Zavrieť

Porady

je vhodny tento disk ako nahrada starsieho ? :)

WD10EARS disk by som chcel pouzit ako systemovy (ako jediny disk ) ale nikde som nezistil si ma 7200 otacok 5400 by som ako systemovy totiz nechcel ma s timyto diskom niekto skusenosti ? dakujem vopred za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    jaj000 Pozri príspevok
    cize na system nepouzitelne diiky moc
    To že má 5400 otáčok neznamená ,že nemôže byť HDD ako systémový.Ak je to náhrada staršieho a aj v staršom PC ,tak to ani nezbadáš,že má iba 5400 otáčok.Je kopa nových NTB ,ktoré majú HDD s 5400 otáčkami.Výkon HDD nezáleží iba od jeho otáčok a ani výkon celého PC nie je iba na HDD.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Či 5400 alebo 7200 - to je jedno (5400 otáčkový bude menej náročný na spotrebu, vyžarovanie tepla). Dôležité sú kapacita, počet platní, prístupová doba, vyrovnávacia pamäť, typ pripojenia (SATA,PATA). Systému je šum-a-fuk z akého číta, hlavné je, aby mal odkiaľ sa zaviesť.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    jaj000 Pozri príspevok
    WD10EARS disk by som chcel pouzit ako systemovy (ako jediny disk ) ale nikde som nezistil si ma 7200 otacok 5400 by som ako systemovy totiz nechcel ma s timyto diskom niekto skusenosti ? dakujem vopred za radu
    Ja ho mam rok, ale on ma režim tzv.IntelliPower na zmenu otačok (http://www.wdc.com/wdproducts/librar...879-701229.pdf ).I ked na roznych forach tvrdia, že to nie je pravda, že podla požiadavky mení rychlosť otačania. Čomu verím, pretože menit rychlost z 5400 na 7200 a naopak znamena taky disk odrovnat velmi skoro.
    Pravda je, že sa nezahrieva. Nemam tam nasadeny ventilator. A čo sa tyka rychlosti, kto pozna rozdiel medzi odozvou 8,9 ms a 11 ms?
    Tu je ina dobra debata.
    http://www.pcforum.sk/skusenosti-s-i...r-vt88953.html

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    intellipower je len marketingovy blabol, otacky sa nemenia

    na systemovom disku sa rozdiel v odozve poznat da, kedze realne to na green diskoch skace okolo 20ms

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    mecky Pozri príspevok
    intellipower je len marketingovy blabol, otacky sa nemenia
    Takže je to pravda. A neexistuje utilita na meranie otačok?

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    nie,
    intelipower znamena ze podla WD hladaju najvhodnejsie otacky daneho typu disku vzhladom na vykon a spotrebu, ale otacky v specifikacii nezverejnia

    v praxi to znamena asi tolko ze podla roznych testov a porovnani s inymi diskami sa zistilo ze to dali vsade na 5400rpm

    jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

    jaj000
    Vlado40 Pozri príspevok
    To že má 5400 otáčok neznamená ,že nemôže byť HDD ako systémový.Ak je to náhrada staršieho a aj v staršom PC ,tak to ani nezbadáš,že má iba 5400 otáčok.Je kopa nových NTB ,ktoré majú HDD s 5400 otáčkami.Výkon HDD nezáleží iba od jeho otáčok a ani výkon celého PC nie je iba na HDD.
    teraz mam v pc 7200 otackovy disk 3 rocny ale uz ma priznaky ze sa chysta na dochodok je to segetage inak pc nie je nejak stare pred par mesiacmi som dokupil ati radeon 5670 a crysis 2 gta 4 mi ide naplno bez nejakeho sekania cize parada ja len nechcem riskovat ze si nejako znizim vykon kedze pc ide hlavne na hry hoci herna je tak maximalne grafika

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    pomalsim diskom si nepohorsis vykonom v hrach, sekanim ci podobne, dlhsie ale bude nacitavanie, ci uz windosu, hry alebo akehokolvek narocnejsieho programu

    jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

    jaj000
    sthruska Pozri príspevok
    Taký SSD má nulové otáčky a OS nabeháva najrýchlešie
    no ssd by bolo dobre len by mohli byt aspon 50% lacnejsie a aspon 100 krat vacsou kapacitou mozno o par rokov to bude idealne teraz pozeram ze moj stary disk ma 0,5mb vyrovnavaciu pamet

    melancton je offline (nepripojený) melancton

    melancton
    s diskami ti velmi neporadim - imho je to uplne fuk, aky mas rychly disk, ked pouzivas pc na hry. Aj tak sa vacsina natiahne do pamate, ktorej mas isto aspon 3-4 GB.

    ale ku kulture tvojich prispevkov - za tych smajlikov by som ta bicom hnal.

    jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

    jaj000
    mecky Pozri príspevok
    je to 5400

    cize na system nepouzitelne diiky moc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.