Zavrieť

Porady

Odstránenie vodného kameňa na armatúre

Dobrý deň,
vie niekto poradiť, ako šetrne vyčistím od vodného kameňa armatúru tak, aby som nezošúchal chrómovú vrstvu? Na každodenné čistenie umývadla a vane sa mi osvedčil Cif, ale na armatúry ho nemám odvahu používať práve pre jeho vysokú abrazívnu schopnosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Postriekaj octom a za hodinku zotri handrou.

    Evkake je offline (nepripojený) Evkake

    Evkake
    Kupila som modry Hagesan, cely nazov je "HG Profesionalny odstranovac vodneho kamena". Pouzivam na baterie, sanitu a hlavne sprchovu zastenu, zatial vycistil vsetko bez namahy. Najcastejsie ho pouzivam na sprchac, ten iba pretriem a je ako novy.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    esse est percipi Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    vie niekto poradiť, ako šetrne vyčistím od vodného kameňa armatúru tak, aby som nezošúchal chrómovú vrstvu? Na každodenné čistenie umývadla a vane sa mi osvedčil Cif, ale na armatúry ho nemám odvahu používať práve pre jeho vysokú abrazívnu schopnosť.
    V DM majú prostriedok: Urin und Kalsteinlöser - tým to postriekaj a za pár minút handrou či hubkou utri. Ak je vrstva vod. kameňa hrubšia, postup opakuj.

    Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

    Ľubomír
    esse est percipi Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    vie niekto poradiť, ako šetrne vyčistím od vodného kameňa armatúru tak, aby som nezošúchal chrómovú vrstvu? Na každodenné čistenie umývadla a vane sa mi osvedčil Cif, ale na armatúry ho nemám odvahu používať práve pre jeho vysokú abrazívnu schopnosť.
    Ten súhlas som tam dal omylom. Na odstánenie vodného kameňa je vhodný obyčajný ocot.

    alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

    alchstuip
    Na vanu-akrylat, umyvadlo-keramika a na armatury podobne pouzivam normalnu desatrociami vyskusanu Citru a je to. Aj ked je to prasok, nic nemam poskriabane, vycisti to dobre. Robim tak 6 rokov a pohoda..
    Ja pouzivam namiesto octu Fixinelu. Funguje rychlejsie, za minutu je vodny kamen rozpusteny. Hlavne nesmrdi.
    Inak, flaky co vyzeraju ako od vodneho kamena mozu byt aj od mydla. Vecsinou ich z armatury umyjem cistou vodou a spongiou. Fixinelu pouzivam len raz za mesiac-dva.

    Odstránenie vodného kameňa na armatúre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.