Zavrieť

Porady

Materská a zmluva na dobu určitú

Chcem poprosiť o radu v takejto situácii:
Mám pracovnú zmluvu na dobu určitú od 1.1.2011 do 31.10.2011. Zistila som, že som tehotná a vyzerá to tak, že ma lekár vypíše na PN kvôli rizikovému tehotenstvu. Neviem, či mám ostať v práci do konca zmluvy a potom sa nechať vypísať alebo ísť na PN už v priebehu októbra. Ako to ovplyvní výšku materskej a nemocenskej?
Vďaka za rady...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    PN-ka neovplyvní výšku materskej, toto obdobie je vylučitelná doba pre výpočet vymer.základu. Môžeš isť na PN-ku aj pred skončením prac.pomeru. Uplynutím doby určitej prac.pomer končí, nem.dávky vypláca soc.poisťovňa naďalej. Rovnako ti vzniká nárok aj na materské, ochranná doba je 8 mesiacov. Podmienku doby poistenia (270 dní v posl.dvoch rokoch) splňaš aj zo súčasného zamestnania.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    glascat7 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, Veronika. Akurát som sa dozvedela, že môj zamestnávateľ končí existenciu 31.10., takže je rozhodnuté, ostanem v práci do konca zmluvy.

    Ešte som sa chcela opýtať, keď to teda bude takto, môžem ísť na PN aj od 1.11. a podmienky ostanú také isté?

    Ďakujem )
    Na PN po skončení pracovného pomeru môžeš ísť do 7 dní tj. do 7.11. ak by si šla neskôr tak budeš ma PN neplatenú.

    Ak sa zaeviduješ na UP k 1.11. tak na PN môžeš ísť od 2.11. ak ale pôjdeš na PN 1.11. tak na UP ťa už nezaevidujú, až po skončení PN.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Nedaj sa dotlačiť k podpisu novej zmluvy,
    nakoľko tvoja zmluva končí 31.10. ak ťa prepustia teraz tak Ti musia vyplatiť 1 mesačné odstupné. Ak podpíšeš novú zmluvu, tak Ti pracovný pomer skončí 31.10. .

    Takže bud ťa vyhodia a dostaneš 1 m odstupné, alebo pre nich odpracuješ aj oktober a PP sa ukončí skončením na dobu určitú.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ano tak nejako,
    ako si napísala. Len 1.10. sa nezaeviduješ na UP lebo je sobota, takže najskôr od 3.10. a PN najskôr od 4.10.

    glascat7 je offline (nepripojený) glascat7

    Obyčajná mama, sestra, teta, susedka... ...viac glascat7
    veronikasad Pozri príspevok
    PN-ka neovplyvní výšku materskej, toto obdobie je vylučitelná doba pre výpočet vymer.základu. Môžeš isť na PN-ku aj pred skončením prac.pomeru. Uplynutím doby určitej prac.pomer končí, nem.dávky vypláca soc.poisťovňa naďalej. Rovnako ti vzniká nárok aj na materské, ochranná doba je 8 mesiacov. Podmienku doby poistenia (270 dní v posl.dvoch rokoch) splňaš aj zo súčasného zamestnania.
    Ďakujem za odpoveď, Veronika. Akurát som sa dozvedela, že môj zamestnávateľ končí existenciu 31.10., takže je rozhodnuté, ostanem v práci do konca zmluvy.

    Ešte som sa chcela opýtať, keď to teda bude takto, môžem ísť na PN aj od 1.11. a podmienky ostanú také isté?

    Ďakujem )

    glascat7 je offline (nepripojený) glascat7

    Obyčajná mama, sestra, teta, susedka... ...viac glascat7
    A ešte jedna otázka, mám sa hneď 1.11. ísť prihlásiť na úrad práce, alebo kam? Ďakujem )

    glascat7 je offline (nepripojený) glascat7

    Obyčajná mama, sestra, teta, susedka... ...viac glascat7
    Situácia sa u nás mení z minúty na minútu.... Pred chvíľou nás zavolali, a vraj: Zmluvy nám končia všetkým 30.9. a hneď máme podpísať nové zmluvy s personálnou agentúrou, ktorej zamestnancami budeme do 31.10. .... Neviem, zdá sa mi to veľmi čudné... A čo by sa stalo, keby som nepodpísala a trvala na ukončení zmluvy k 31.10. s pôvodným zamestnávateľom? Ako sa mám zachovať??? Vďaka za rady....

    glascat7 je offline (nepripojený) glascat7

    Obyčajná mama, sestra, teta, susedka... ...viac glascat7
    Ďakujem za rady, Xanti.

    Chlapík z tej agentúry nám ťahal medové motúzy popod nos, ako nám pomôže nájsť prácu a bla-bla....

    Takže jeden spôsob skončenia by bol: nepodpísať zmluvu /moja šéfka asi zinfarktuje alebo ma inzultuje/, trvať na výpovedi k 30.9. a hneď 1.10. sa zaevidovať na ÚP a následne 2.10. nastúpiť na PN - rizikové tehotenstvo.

    A druhý: Nepodpísať zmluvu, dokončiť pôvodnú k 31.10. a potom ÚP a PN...

    Uvažujem správne? Prepáč, že sa stále vypytujem, ale som vynervovaná a nechcem urobiť krok, ktorý by som potom musela ľutovať.

    Ďakujem )

    glascat7 je offline (nepripojený) glascat7

    Obyčajná mama, sestra, teta, susedka... ...viac glascat7
    Xanti, ďakujem veľmi pekne za radu...

    Takže si dám pred pohovorom s vedením, na ktorý som budúci týždeň pozvaná, riadny kus čokolády a budem hájiť svoje....

    Dúfam, že mi to vyjde....

    )

    Materská a zmluva na dobu určitú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.