Zavrieť

Porady

výpočet stravného na zahr. pracovnej ceste

Mohli by ste mi vysvetlit ako sa rata stravne pri prechode viacerych krajin?
napriklad: cesta zo Slovenska do Nemecka cez Cesko, cez SR cestuje 2 hodiny, cez CR 5 hodin, cez D 2 hodiny cesty (ale do konca dna je este 6 hodin, cize v Nemecku je spolu 8 hodín)je to v jeden den

a potom napr by cestoval z Nemecka na Slovensko cez Polsko, cesta trva vyse 10 hodin, v Nemecku stravi den do 18 potom cestuje cez Nemecko 5 hodin, cez Polsko 5 hodin a par minut cez SR. Cize tu uz su 2 dni, Druhy den je Polsko nejake 4 hodiny + par minut SR.

Neviem o tom nic, tak poprosim po lopate. Zakon som si precitala, ale nerozumiem prechod krajinami- to ze sa to rata podla casu, kde stravi najviac casu. (Beriem hodiny do kopy spolu za vsetky krajiny ale sadzbu krajiny, kadial prechadzal najdlhsie? )

Dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    martina833 Pozri príspevok
    Mohli by ste mi vysvetlit ako sa rata stravne pri prechode viacerych krajin?
    napriklad: cesta zo Slovenska do Nemecka cez Cesko, cez SR cestuje 2 hodiny, cez CR 5 hodin, cez D 2 hodiny cesty (ale do konca dna je este 6 hodin, cize v Nemecku je spolu 8 hodín)je to v jeden den

    a potom napr by cestoval z Nemecka na Slovensko cez Polsko, cesta trva vyse 10 hodin, v Nemecku stravi den do 18 potom cestuje cez Nemecko 5 hodin, cez Polsko 5 hodin a par minut cez SR. Cize tu uz su 2 dni, Druhy den je Polsko nejake 4 hodiny + par minut SR.

    Neviem o tom nic, tak poprosim po lopate. Zakon som si precitala, ale nerozumiem prechod krajinami- to ze sa to rata podla casu, kde stravi najviac casu. (Beriem hodiny do kopy spolu za vsetky krajiny ale sadzbu krajiny, kadial prechadzal najdlhsie? )

    Dakujem velmi pekne
    Áno, presne tak, ako je zvýraznené. Akurát že cestu na slovensku treba brať ako tuzemskú pracovnú cestu a tá sa do toho nepočíta. Tá sa posudzuje osobitne, ako tuzemská cesta a za ňu patria náhrady podľa § 5 zákona o CN. Za zvyšnú časť cesty v zahraničí, aj keď ide cez viac krajín, sa posudzuje celkový čas, ale základ sa berie podľa krajiny, kde strávil najviac času, to sa riadi podľa § 13.

    Takže ak by vyrazil z Košíc o 04:00, o 11:00 by prešiel hranicou SR/ČR a o 16:00 by prekročil hranice ČR/DE (v DE by bol do nasledujúceho dňa), tak by mal náhrady:

    3,80 EUR za tuzemskú cestu 5-12 hodín

    45 EUR za cestu ČR a DE - pásmo nad 12 hodín, lebo v DE strávil viac hodín, než v ČR.

    Náhrady počítaš za každý deň od 00:00 - 24:00 - musíš si ten deň rozdeliť podľa času stráveného v tom ktorom dni v jednotlivých krajinách.

    martina833 Pozri príspevok
    a potom napr by cestoval z Nemecka na Slovensko cez Polsko, cesta trva vyse 10 hodin, v Nemecku stravi den do 18 potom cestuje cez Nemecko 5 hodin, cez Polsko 5 hodin a par minut cez SR. Cize tu uz su 2 dni, Druhy den je Polsko nejake 4 hodiny + par minut SR.
    Toto mi nejako nesedí. To je viac, ako 24 hodín, čo má deň. Ty musíš napísať:

    19.9.
    00:00 - 18:00 - Nemecko
    18:00 - 22:00 - Poľsko
    22:00 - 00:00 - Slovensko

    a podľa týchto hodín vypočítaš náhrady za deň 19.9 v zmysle ustanovení §§ 5 a 13.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Myslím si, že by malo byť:
    19.9.
    00:00 - 23:00 - Nemecko
    23:00 - 24:00 - Poľsko
    20.9.
    00:00 - 04:00 - Poľsko
    04:00 - 04:?? - Slovensko

    zuzana164 je offline (nepripojený) zuzana164

    zuzana164
    Dobrý deň,
    len si chcem overiť.... ked je SZČO v zahraničí (francuzsko) dajme tomu 20 dní, a na súpise vykonaných práce (ktoré potom fakturuje dalej) má rozpísané dní ktoré pracoval, čo s víkendami a dňami ktoré tam bol ale nepracoval. Tiež mu mám za tieto dni dať diety? Proste diety sú za tie dni od - do kedy tam bol, či za tie ktoré pracoval? Dakujem

    výpočet stravného na zahr. pracovnej ceste

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.