Zavrieť

Porady

Tradičné recepty z cudziny

Zakladám tému, kde budeme vkladať cudzokrajné recepty, ktoré sú realizované aj v našich podmienkach, plus skúsenosti a rady. . .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viera_j je offline (nepripojený) viera_j

    finanční účetní Brose CZ viera_j
    APPLE CRUMBLE - nachystame si nejaku nádobu vhodnu na zapekanie, na mesiaciky nakrajame olupane a odjadrovane jablka, kludne aj vacsie kusy, pokryjeme celu nadobu, kludne aj v dvoch vrstvach. V miske zmiesame rovnaky diel krystaloveho cukru, vyborny je hnedy a hladkej muky (ja kludne cast, alebo aj celu muku vymenim za jemno pomlete orechy) a pridavame maslo, zmes stlacame ruky, az kym sa nezacne zmes drobit, nie sypat, urobia sa mi hrudky a tymto posypem cely vrch jablk. Je dobre,ak je to suvisla vrstva, aby stava z jablk neprebublala na posypku. Pecieme az kym posypka nezacne chytat farbu. Servirujeme take kopceky lyzickou. Podavame s vanilkovou zmrzlinou. yami-yami

    viera_j je offline (nepripojený) viera_j

    finanční účetní Brose CZ viera_j
    SCONES - 225g hladkej muky, 1 cajova lyzicka prasku do peciva, 50 g masla, 1 vajce, 75 ml mlieka
    Najprv zmiesame muku a prasok do peciva, potom vtrieme maslo, pridame vajce a mlieko a vyrobime cesto. Cesto vyvalkame celkom na tucno, kludne aj na 2 cm, vytlacime kolecka, a upecieme (kto chce, moze potriet vajickom vrch sconsov). Serviruje sa to tak, ze sa to prekroji na polovicu, potrie sa to jahodovym lekvarom a na vrch ide double cream, ktory nie je tu dostat, takze ju musime nahradit slahackou. Co nie je uplne english, ale da sa :-)

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    viera_j Pozri príspevok
    SCONES - 225g hladkej muky, 1 cajova lyzicka prasku do peciva, 50 g masla, 1 vajce, 75 ml mlieka
    Najprv zmiesame muku a prasok do peciva, potom vtrieme maslo, pridame vajce a mlieko a vyrobime cesto. Cesto vyvalkame celkom na tucno, kludne aj na 2 cm, vytlacime kolecka, a upecieme (kto chce, moze potriet vajickom vrch sconsov). Serviruje sa to tak, ze sa to prekroji na polovicu, potrie sa to jahodovym lekvarom a na vrch ide double cream, ktory nie je tu dostat, takze ju musime nahradit slahackou. Co nie je uplne english, ale da sa :-)
    ??????????????????????????


    http://varecha.pravda.sk/recepty/sco...04-recept.html

    viera_j je offline (nepripojený) viera_j

    finanční účetní Brose CZ viera_j
    Yorkshirský pudding - nenechajte sa zmiast nazvom, nie je to ziadna mlska. 50 g hladkej muky, 1 cele vajce, 150 ml zmiesanej vody s mliekom 50:50, sol korenie, vsetko zmiesame, vznikne nam celkom tekuta hmota a nechame 30 min odstat. Potom nalievame do muffinovej formy, niecim to treba vymazat, inak sa prilepia. tak do polovice nalievame a dame piect na 15-20 min, kym nechytia farbu a nenarastu :-) Anglicania ich podavaju k hovadziemu masu ako prilohu.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    nooo zacina to super! dik za receptik

    este otazocka - skorica na jablka sa nedava? ... bo ja jablka a skoricu moooozem

    viera_j je offline (nepripojený) viera_j

    finanční účetní Brose CZ viera_j
    skorica sa moze dat, je to celkom volno .. . tie otaznicky od buchaca nechapem, ja som to robievala priamo, ked som byvala v anglicku a mam odtial presne tu kucharku, z ktorej som to robievala. . . myslim, ze kazdy recept ma svoje variacie, v tej oblasti, kde som bola ja sa to na slano vobec nejedlo

    viera_j je offline (nepripojený) viera_j

    finanční účetní Brose CZ viera_j
    Jo a crumble sa da urobit z akehokolvek ovocia, lesna zmes, marhule, slivky a stale je to skvele. . .

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    viera_j Pozri príspevok
    SCONES - 225g hladkej muky, 1 cajova lyzicka prasku do peciva, 50 g masla, 1 vajce, 75 ml mlieka
    Najprv zmiesame muku a prasok do peciva, potom vtrieme maslo, pridame vajce a mlieko a vyrobime cesto. Cesto vyvalkame celkom na tucno, kludne aj na 2 cm, vytlacime kolecka, a upecieme (kto chce, moze potriet vajickom vrch sconsov). Serviruje sa to tak, ze sa to prekroji na polovicu, potrie sa to jahodovym lekvarom a na vrch ide double cream, ktory nie je tu dostat, takze ju musime nahradit slahackou. Co nie je uplne english, ale da sa :-)
    sranda, tento nazov som este nepocula (teda ani recept) a dnes rovno na dvoch miestach naraz http://michallatta.blog.sme.sk/c/275...-o-piatej.html

    tusim to skusim, mozno na ranajky by to u nas slo

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    ahoj viera, nemáš recept v tvojej kuchárke z anglicka na slaný koláč, vola sa to "kíš". neviem, ako sa píše. predávali to aj ako polotovar napr. v Marks and spencer, dalo sa to iba upiecť. na spodu cesto, na tom plnka z vajec, cibule,... neviem ešte čoho.
    double cream inak chýba aj mne. okrem toho jemný syr na cheese cake, jemne slané maslo a perfektné croisanty.
    vdaka

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    Mirkaska Pozri príspevok
    ahoj viera, nemáš recept v tvojej kuchárke z anglicka na slaný koláč, vola sa to "kíš". neviem, ako sa píše. predávali to aj ako polotovar napr. v Marks and spencer, dalo sa to iba upiecť. na spodu cesto, na tom plnka z vajec, cibule,... neviem ešte čoho.
    double cream inak chýba aj mne. okrem toho jemný syr na cheese cake, jemne slané maslo a perfektné croisanty.
    vdaka
    Quiche, je to kolac z Lotrynska. Maslove cesto (pâte brisée), sa pouzije ako zaklad (na kruhovu formu asi 25cm v priemere...napr). Na to sa da zmes osmazenej slaninky, slahackovej smotany alebo crème fraîche, asi troch vajec, slusna davka cierneho korenia (je krajsie, ked sa pomelie nahrubo), soli, poriadne sa to vyslaha, naleje do formy a zapecie dohneda.

    viera_j je offline (nepripojený) viera_j

    finanční účetní Brose CZ viera_j
    Zlatý syrový pudding - tak o toto som sa pokúšala, ale nie veľmi sa mi to podarilo :-) 600 ml mlieka, 75 g strúhanky, 175 g cedaru, 7,5 ml horčice, 4 vajicka, oddelit zltka a bielka, sol a korenie. Mlieko privedieme do varu, pridame struhanku a odstavime z ohna. zmiesame spolu syr, horcicu, vajecne zltka korenie a zamiesat dokopy. V druhej miske vymiesame vajecne bielka do peny, opatrne vmiesane do prvej zmesi. Zmes dame do zapekacej misky a pecieme 30-45 minut, zalezi na hlbke nadoby az kym to navrchu nie je do zlatova.

    viera_j je offline (nepripojený) viera_j

    finanční účetní Brose CZ viera_j
    no vyslovene Quiche tam nemam, ale je tam viacero receptov na taky slany kolac s roznymi plnkami. . . . Mas zaujem?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tip na recepty z Maroca
    - kuskus /už dostať v Lídli aj polotovar aj surovinu/
    - tadžin / musím pohľadať, ale je to dobré - z kuracieho i jahnacieho s rôznymi pochutinami, zelenina, slivky, arašidy, či mandle /

    viera_j je offline (nepripojený) viera_j

    finanční účetní Brose CZ viera_j
    Prave americke brownies - 250gr masla, 350 gr horkej cokolady, 250 gr. cukru, 3 vajcia, 80 gr. hladkej muky, 1 lyzicka prdopec.
    Zltky rozmiesame s cukrom, maslo rozpustime s cokoladou, zmiesame, pridame hladku muku s prdopecom a nakoniec vmiesame sneh z vajec. . . .
    MOj poznatok, cukru menej, masla polovicu, mozu sa pridat orechy, mandle, alebo cokolvek, co ma kto rad. Je toho strasne malo, takze robievam vzdy z dvoch davok do gulatej tortovej formy. Na velky plech asi aj kludne trojitu davku. Na vrch to este mozete potriet cokoladovu. Velmi kaloricke, velmi jednoduche na pecenie a velmi dobre :-)

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    KEJKA Pozri príspevok
    tip na recepty z Maroca
    - kuskus /už dostať v Lídli aj polotovar aj surovinu/
    - tadžin / musím pohľadať, ale je to dobré - z kuracieho i jahnacieho s rôznymi pochutinami, zelenina, slivky, arašidy, či mandle /
    Nechapem. Chces recept na couscous a tajine ci ako?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.