Zavrieť

Porady

potvrdenie(povolenie)

Viete mi niekto poradiť či potrebujem nejaké potvrdenie(povolenie) ked budem jazdiť ako živnostík pre inú firmu do zahraničia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pozri tu: http://www.euroinfo.gov.sk/vodicske-...ensku-707.html
    Ale náš VP platí vo všetkých členských krajinách EÚ.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Sú dve možnosti:
    1) Ak jazdíš ako živnostník na vlastnom vozidle: papiere od vozidla, svoje doklady + všetky doklady od tovaru (nákladu).
    2) Ak jazdíš ako živnostník na ich vozidle: papiere od vozidla + splnomocnenie na riadenie tohto vozidla, svoje doklady + všetky doklady od tovaru (nákladu).
    to splnomocnenie mi da firma?... a nepotrebujem žiadne medzinárodné povolenie na prepravu?... či to sa týka len tej firmy

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Majiteľ (prevádzkovateľ) vozidla ti pri cestách do zahraničia musí dať splnomocnenie k vedeniu vozidla (inak by to policajti v cudzine mohli považovať za ukradnuté vozidlo) - najlepšie aj preložené v jazyku krajiny, kam smeruje cesta. Čo sa týka prepravy tovaru - to podlieha Colnej správe (pozrieť na ich stránkach čo to obnáša) - ložná plocha musí byť tzv. preclená, zaplombovaná, majiteľ tovaru (ten, kto ťa najíma na prepravu) ti musí dať do ruky všetky doklady od tovaru.
    Dobre, ďakujem.... preto sa pýtam lebo som vydel niekde niečo také asi u policajtov "Medzinárodné povolenie na prepravu".... asi takto to bolo písané. A ešte sa opýtam , pre ktoré krajiny potrebujem medzinárodný VP

    potvrdenie(povolenie)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.