Zavrieť

Porady

zaúčtovanie faktúry

kto mi poradí? / JÚ bez DPH /
došla mi faktúra za El.energiu s údajmi - faktur.obdobie IX.-XII.2005, dátum vyhotovenia 31.12.2005, odoslané 17.1.2006, splatnosť 31.1.2006,
dátum dodania 31.12.5005 . Záväzok a výdavok zaúčtovať do ktorého roku? Platby podla rozpisu od elektrární boli v 2005 záväzky a daňové výdavky?, alebo to malo byť účtované inak??? Nemám v tom stále jasno.
Prosím o odpovede na každú konkrétnu otázku. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Záväzok do r.2005 a aj máš nárok uplatniť si odpočet dph v 12/05. Do výdavkov ovplyv.základ dane táto uhradená faktúra pôjde vtedy kedy príde k jej úhrade. Predpokladám už len r.2006. Pokiaľ si uhrádzal takéto záväzky počas roka sú daňovými výdavkami v ten deň, kedy prišlo k úhrade. Zaúčtujú sa výdavok ovplyv.základ dane , ako prevádzková réžia.

    teddybb je offline (nepripojený) teddybb

    teddybb
    kaktusy , renča1 najviac ma potešila rada ohľadne DPH - ktovie načo uvádzam v lomítkach / JÚ bez DPH / - to je sľubný začiatok do nového týždňa !!! - ale asi píšem nezrozumiteľne a zbytočne zvýrazňujem . SKÚSME VŠETCI čítať pozorne aby bol úžitok z porady čo najväčší. TOTO NIE JE VYJADRENIE NEVĎAČNOSTI , len nemám odpoveď či platby podľa rozpisu SSE sú záväzky a daň.výdavky 2005, lebo mi bol prednesený názor, že kým nepríde vyúčtovanie tieto platby sú naopak
    pohľadávka voči SSE a nedaň.výdavok . Ďakujem .
    Naposledy upravil teddybb : 23.01.06 at 07:36

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    teddybb
    kaktusy , renča1 najviac ma potešila rada ohľadne DPH - ktovie načo uvádzam v lomítkach / JÚ bez DPH / - to je sľubný začiatok do nového týždňa !!! - ale asi píšem nezrozumiteľne a zbytočne zvýrazňujem . SKÚSME VŠETCI čítať pozorne aby bol úžitok z porady čo najväčší
    Pekne poďakovanie hneď z kraja týždňa aspoň zahreje

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    ja si myslim, ze odpoved je s DPH, aby pomohla aj ludom co maju DPH, ty ako neplatca si mohol ten riadok preskocit a nebrat ho v uvahu.
    odpoved je sice pre teba, ale temu budu pozerat aj ini...

    zaúčtovanie faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.