Zavrieť

Porady

Zamestnávateľ-kde sa prihlásiť

Dobrý deň, poprosila by som Vás o radu. Kde sa má zamestnávateľ, ktorý chce prvýkrát niekoho zamestnať, (konkrétne na dohodu) prihlásiť, keď sídlo živnosti má v BA a prevádzku v NR. Na DÚ, SP a ZP ale v Ba alebo v NR? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    KatarinaNR Pozri príspevok
    Dobrý deň, poprosila by som Vás o radu. Kde sa má zamestnávateľ, ktorý chce prvýkrát niekoho zamestnať, (konkrétne na dohodu) prihlásiť, keď sídlo živnosti má v BA a prevádzku v NR. Na DÚ, SP a ZP ale v Ba alebo v NR? Ďakujem.
    Prihlási sa podľa sídla živnosti, teda v BA.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    KatarinaNR Pozri príspevok
    Ešte by som mala jednu prosbu. Je potrebné aby sa išiel prihlásiť na DÚ (do Ba keďže tam má sídlo) ako zamestnávateľ? Aký doklad tam musí vyplniť a na čo vlastne? a a čo sa dáva zamestnancovi podpísať vyhlásenie aby mu nestrhával daň?

    Na príslušný DÚ podľa sídla stačí poslať formou lisu oznámenie, že sa prihlasujem ako platca dane zo závislej činnosti, nakoľko som dňa.... prijal do PP zamestnanca.

    Zamestnancovi sa dáva podpisovať vyhlásenie.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    stačí poštou zaslať registračný list zamestnávateľa, na ktorom prihlásiš zamestnávateľa a registračný list FO, na ktorom prihlásiš zamestnanca (ak ich je viac, za každého osobitne)

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    Ďakujem Anja111 veľmi pekne,čítala som zákon ale tam píšu na príslušný úrad, tak som sa nevedela rozhodnúť či príslušný úrad sídla alebo prevádzky, kde bude "dohodár" vykonávať svoju činnosť.

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    Ešte by som mala jednu prosbu. Je potrebné aby sa išiel prihlásiť na DÚ (do Ba keďže tam má sídlo) ako zamestnávateľ? Aký doklad tam musí vyplniť a na čo vlastne? a a čo sa dáva zamestnancovi podpísať vyhlásenie aby mu nestrhával daň?

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    kn-alka, ďakujem pekne. Ešte sa opýtam, to oznámenie treba zrejme poslať poštou, a kópiu podpísaného vyhlásenie nemusí zamestnávateľ zaslať na DU.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    nie, vyhlásenie sa nikam neposiela, len si ho odložíš k ostatným zamestnancovým dokumentom

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    Ešte jedna vec mi nedá pokoja, musí sa ísť zamestnávateľ osobne zahlásiť na SP, že sa stáva zamestnávateľom? ďakujem

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    k reg.listu zamestnávateľa prilož fotokópiu živnostenského oprávnenia

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    veľká vďaka,
    a pošle tieto všetky doklady ešte predtým ako "dohodár" začne pracovať cca 3dni aby to prišlo dovtedy, kým začne plynúť dohoda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.