Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy

Dobry den, chcela by som sa spytat, mama je zamestnana a ma zrazky zo mzdy od exekutorov vo vyske 250,-Eur, jej zdravotny stav je vsak velmi zly a mala by ist dlhodobo na Pn, ale boji sa ze ak jej tuto sumu stiahnu z marodky, nič jej nezostane, chcem sa spytat, či jej budu exekutory stahovat tak vela,alebo sa to pri poberani PN nejak meni, ďakujem Ivana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kačenka je offline (nepripojený) kačenka

    kačenka
    muzina Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som sa spytat, mama je zamestnana a ma zrazky zo mzdy od exekutorov vo vyske 250,-Eur, jej zdravotny stav je vsak velmi zly a mala by ist dlhodobo na Pn, ale boji sa ze ak jej tuto sumu stiahnu z marodky, nič jej nezostane, chcem sa spytat, či jej budu exekutory stahovat tak vela,alebo sa to pri poberani PN nejak meni, ďakujem Ivana
    ja som mala tiež takéhoto zamestnanca, čo bol dlhodobo PN a náš právnik mi napísal pre spoločnosť, čo vynáha pohľadávku, že pracovník je dlhodobo PN, tak mu nie je možné robiť zrážky zo mzdy a keď sa vráti do zamestnania, tak mu budú ďalej zrážky vkonávané. všetko bolo OK, ani z PN mu nikto nič nesťahoval. Len je potrebné skutočnosť - čiže PN oznámiť exekútorovi prípl. inej spoločnosti, ktorá pohľadávku vymáha.

    muzina je offline (nepripojený) muzina

    muzina
    ďakujem, za radu, avšak problem bude asi v tom že mama priamo z PN ide do dôchodku, ten jej vychadza od februara, ale tu bude dostavat sumu 230,-Eur, tak dufam, že jej nechaju aspon životné minimum. ďakujem

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Dobrý deň, prosím Vás, máte niekto skúsenosti so zrážaním príspevkov za odbory? Chcela by som sa opýtať, či sa zráža príspevok z odstupného a z odchodného. Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.