť malá rada: názov témy daj nejaký výstižnejší, ktorý popisuje, čoho sa otázka týka - aby tí, ktorí chcú poradiť, vedeli, o čom je téma. Keby všetci dali taký názov, ako si dala ty, tak by vyzeral nasledovne:

    Kto mi poradí?
    Poraďte!
    Viete poradiť?
    Pomôžte.
    ...

    Bol by v tom dobrý neporiadok..

    Názov témy som ti tentoraz opravil.

    Rodinné prídavky, ak je manžel zamestnaný v ČR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.