Zavrieť

Porady

Nabíjanie baterky

Ahojte, dá sa niekde nastaviť aby baterku nabíjalo až od niekoľkých %? a nie hneď aku ju dám do NTB a zapojím do siete....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    viem ze na lenovach sa da nastavit na kolko % sa ma maximalne baterka nabit, mozno maju v power managmente aj takuto moznost, u inych vyrobcov neviem

    Scot2 je offline (nepripojený) Scot2

    Scot2
    Mne išlo o to že keď mám v NTB baterku s 56% a dám si ho do siete nezačne ju nabíjať no každopádne ďakujem a hádam niekto o tom dačo vie....

    TomyL1 je offline (nepripojený) TomyL1

    TomyL1
    Pokial mas notebook v elektrickej sieti snaz sa co najmenej pozivat baterku...na svojom notebooku som si tak baterku odpiekol...kazdym odpojenim a napojenim do siete sa ti baterka vlastne zacne znova nabijat... je sice pravda ze som s baterkou bezal asi rok a pol ale vacsinou som bol vacne na sieti a odpajal som ho zo siete iba v pripade ze som chodil z izby do izby...teraz mam vlastne minimalne pouzivanu, nefunkcnu bateriu...

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    jedina moznost kde sa taketo nieco bude dat nastavit bude v utilitach od vyrobcu ktorou sa riadi power managment alebo vykonove profili

    ak je ntb stale na nabijacke je skor vhodne baterku neprebijat, teda ak sa da nastavit max % nabitia, celkovo ale pri dnesnych baterkach je skor pre jej zivotnost rozhodujuca jej kvalita ako zaobchadzanie

    Scot2 je offline (nepripojený) Scot2

    Scot2
    no ja som ju mal skoro vždy von ale neraz potrebujem NTB preniesť tak teraz ho musím uprostred všetkého vypnúť preniesť a zase zapnúť alebo mi minule padla elektrika... takže tak... v tom managmente aj vykonove profili som pozeral ale zatial neúspech, no aj tak každopádne ďakujem za rady a ochotu... inak neexistuje žiadny taký program?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.