Zavrieť

Porady

Rovnaký Konatelia - spriaznené osoby ?

Pozdravujem dievčatá
Ak dvaja konatelia maju sro-A platca dph a tí istí založia podobnú sro-B neplatca dph ide o spriaznené osoby? Tieto firmy majú medzi sebou obchody (väčšinou )... bude treba pri predaji tovaru medzi nimi posudzovať ich cenu a prípadne trhovú? Nie je mi to velmi jasné , vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Daggmar Pozri príspevok
    Pozdravujem dievčatá
    Ak dvaja konatelia maju sro-A platca dph a tí istí založia podobnú sro-B neplatca dph ide o spriaznené osoby? Tieto firmy majú medzi sebou obchody (väčšinou )... bude treba pri predaji tovaru medzi nimi posudzovať ich cenu a prípadne trhovú? Nie je mi to velmi jasné , vdaka.
    podľa mňa ide o spriaznené osoby, dávala by som si pozor pri vystavovaní faktúr, aby ceny faktúrované medzi nimi boli obvyklé a neboli nižšie ako ceny pre iných nezávislých odberateľov

    Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

    Daggmar
    Jaja pekne dakujem. Problem je ale vtom ze ziadny iny odberatelia nie su, je to kvoli dph .... nakup z EU sroA, predaj tuzemsko z A do B

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Daggmar Pozri príspevok
    Jaja pekne dakujem. Problem je ale vtom ze ziadny iny odberatelia nie su, je to kvoli dph .... nakup z EU sroA, predaj tuzemsko z A do B
    Myslím, že ak sa to vyfaktúruje v cene akej to bolo nadobudnuté + nejaké režijné náklady, nebude mať DÚ s tým problém. Pokiaľ sa jedná o čistý obchod so skutočným tovarom, tak by problém nemal byť. Daňový úrad zaujíma predovšetkým, či sa tým konaním nepripravil štát o DPH. Ak si firmy splnia všetky povinnosti voči štátu, myslím, že by nemal byť problém.
    Ale aj tak nerozumiem v čom je to výhodné. DPH sa neobíde

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    Daggmar Pozri príspevok
    Fakturuje sa to vtej cene + 5%rezia, dph neobides ale mas nadmerny odpocet ...dakujem.
    s.r.o. A platiteľ DPH kúpi toavar za 100 Eur bez DPH od platiteľa v ČR - ide o samozdanenie, takže DPH na vstupe aj na výstupe je 20 Eur - výsledok teda voči štátnemu rozpočtu 0 Eur

    potom s.r.o. A platiteľ DPH predá s.r.o. B neplatiteľovi za 105 Eur + DPH 21 Eur - potom máš len 21 Eur na výstupe

    a kde ti ten nadmerný odpočet vznikne?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Daggmar Pozri príspevok
    kupene sluzby v tuzemsku ....
    Tak sa mi zdá, že tá spoločnosť A je prudko zisková.

    Rovnaký Konatelia - spriaznené osoby ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.