Zavrieť

Porady

Úrazové poistenie pre deti

Som kto som :-)
Ahojte poraďáci, viete mi prosím poradiť aké máte skúsenosti s úrazovým poistením u detí? Tie moje majú poistku v ČSOB poisťovni (poistenie úrazu popri vedenia detského účtu), ale až teraz, keď mal syn úraz (našťastie menší) sa mi otvorili oči. Darmo sa nehovorí "Keď vtáčka lapajú pekne mu spievajú" - tak to bolo aj v mojom prípade. Tie zmluvy si môžte čítať 100x, aj tak z nich ako laik nič nevyčítate...
Preto sa chcem spýtať Vás, aby ste mi poradili ako ste spokojný/resp. nespokojný s tou Vašou. Chcem im totižto založiť nové úrazové poistenie, no snažím sa nájsť to najlepšie, a pre poistných poradcov sú práve tie ich produkty tie najlepšie!- takže ťažko sa mi rozhoduje, keď nemám skúsenosť...
Podeľte sa, prosím Vás, so svojimi skúsenosťami, ďakujem
Mária
Usporiadat
manus manus

manus je offline (nepripojený) manus

Som kto som :-)
Prosím, nikto nemá skúsenosti s úrazovým poistením u detí?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

neexistuje najlepsie urazove poistenie ...
kazde je ine a je len na tebe, ake rizika a v akej vyske potrebujes alebo chces
cena (poistne) je priamo umerna tomu co si dojednas, neexistuje ze niekde nieco dostanes zadarmo alebo ked niekde platis menej (za opticky to iste) ze mas lepsie poistenie

napr.
trvale nasledky mozu byt bez progresie alebo s progresiou, od 3%, od 5% alebo od 7%, poistovne sa mozu lisit aj v jednotlivych % za konkretne TN
plnenie za bezny uraz moze byt ako % z poistnej sumy alebo ako denne odskodne za dlzku liecenia, tu moze byt vyplata od 1 dna, alebo od 3, 4 dna liecenia,
rovnako pri poisteni hospitalizacie, moze byt plnenie od zaciatku alebo neskor, moze byt poistena hospitalizacia len dosledkom urazu, alebo aj choroby ... ak mas dojednane plnenie od 1 dna, riziko a poistne by malo byt vyššie ako ked je v podmienkach plnenie od 4. dna ...
atd ... je toho vela, ale poistovaci su vacsinou vychcany a nikdy ti nepovedia podrobnosti tak aby si si vedela porovnat produkty, kolko za co platis, lakaju na jednu krasnu sumu, zvacsa vysoku, a ukazuju co vsetko mas zadarmo ... nič
a uz vobec nechcu pustit z ruk poistne podmienky a osobitne podmienky pre jednotlive rizika, takze ani nemas sancu si nieco sama pozriet a porovnat
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

V každej zmluve je uvedené aké poistné riziká sú kryté. Ťažko predvídať na aké riziká dieťa poistiť. Keď sú všetky možné, ktoré daná poisťovňa poskytuje je poistka už pre rodiča drahá a v budúcnosti sa môžu vyskytnúť rôzne poistné udalosti a nemusíte ich mať kryté. Záleží len od Vás koľko si môžete dovoliť mesačne platiť a podľa toho si vybrať poisťovňu, ktorá ponúka najlepšie podmienky.
0 0
manus manus

manus je offline (nepripojený) manus

Som kto som :-)
Ďakujem pekne, obom. Budem sa musieť do toho pustiť a dať si vypracovať viaceré ´ponuky´. Je to presne o tom, ako píšete, každý tvrdí že to jeho je to NAJLEPŠIE, a vychvaľuje len výhody... Ach jaj, to bude oriešok! Už som blúdila po nete, a asi sa mi pozdáva Generali alebo Amslico, iné neviem... Moja predstava, čo sa peňažnej formy týka je cca 200 eur ročne. Uvidíme, čo mi za to ponúknu
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

Nedávno som absolvovala túru za úrazovým poistením po niekoľkých poisťovniach:
- Generali samostatne úraz nerobí
- AXA nerobí
- Uniqa - má až 500%-nú progresiu TNÚ
- UNION - pre poistencov ZP Union majú zaujímavú ponuku - do 200é/ročne
sa dá vyskladať malá životka (so sporením) + lacné krytie TNÚ
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Aby sme si to ujasnili .Životnú poistku ,alebo úrazovú poistku.To sú dva diametrálne odlyšné produkty.Kedysi strašne dávno som robil poistky.Klienti si to plietly.Potom skúste napísať čo chcete mať poistené prečo chcete poistiť deti.Ľudia to robia hlavne preto aby nasporili deťom nejaké bubáky.Na toto úrazová poistka nieje.Úrazová poistka nieje sporivá,pokrýva len úraz.
0 0
manus manus

manus je offline (nepripojený) manus

Som kto som :-)
Áno, súhlasím. Práve včera sme to doma s manželom trošku viac rozoberali. Samozrejme že im chcem v tom aj šetriť korunky, úraz by bol len pripoistenie. Neviem, či to urobíme na manžela (kedže ja životku mám, on nie) a popri tom úrazovo pripoistiť obidve deti (syn má 11 rokov, dcérka 6), alebo to urobiť len na nich,,,ozaj neviem aké sú možnosti, preto treba aj mne ako píše inajanka, spraviť túru po poisťovniach... Len tam Vám povedia samé superlatíva, a podmienky sa mne, ako laikovi, veľmi ťažko porovnávajú.
Ďakujem Vám za odpovede a želám všetkým krásny predposledný letný deň
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Životná sporivá poistka v súčastnosti vyhodené peniaze.Celá Eu sa nachádza v kríze ktorá sa zrejme v lepšom prípade skončí 30-60%devalváciou meny.najviac na to doplatia práve strednodobé sporenia a majitelia hypotekárnych úverov a pochybné poisťovne tipu ČSOB poisťovňa ,komunálna ,kooperativa a im podobný.Neodporúčam momentálne uzatvárať akékoľvek životné poistenie.Úrazovka je u detí štandardne drahá.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

220870 Pozri príspevok
Životná sporivá poistka v súčastnosti vyhodené peniaze.Celá Eu sa nachádza v kríze ktorá sa zrejme v lepšom prípade skončí 30-60%devalváciou meny.najviac na to doplatia práve strednodobé sporenia a majitelia hypotekárnych úverov a pochybné poisťovne tipu ČSOB poisťovňa ,komunálna ,kooperativa a im podobný.Neodporúčam momentálne uzatvárať akékoľvek životné poistenie.Úrazovka je u detí štandardne drahá.
a to by ma teda fakt zaujimalo ako moze na devalvaciu doplatit zadlzeny clovek ...
a to sporenie v poistovni ... to vzdy bolo a vzdy bude len vyhadzovanim penazi, cista strata pre poisteneho
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Zvýšia sa úroky z pôžičiek.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ak máš fix,
tak to tak nepocítiš. Nemyslíš?
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

220870 Pozri príspevok
Zvýšia sa úroky z pôžičiek.
somarina ...
nis lepsie nemoze postihnut zadlzeneho cloveka ako devalvacia ... a cim vacsia tym lepsie
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

Úrazovka nie je šetriaca (no niekde vrátia po 10 rokoch 10% ak nebolo čerpané plnenie - čo je smiešna suma - ALE to na doplnenie, že aj toto už poisťovne robia).

Poistení by mali byť v prvom rade rodičia - živitelia. A je výhodné vrámci poistenia rodiča "pichnúť" úrazovo aj deti.

Samotný ÚRAZ je vždy predražený. Príklad:

úraz - TNU 50 000 za 200 ročne

životka - smrť/dožitie/sporenie + TNU 30 000 za za 200 ročne

Ujasnite si s mužom, čo chcete. Popozeraj zmluvy, ktoré máš doteraz uzavreté, KOĽKO a za ČO platíš. A priprav sa, že už po vypočutí prvých návrhov v pobočkách ťa spochybnia.
Pýtaj sa od koľko % poškodenie poisťovňa plní, % skupinovej zľavy atď.
0 0
manus manus

manus je offline (nepripojený) manus

Som kto som :-)
inajana Pozri príspevok
Úrazovka nie je šetriaca (no niekde vrátia po 10 rokoch 10% ak nebolo čerpané plnenie - čo je smiešna suma - ALE to na doplnenie, že aj toto už poisťovne robia).

Poistení by mali byť v prvom rade rodičia - živitelia. A je výhodné vrámci poistenia rodiča "pichnúť" úrazovo aj deti.

Samotný ÚRAZ je vždy predražený. Príklad:

úraz - TNU 50 000 za 200 ročne

životka - smrť/dožitie/sporenie + TNU 30 000 za za 200 ročne

Ujasnite si s mužom, čo chcete. Popozeraj zmluvy, ktoré máš doteraz uzavreté, KOĽKO a za ČO platíš. A priprav sa, že už po vypočutí prvých návrhov v pobočkách ťa spochybnia.
Pýtaj sa od koľko % poškodenie poisťovňa plní, % skupinovej zľavy atď.
Ďakujem pekne, na budúci týždeň to skúsim pobehať
0 0
daniela.petrova daniela.petrova

daniela.petrova je offline (nepripojený) daniela.petrova

Najdôležitejšie je vybrať naozaj to čo potrebujete. Napíšte si to a dajte si vypracovať rovnaké ponuky v rôznych poisťovniach. Takto si to budete vedieť lepšie porovnať. Pýtajte si VPP a OPP k daným poistkám. Väčšinou sa dajú nájsť aj na internete. Je dobré, keď si ich dopredu preštudujete a tak budete vedieť čo od danej poisťovne očakávať. Súhlasím, že vybrať životnú poistku, kde máte (... všetko) teda aj úraz aj sporenie v dnešnej dobe nie je výhodné. Lepšie je dať deťom zvlášť sporenie a zvlášť úrazovku. A aj čo sa týka samotnej úrazovky dajú sa spraviť aj balíkové rodinné, ktoré sú cenovo výhodnejšie. Je dobré si všímať, či poistky majú vôbec úrazové poistenie, pretože mne konkrétne sa stalo, že som tam mala len Smrť úrazom a trvalú invaliditu na základe úrazu, ale klasické úrazy,zlomeniny má máloktorá poisťovňa.
pozrite si túto stránku, snáď Vám to pomôže - majú iný systém poistenia.
toto je sporenie (možnosť sporenia od 20Eur/mes)
http://www.victoria-volksbanken.sk/index.php?id=876
toto je úrazovka (komplet od 6,-Eur pre dieťa, a sú tam aj zlomeniny)
http://www.victoria-volksbanken.sk/index.php?id=250
tu nájdete VPP a OPP
http://www.victoria-volksbanken.sk/index.php?id=743
Dúfam, že som vám aspoň trochu pomohla
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

daniela.petrova Pozri príspevok
Najdôležitejšie je vybrať naozaj to čo potrebujete. Napíšte si to a dajte si vypracovať rovnaké ponuky v rôznych poisťovniach. Takto si to budete vedieť lepšie porovnať. Pýtajte si VPP a OPP k daným poistkám. Väčšinou sa dajú nájsť aj na internete. Je dobré, keď si ich dopredu preštudujete a tak budete vedieť čo od danej poisťovne očakávať. Súhlasím, že vybrať životnú poistku, kde máte (... všetko) teda aj úraz aj sporenie v dnešnej dobe nie je výhodné. Lepšie je dať deťom zvlášť sporenie a zvlášť úrazovku. A aj čo sa týka samotnej úrazovky dajú sa spraviť aj balíkové rodinné, ktoré sú cenovo výhodnejšie. Je dobré si všímať, či poistky majú vôbec úrazové poistenie, pretože mne konkrétne sa stalo, že som tam mala len Smrť úrazom a trvalú invaliditu na základe úrazu, ale klasické úrazy,zlomeniny má máloktorá poisťovňa.
pozrite si túto stránku, snáď Vám to pomôže - majú iný systém poistenia.
toto je sporenie (možnosť sporenia od 20Eur/mes)
http://www.victoria-volksbanken.sk/index.php?id=876
toto je úrazovka (komplet od 6,-Eur pre dieťa, a sú tam aj zlomeniny)
http://www.victoria-volksbanken.sk/index.php?id=250
tu nájdete VPP a OPP
http://www.victoria-volksbanken.sk/index.php?id=743
Dúfam, že som vám aspoň trochu pomohla
jj, a hlavne si pozrite toto:
http://www.victoria-volksbanken.sk/f...01.08.2011.pdf
a porovnajte s poplatkami pri obycajnom terminovanom vklade alebo sporiacom ucte v banke pri rovnakych urokoch ...
ja by som kazdeho kto sporí v poistovni zbavil svojpravnosti ...
0 0
bokomia bokomia

bokomia je offline (nepripojený) bokomia

odporúčam nekombinovať poistenia a " urobiť to len na nich "
0 0
bokomia bokomia

bokomia je offline (nepripojený) bokomia

Úrazové poistenie je nie drahé /a nie len pre deti /. V prvom rade úrazovo poistite manžela / smrť úrazom, trvalé následky úrazu, denné odškodné pri čase nevyhnutného liečenia úrazu../ A Vám tiež odporúčam vo Vašej poistke prehodnotiť tieto parametre . Poistenia nekombinujte, urobte ich na deti samostatne .
0 0
scarlett007 scarlett007

scarlett007 je offline (nepripojený) scarlett007

V prvom rade si treba rozmyslieť, čo presne chceme. Úrazové poistenie kryje výdavky počas liečenia úrazu. Väčšinou ide o denné dávky počas liečby a výške je prispôsobená aj cena. Ďalej sú pripoistenia TNÚ - trvalých následkov úrazu. Odporúčam s progresívnym plnením. A samozrejme smrť úrazom. Pokiaľ chcete deťom aj sporiť, vyberte si investičné poistenie.
Písala ste, že manžel nie je poistený. Predpokladám, že je živiteľom rodiny. V prvom rade treba poistiť jeho, tým je zabezpečená celá rodina. Niektoré poisťovne predávajú poistky, kde s rodičmi môžu byť poistené aj deti do 18 rokov. Ja by som odporúčala poistenie každého zvlášť. A určite by ma zaujímali len poisťovne stabilné, s históriou a vysokým ratingom. Tiež by ma zaujímalo, či môžem parametre poistenia meniť počas jeho doby.
0 0
smutko smutko

smutko je offline (nepripojený) smutko

Ja mám životnú poistku v komunálnej na 15 rokov prišiel mi výpis po 10 rokoch by som tam mala mať vložených /mesačne som vkladala 500 korún/60 000tisíc a mám tam len 47 000 pekne ma to vytočilo lebo za tých 10 rokov som nemala ani žiadny úraz ani som nič z poisťovne nečerpala tak celú poistku idem zrušiť lebo po tých 15 rokoch nedostanem ani to čo som tam vložila
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať