Zavrieť

Porady

Kovové rohové lišty v kúpelni

aké kovové rohové lišty máte použité v kúpelni? neboli nám doporučené ani hliníkové (poškriabu sa), ani nerez (vidno všetko na nich), ale nejaké Elox. máte ich niekto, príp. skúsenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Elox je chemická úprava povrchu(elektrolíza).Elox podobne ako farba sa dá častým čistením zodrať.Je to vrstvička o hrúbke ktorá sa ráta skôr na atómy ,ako na mikrometre.Celohliníkovej alebo mosdznej sa nič nestane.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Ja nemám žiadne, obklady mi robili tak, že zrezávali obklad z vnútornej strany a potom tam dali špárovaciu hmotu. medzery sú v takej veľkosti ako na rovnej ploche. vyzerá to dobre, mala som šikovného majstra.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Mirkaska Pozri príspevok
    len nám to nedoporučili, lebo ked sa náhodou narazí do rohu a odbije sa, je to problém opraviť.chceli by sme lišty
    Máme tak robené dve kúpelne a nestalo sa mi, aby sa mi poškodili rohy. Brúsi /reže/ sa to do 45% uhla. Ja som s tým veľmi spokojná a hlavne aj kvôli tomu, že som mala veľa rohov a farebne som nevedela zohnať lišty len umelé a to som nechcela.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Mám dve kúpelne. Obidve som robil sám. V jednej mám rezané rohy do 45st. Vyzerá to skvele, ale je s tým velká babračka. Určite si majstri vypýtajú viac (tí slabší to nechcú robiť).
    V druhej mám Al lišty, lebo sa mi už nechcelo dorezávať, ale aj to vyzerá dobre. Treba to však spraviť presne, aby sa nepokazil estetický dojem. Zatial nebadám žiadne škrabance.
    Plastové lišty sa mne osobne nepáčia

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    len nám to nedoporučili, lebo ked sa náhodou narazí do rohu a odbije sa, je to problém opraviť.chceli by sme lišty

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Tie brúsené rohy nie sú až tak krehké ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    220870 Pozri príspevok
    Elox je chemická úprava povrchu(elektrolíza).Elox podobne ako farba sa dá častým čistením zodrať.Je to vrstvička o hrúbke ktorá sa ráta skôr na atómy ,ako na mikrometre.Celohliníkovej alebo mosdznej sa nič nestane.
    ja som sa eloxom stretol zatial iba pri hliniku. Prave do jedneho skriabem pinzetou z inoxu a pokial do toho nejdem vyslovene hranou, tak sa daju tie skrabance prelestit.

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    Plastové lišty sú nevzhľadné,klasické hliníkové sú už v predaji poškrabané a problém vybrať nepoškodené.Eloxované sú krajšie.

    Kovové rohové lišty v kúpelni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.