Zavrieť

Porady

Kto poradí ako na červotoče v staršej skrinke.

Prosím Vás, kto má skúsenosti s vyhubením červotočov? Začala som rekonštruovať staršiu skrinku a zistila som že tam je alebo aspoň bol červotoč, nie veľa, ale aj tak by som rada urobila preventívne opatrenia. Počula som o toluéne- vraj natrieť a aj dať misku s toluénom dovnútra a obaliť fóliou asi na týždeň nechať tak postáť a vraj by ich to malo zlikvidovať, ale ak niekto vie dačo lepšie, každá rada nad zlato Ďakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Jeden stary, "babkovsky" recept.
    Flasa octu,pridat jar,cierne korenie a rozomletu, stiplavu feferonku.
    Postriekat,alebo potierat napadnute miesta,aby sa dostalo aj dnu,do otvorov.
    Opakovat sa moze pre istotu viackrat.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Je na to prípravok dá sa kúpiť v predajniach farby-laky a možno aj v drogérii,neviem si spomenúť ako sa volá,ale tam Ti určite poradia. Ja som týmto prípravkom napustila staré krosná a červotoč je preč už 2 roky.

    Kora22 je offline (nepripojený) Kora22

    Kora22
    Ďakujem za rady a názory, skúsim teda asi dačo poriešiť vo farby laky. Na tej skrinke mi dosť záleží - robil ju ešte môj pradedko a je peknučká, chcela by som ju na krytú terasu.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    ilona Pozri príspevok
    Je na to prípravok dá sa kúpiť v predajniach farby-laky a možno aj v drogérii,neviem si spomenúť ako sa volá,ale tam Ti určite poradia. Ja som týmto prípravkom napustila staré krosná a červotoč je preč už 2 roky.
    Ja som do kazdej dierky poctivo striekal tento roztok injekcnou striekackou kolko do toho voslo a to pre istotu 3 dni po sebe. Babracka ( skoro 200 dierok ) ale oplatilo sa, mame pokoj 10 rokov. Odporucam robit tieto opatrenia mimo obytnych priestorov a potom to nechat aspon tyzden vyvetrat. Ak je to na viditelnom mieste sa to potom aj citlivo zatmelit.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Kora22 Pozri príspevok
    Prosím Vás, kto má skúsenosti s vyhubením červotočov? Začala som rekonštruovať staršiu skrinku a zistila som že tam je alebo aspoň bol červotoč, nie veľa, ale aj tak by som rada urobila preventívne opatrenia. Počula som o toluéne- vraj natrieť a aj dať misku s toluénom dovnútra a obaliť fóliou asi na týždeň nechať tak postáť a vraj by ich to malo zlikvidovať, ale ak niekto vie dačo lepšie, každá rada nad zlato Ďakujem vopred.
    ...záleží od toho , ako Ti záleží na tej skrinke...

    Ide o to , že reštaurátori dávajú tie svoje chemikálie injekciou do každého jedného otvoru , ktorý objavia...neskutočná práca to je ...
    Ak sú viditeľné otvory a je ich dosť ...škoda námahy ...

    Chémia , ktorú bežne majú v obchodoch , je väčšinou určená na prevenciu , t.j. , že drevo je ešte zdravé , nenapadnuté žiadnym hmyzom...

    Moja rada ???.....inak poviem ...skoro všetok nábytok , ktorý ostal po bývalej majiteľke mojej chalúpky šiel do ohňa ...
    Ešte aj pri pílení nie piliny odfrkovali ale len taký prach...
    ... rýchlovka to bola pre kachle , ani som nestíhal dokladať do ohňa ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    kukučka Pozri príspevok
    počkať na poriadny mráz a nechať ju pár dní vonku



    .......neblbni ...

    ....keby si videla poniektoré trámy , asi čertotočkovia trénujú otužovanie ....a že na chalupe udrú statočné mrazy , to mi ver ...

    Kto poradí ako na červotoče v staršej skrinke.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.