Zavrieť

Porady

zmluva a PD

Dobrý deň, mám v rukách zmluvu o kúpe PC predáva občan kupuje SZČO, zmluva je podľa občianskeho zákonníka. V zmluve je uvedené, že podpisom zmluvy predávajúci potvrdzuje, že prevzal peniaze od kupujúceho v hotovosti.
Prosím vás, potrebujem k tomu ešte aj iný doklad o vykonanej úhrade?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    IvetaH Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám v rukách zmluvu o kúpe PC predáva občan kupuje SZČO, zmluva je podľa občianskeho zákonníka. V zmluve je uvedené, že podpisom zmluvy predávajúci potvrdzuje, že prevzal peniaze od kupujúceho v hotovosti.
    Prosím vás, potrebujem k tomu ešte aj iný doklad o vykonanej úhrade?

    Ďakujem
    Neštandardné, ale môže byť.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ďakujem. Na tomto znení trval SZČO, je pravda, že ak predávam niečo medzi ÚJ, jeden vystaví výdavkový a druhý príjmový. Ale občan nemá čo vystaviť, a načo má robiť nejaké iné potvrdenie o prijatí úhrady.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    SZČO mohol vystaviť VPD , vyplatené komu - meno občana, príjemca - podpis občana. Schválil - podpis SZČO, vyhotovil - osoba ktorá vypísala VPD.

    xLuigix je offline (nepripojený) xLuigix

    xLuigix
    prepac vyuzijem tvoju temu aby som zbytocne nezakladal dalsiu.

    moj pripad je podobny. predaj notebook fyz.osoba kupuje podnikatel . 1600e
    ale fyz.osoba je vedena na urade prace. musi o tejto zmluve, prijme informovat urad prace?
    viem ze je povinnost oznamovat dohody, ale ci aj takuto formu prijmu formou kupnopredajne zmluvy ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    xLuigix Pozri príspevok
    prepac vyuzijem tvoju temu aby som zbytocne nezakladal dalsiu.

    moj pripad je podobny. predaj notebook fyz.osoba kupuje podnikatel . 1600e
    ale fyz.osoba je vedena na urade prace. musi o tejto zmluve, prijme informovat urad prace?
    viem ze je povinnost oznamovat dohody, ale ci aj takuto formu prijmu formou kupnopredajne zmluvy ?
    predaj notebook fyz.osoba kupuje podnikatel . 1600e, tu je to nezrozumiteľné, ale zrejme tým malo byť povedané, že FO predáva NB podnikateľovi, či? Ak som správne vylúštila, tak FO tento predaj nikde nehlási.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.