Zavrieť

Porady

Protestne zhromazdenie ucitelov -aky je postoj vedení skôl?

Tak zajtra sa to zacina.Alebo konci?Tazko povedat.Je to hadam prvykrat,co sa ucitelia z celeho Slovenska mobilizuju a idu vyjadrit svoj spolocny protest proti antisocialnej a antiucitelskej politike tejto vlady. Na jednej strane ako ucitel som na to hrdy, na druhej strane vidim, ako sa na takejto udalosti znovu iba prizivia ti,ktori sa navonok tvaria,ze su solidarni a za chapu nase poziadavky,no v skutocnosti si len robia dobre meno pred VUC,pripadne ucitelskymi odbormi,aby sa nahodou nepovedalo,ze oni idu proti nam - radovym ucitelom,tzv.plebsu. Ano,hovorim o veducich predstaviteloch skol.Vtedy,ked vidia,ze uz prihara,odrazu zacnu podporovat svojich zamestnancov v ich narokoch a pravach a "snazia" sa podavat pomocnu ruku pri rieseni problemov.Cest vynimkam,verim,ze su aj taki,ktorym osud radovych ucitelov nie je lahostajny,lebo chapu,ze sme vsetci na jednej lodi.
Tak by ma teda zaujimalo,ako sa v suvislosti so zajtrajsim protestnym zhromazdenim zachovali vasi riaditelia skol,ako vam vysli v ustrety,hlavne tym,ktori sa rozhodli prijat vyzvu odborovej organizacie a zucastnit sa tohto celoslovenskeho mitingu.Robili vam nejake problemy?Pomohli vam vyriesit problem s absenciou v skole,alebo ste museli brat dovolenky pripadne nahradne volno?
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
braxator Pozri príspevok
Tak zajtra sa to zacina.Alebo konci?Tazko povedat.Je to hadam prvykrat,co sa ucitelia z celeho Slovenska mobilizuju a idu vyjadrit svoj spolocny protest proti antisocialnej a antiucitelskej politike tejto vlady. Na jednej strane ako ucitel som na to hrdy, na druhej strane vidim, ako sa na takejto udalosti znovu iba prizivia ti,ktori sa navonok tvaria,ze su solidarni a za chapu nase poziadavky,no v skutocnosti si len robia dobre meno pred VUC,pripadne ucitelskymi odbormi,aby sa nahodou nepovedalo,ze oni idu proti nam - radovym ucitelom,tzv.plebsu. Ano,hovorim o veducich predstaviteloch skol.Vtedy,ked vidia,ze uz prihara,odrazu zacnu podporovat svojich zamestnancov v ich narokoch a pravach a "snazia" sa podavat pomocnu ruku pri rieseni problemov.Cest vynimkam,verim,ze su aj taki,ktorym osud radovych ucitelov nie je lahostajny,lebo chapu,ze sme vsetci na jednej lodi.
Tak by ma teda zaujimalo,ako sa v suvislosti so zajtrajsim protestnym zhromazdenim zachovali vasi riaditelia skol,ako vam vysli v ustrety,hlavne tym,ktori sa rozhodli prijat vyzvu odborovej organizacie a zucastnit sa tohto celoslovenskeho mitingu.Robili vam nejake problemy?Pomohli vam vyriesit problem s absenciou v skole,alebo ste museli brat dovolenky pripadne nahradne volno?
http://www.porada.sk/t173747-podpori...er-2011-a.html
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
braxator braxator

braxator je offline (nepripojený) braxator

Ja sa nepytam na to,ci by ucitelia podporili strajk ucitelov,lebo verim,ze väcsina z nich ano.A tiez nemam chut reagovat na prispevky tych,ktori na ucitelov nadavaju,ze vobec chcu vyssie platy,pricom si nikdy nevyskusali,ake to je stat pred katedrou.Moja otazka je uzko specifikovana na otazku vedenia skol a podpory protestu z ich strany.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
braxator Pozri príspevok
Ja sa nepytam na to,ci by ucitelia podporili strajk ucitelov,lebo verim,ze väcsina z nich ano.A tiez nemam chut reagovat na prispevky tych,ktori na ucitelov nadavaju,ze vobec chcu vyssie platy,pricom si nikdy nevyskusali,ake to je stat pred katedrou.Moja otazka je uzko specifikovana na otazku vedenia skol a podpory protestu z ich strany.
braxator Pozri príspevok
Tak by ma teda zaujimalo,ako sa v suvislosti so zajtrajsim protestnym zhromazdenim zachovali vasi riaditelia skol,ako vam vysli v ustrety,hlavne tym,ktori sa rozhodli prijat vyzvu odborovej organizacie a zucastnit sa tohto celoslovenskeho mitingu.Robili vam nejake problemy?Pomohli vam vyriesit problem s absenciou v skole,alebo ste museli brat dovolenky pripadne nahradne volno?
...prázdne slová , nič nehovoriace " činy " , ktoré vietor odnesie vdiaľ...

Vopred vravím , že tento "štrajk " dopadne tak ako aj predošlé ...a je úplne jedno , či sa teraz zhromaždia učitelia ...tak isto bude , ako keď onehdá železničiari , zdravotnícky personál protestoval ...


...ozaj , k tej poznámke o nadávaní na učiteľov ...ak to bolo mierené na moju maličkosť , tak sa minula účinkom ...
Trochu poznám pozadie školstva , aj keď som neprednášal ( no pár krát aj tobolo ...) ...ale " iba " 20 rokov praxe na VŠ mám ...


...ozaj ...to len učitelia chcú vyššie platy ???
Nik iný ...to fakt , nik iný si nezaslúži ????????????
Nejdem porovnávať jedno povolanie s druhým , to sa ani nedá ....
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Dobrý deň, chcem sa opýtať, naši zamestnanci idú do štrajku, všetkým ostal ešte jeden deň dovolenky, môžu si vybrať dovolenku, alebo musia mať neplatené voľno? Ďakujem
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Ešte som zabudla, že jasné, že riaditeľ so štrajkom súhlasí, takže tam problém nie je, len v ZP som k tomu nič nenašla.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
V deň štrajku nemajú mať zamestnanci, ktorí sa zúčastňujú štrajku dovolenku a ani náhradné voľno.

http://www.ozpsav.sk/sk/Aktuality/Oz...ka-pokyny.alej
Naposledy upravil zdenka131 : 04.09.12 at 17:24
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
zdenka131 Pozri príspevok
V deň štrajku nemajú mať zamestnanci, ktorí sa zúčastňujú štrajku dovolenku a ani náhradné voľno.

http://www.ozpsav.sk/sk/Aktuality/Oz...ka-pokyny.alej

ALE MALI ...nazvem , že AKADEMICKÉ VOĽNO .....
Niektorí učitelia zostanú doma

Ako bude na jednotlivých školách štrajk prebiehať, určujú tamojšie štrajkové výbory. Odborový zväz školám odporučil, aby sa dnes medzi 09.00 a 10.00 h stretli so štrajkujúcimi pred školou alebo vo foyer, prečítali vyhlásenie, a aby štrajkové výbory oslovili miestne médiá. Viaceré bratislavské školy, ktoré TASR v stredu (12.9.) kontaktovala, však uviedli, že sa združovať nebudú. Štrajk chcú realizovať tak, že učitelia zostanú doma.
...výsmech , kua , nie štrajk ...

Toto je štrajk !!!

http://hnonline.sk/svet/c1-57444620-strajk-ucitelov-v-chicagu-postihol-statisice-deti
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Buchač nikto z neba múdry nespadol.Na západe štrajkujú odnepamäti naučili sa od svojich otcov a dedov a preto a len preto sa majú lepšie .Naučíme sa to aj mi aj keď nemáme od koho ,ale nie sme blbí naučíme sa to.Aj chodiť a čítať sme kedysi nevedeli.Každý pracujúci má sväté právo a povinnosť štrajkovať keď sú pošliapane jeho práva.Ja to vidím tak ,že učitelia sú ako zbitý pes zahnaný do kúta.Už nemá kam ustúpiť tak skočil.......Držím im palce a ak pôjdu na námestia budem tam s nimi,preto lebo majú pravdu a za tú som ja nikdy nebál pobiť.Škola do ktorej chodí moja dcéra (cirkevná Don Bosca v TO ) sa do štrajku nezapojila.Ja sa hanbím aj za to ,že moje decko chodí do takejto školy.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

tak ju zober z tej skoly prec alebo ako?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
220870 Pozri príspevok
Buchač nikto z neba múdry nespadol.Na západe štrajkujú odnepamäti naučili sa od svojich otcov a dedov a preto a len preto sa majú lepšie .Naučíme sa to aj mi aj keď nemáme od koho ,ale nie sme blbí naučíme sa to.Aj chodiť a čítať sme kedysi nevedeli.Každý pracujúci má sväté právo a povinnosť štrajkovať keď sú pošliapane jeho práva.Ja to vidím tak ,že učitelia sú ako zbitý pes zahnaný do kúta.Už nemá kam ustúpiť tak skočil.......Držím im palce a ak pôjdu na námestia budem tam s nimi,preto lebo majú pravdu a za tú som ja nikdy nebál pobiť.Škola do ktorej chodí moja dcéra (cirkevná Don Bosca v TO ) sa do štrajku nezapojila.Ja sa hanbím aj za to ,že moje decko chodí do takejto školy.
...beriem , všetko beriem ......

Ja vravím len to jedno , respektíve čo ma akože pohoršilo ( ??? )......
Tým červeným je to zvýraznené ...štrajkovať doma môže tak syn / dcéra alebo manžel / manželka...lež nie štrajkujúci za svoje práva ...

...a určite sa starejší na západe neučili štrajkovať a ani tak nečinili ...
Ešte aj 1. máj to pripomína ( viď niekdajší dejepis ) ...
Štrajky pokračovali ešte dva dni, ale 3. mája využila polícia stretnutie štrajkujúcich so štrajkokazmi a začala paľbu do robotníkov, pričom šesť osôb bolo zabitých a päťdesiat ťažko ranených.
...takže ???
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

nuz dochodci a nezamestnany ako aj ludia kde je vysoka nezamestnanost nejak strajkovat nemozu,takze maju smolu.
inak priklad Grecka a Spanielska ukazuju ze uz ani strajky a demonstracie nepomahaju-netvrdim ze nemaju zmysel,urcite bez nich by mohlo byt este horsie.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Lekári, sestry, učitelia, všetci chcú vyššie platy. Majú pravdu, platy máme všetci nízke. Ale je to preto, že všetci málo zarábajú. Ak zarobí robotník 1000€ tak mu strhnú cca 250€ na daniach a odvodoch. A kto dnes toľko zarobí? Firmy ktoré zamestnávajú u nás ľudí mali alebo ešte majú daňové prázdniny, no bez nich by sme boli už asi na ulici. Takže je tu otázka? Kde na tie vyššie platy vziať? Učiteľov si môžeme zaplatiť len z toho, čo my zarobíme. Alebo má štát niekde toho oslíka otras sa? Tak štrajkujte a vydupajte si vyššie platy. O rok budeme grécku závidieť. Tým nechcem povedať že Vám ich nedoprajem. Ale kde? Zrušme šport, bez neho sa žiť dá. No ze tento návrh by ma dve tretiny Slovenska ukameňovala. Zrušme armádu. Zoberme výsluhové dôchodky policajtom. 35-roční chalani majú výsluhové dôchodky za to, že nás na cestách šikanovali. Prejde to? Bolo by pre učiteľov. Zrušme kultúru. Nech si ju zaplatia tí čo napr. SND navštevujú. Súhlasíte? Asi nie. Jedine znárodniť. Pentu, J&T atď. či? dajte návrhy a potom pritlačte na vládu.
1 0
viki2 viki2

viki2 je offline (nepripojený) viki2

deane7 Pozri príspevok
Zoberme výsluhové dôchodky policajtom. 35-roční chalani majú výsluhové dôchodky za to, že nás na cestách šikanovali. Prejde to? .
....lenže policajti majú vlastný sociálny systém, na ich výsluhové dôchodky sa im my neskladáme, šetria si sami....
...a prepáč, tá ďalšia veta......môj muž robí na polícii už 15 rokov, je na takej pozícii, že nemá voľno ani cez sviatok, telefóny mu zvonia často non-stop, on v práci dostane rozkaz a ide, žiadne polemizovanie..toto im závidíš???? ja mám kamarátku učiteľku, nie raz som ju videla ísť o jednej-druhej popod okná, ja som tiež pedagogický zamestnanec a ja som o tom čase len v polovici smeny...tak potom ako je to teda s pracovnou dobou učiteľou? (riaditel školy kde chodí syn ide už o 13,00 na svojej audine domov)
ano, platy majú mizerné, ale to väčšina ludí a poznám ludí, čo robia aj za menej....
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Ale ja som napísal že im nedoprajem? Len navrhni kde na to vziať.
A policajti si šetria sami z čoho? Predávajú maryšku? či?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
deane7 Pozri príspevok
Ale ja som napísal že im nedoprajem? Len navrhni kde na to vziať.
A policajti si šetria sami z čoho? Predávajú maryšku? či?

To sú tie vyššie odvody z tých vyšších platov ............
...za tie roky solídne prachy sa nazbierali a keby FICO aj na toto nešáhol ( ukradol ) , tak v pohode sa pokračuje ďalej ...
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
viki2 Pozri príspevok
....lenže policajti majú vlastný sociálny systém, na ich výsluhové dôchodky sa im my neskladáme, šetria si sami....
...a prepáč, tá ďalšia veta......môj muž robí na polícii už 15 rokov, je na takej pozícii, že nemá voľno ani cez sviatok, telefóny mu zvonia často non-stop, on v práci dostane rozkaz a ide, žiadne polemizovanie..toto im závidíš???? ja mám kamarátku učiteľku, nie raz som ju videla ísť o jednej-druhej popod okná, ja som tiež pedagogický zamestnanec a ja som o tom čase len v polovici smeny...tak potom ako je to teda s pracovnou dobou učiteľou? (riaditel školy kde chodí syn ide už o 13,00 na svojej audine domov)
ano, platy majú mizerné, ale to väčšina ludí a poznám ludí, čo robia aj za menej....
viki2,
presne o toto im ide. Rozoštvať národ. Vždy hľadať pôvodcu. Všetci by sme mali podporiť učiteľov, potom by učitelia podporili policajtov a tí všetci dokopy živnostníkov, a tak ďalej....tí všetci sestričky, dôchodcov a už by to tu lietalo. Ale my sme národ závistlivý a neprajný. Tak to tu aj vyzerá. Ja držím učiteľom palce a všetkým, čo sa zomknú a ukážu tejto verchuške, že ak chceme vieme držať spolu. A že nie sú peniaze, sú! To sú len keci "vyvolených" pre svoje ovce, aby mali ďalej z čoho kradnúť.
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Nepozerajte na platy učiteľov , ale skúste sa sa pozrieť celkovo na školstvo, školy (budovy ) zariadenia , školské knihy a pomôcky .....ste s takým školstvom spokojní ? Ja teda nie. Teraz beriem školstvo ako také ......niet ničoho , tie ošarpané budovy,kde naše deti a vnuci chodia do školy .....to je teda hanba skutočne. Ale .....nie sú peniaze ...jednoznačná odpoveď .
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ono je to s tými štrajkami tak.Osobne som učiteľov podporovala,tak ako aj lekárov.Ale okolo mna znelo unisono-prečo mám podporovať štrajk učiteľov?Podporili oni v jeseni lekárov?Atd.Pokiaľ sa nanaučíme,že jednoducho každý má svoju pravdu a právo riešiť si svoje veci,kým lekári budú učiteľom závidieť voľno,učitelia lekárom nadčasy,poľnohospodárom dotácie,všetci pekné dôchodky policajtom a vojakom....a budeme na seba závistlivo zazerať a dôvodiť prečo ja ano a tí druhí nie...dovtedy budeme mať všetci hov no.Pardon za vulgarizmus.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zita5 Pozri príspevok
Nepozerajte na platy učiteľov , ale skúste sa sa pozrieť celkovo na školstvo, školy (budovy ) zariadenia , školské knihy a pomôcky .....ste s takým školstvom spokojní ? Ja teda nie. Teraz beriem školstvo ako také ......niet ničoho , tie ošarpané budovy,kde naše deti a vnuci chodia do školy .....to je teda hanba skutočne. Ale .....nie sú peniaze ...jednoznačná odpoveď .


viem, je rok 2012 ale do akej školy si chodila ty? ja ešte do takej, v ktorej v triedach boli doskové naolejované podlahy a týždenníci prikurovali v zime do pece
0 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

Tak napríklad veľa "štrajkujúcich" učiteliek trávilo včera čas v nákupnom centre v BB, na kávičke atď a veľa pracujúcich rodičov si lámalo hlavu kam s deťmi, keďže si dovolenky minuli v lete. Ja som za, aby každý zarábal na slušné živobytie.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať