Zavrieť

Porady

nedodržanie dohodnutých podmienok zo strany zamestnávateľa

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať nasledovné:

V júni som absolvovala pracovný pohovor, počas ktorého sme si s konateľom dohodli okrem iného aj pracovnú dobu. Žiaľ, len na báze: "Kľudne môžete prísť na siedmu a o pol štvrtej domov." Tak som podala v starej robote, kde som bola niekoľko rokov, výpoveď a nastúpila od augusta do novej práce. Zarazilo ma však, že napriek dohode s konateľom, som tam na základe pokynu mojej vedúcej v pondelok a v stredu aj tak musela byť do piatej. Prázdniny sa mi podarilo teda ešte ako tak vykryť starými rodičmi.
V júli nečakane zomrel môj partner a otec môjho dieťaťa na infarkt. Nakoľko malý nastúpil teraz do prvého ročníka na ZŠ a okrem mňa už nikoho nemá, spoliehala som sa na to, že v septembri sa to utrasie a s majiteľom firmy to vyriešime. Opäť patová situácia, ak sa tam aj objaví, väčšinou tam má nejakú návštevu a potom zase zmizne. Dnes sme mali poradu, na ktorej nám vedúca oznámila, že ani v utorky a štvrtky nebudeme v práci od 7.00 do 15.30, ale od 8.00 do 16.30. Bohužiaľ v rámci BA cestujem z Vrakune do Petržalky, kto tu býva a zažíva to tiež, vie, že ísť po siedmej niekde z Vrakune je čisto na samovraždu. Proste by malý bol v škole minimálne 10,5 hodiny, čo sa mi zdá byť na prváka strašne veľa. Viem, že je paragraf v ZP o tom, že ak sa starám o dieťa mladšie ako 15 rokov, je zamestnávateľ povinný mi upraviť pracovnú dobu ak mu v tom nebránia vážne prevádzkové dôvody. Má vôbec zmysel o niečo také žiadať, keď som ešte len v skúšobnej dobe? Mňa hlavne štve to, že to, čo sme si dohodli na pohovore neplatí v praxi (hlavne, že som kvôli tomuto miestu odišla od predošlého zametnávateľa) a že okrem toho, že sa z môjho malého stala polosirota zrejme skončím na úrade práce, nakoľko naozaj svoje dieťa nemienim nechávať v škole viac ako 10 hodín.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    nedodržanie dohodnutých podmienok zo strany zamestnávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.