Zavrieť

Porady

armovanie podzemnej sachty....

Idem vybudovat sachtu k studni a to pod terasou. pomocou DT tvarnic. Mam vykop so zakladovou doskou a vzhladom na znacny prebytok DTciek /20 cm/ a aj kvoli zabudovaniu tlakovej nadrze a osadeniu poklopu mi nevyhovuju prefabrikovane. Sachta bude mat vonkajsi a podorys 2x2,5 metra a svetlu vysku 1,75 m. Teren je strkopiesok a nebude sa po nej jazdit autami. Zasyp aj s tep. izolaciou zhora bude cca 30 cm. Potreboval by som poradit akymi minimalnimy drotmi viazat DTvo zvislom smere a ich pocet na 1m a taktiez hrubku drotu vo vodorovnom smere,a ich pocet, ci 1al 2. Predpokladam ze obe armatury /zvisla aj horizontalna/ by maly byt co najblizsie k vnutornej stene DT smerom do sachty. A taktiez mi ide napojenie stien na hornu dosku ktora bude podsalovana a liata. Teda o vyvedenie vyztuze zo stien do dosky. A armovanie tejto dosky by som nechal zas nabuduce..., nech toho nie je na 1.krat vela Vopred dakujem za Vase rady ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    1 roxor o hrúbke 10 mm na 1m vertikálne(do každého druhého DT).Vodorovne 2 ks 6mm roxor do každého radu DT.

    rbezko4 je offline (nepripojený) rbezko4

    rbezko4
    Dakujem za pomoc, Usetrili ste mi vzhladom na moj predimenzovany ,,odhad,,. Tak este pridam po tyci aj do kazdeho rohu a budem kludne spavat... Cital som aj zopar Vasich inych prispevkov a usudzujem, ze Vasa rada je sofistikovana.

    marcuso je offline (nepripojený) marcuso

    marcuso
    min. zvisla vystuz podla normy je cca prut 10 mm kazdych 30 cm. Ak chces setrit za kazdu cenu, tak daj zvisle zelezo kazdych 50 cm, teda do kazdej tvarnice jedno na ohybanu stranu. 1 roxor na 1bm je fakt malo! Vodorovne suhlasim.
    Naposledy upravil marcuso : 21.09.11 at 21:04 Dôvod: y

    armovanie podzemnej sachty....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.